Skocz do zawartości

Polecane posty

mirro    238

Mam pytanie odnośnie skuteczności siewu. Czy ktoś sieje groch Vaderstatem Rapid i jak głęboko w ogóle da się tym ustrojstwem zasiać?

Zgodnie z tym co pisze janczar810 mam problem z głębokością siewu, gleby gliniaste. Do tej pory przerabiałem temat agregatów na bronie wirowej raz z siewnikiem z redlicami stopkowymi a potem z talerzowymi. Talerzowe przy wczesnym siewie i wilgotnej ziemi sprawowały się gorzej niż stopkowe. Oczywiście przy spłyconym siewie groch dostał po tyłku doglebówką. Dlatego zastanawiam się nad czymś takim. I tu jeszcze jedno zagadnienie, Wał oponowy jak sprawa z zapychaniem się i ugniataniem, czy nie robi to klepiska? 

Kula07    139

Mam Rapida, ziemie gliniaste i groch sieje tak na 7-8cm bez najmniejszego problemu.

Wiadomość z agroFakt.pl

mirro    238

No to chyba trzeba powiedzieć zestawom na wirówkach pa,pa i coś takiego znaleźć, trochę szkoda bo fajne ale po co się męczyć i stresować?

Z nawozem czy bez?

TheLukasTeam    52

A ja tak zapytam, czy ktoś siał groch siewnikiem Agro-Masz SR300 na stopkach? Jeśli tak, to jak głęboko i jak wyglądały wschody po tym siewniku?

mirro    238
Napisano (edytowany)

Dzięki!

Edytowano przez mirro

Jacekrol    31

A ja tak zapytam, czy ktoś siał groch siewnikiem Agro-Masz SR300 na stopkach? Jeśli tak, to jak głęboko i jak wyglądały wschody po tym siewniku?

ja siałem, docisk na maksa i lżejszej ziemi można dość głęboko zasiać, ale na glinie 2cm.

zdjecia mam w galerii

wojtal24    173

Ile planujecie posiać grochu w tym roku wiecej ?  mniej? jakiś gosć z ministerstwa tak zacheca do siania grochu

https://www.agrofakt.pl/rosliny-straczkowe/

tylko cały czas powtarzaja że musimy zbudować zaplecze pasz białkowych alternatywe do śruty sojowej tylko która mieszalnia pasz chce kupić groch bo ja pytałem w kilku zadna nie chcę

Kula07    139
Napisano (edytowany)

Wszystko zależy od tego kiedy zaczną się siewy. Swojego będę siał po 330-350kg/ha czyli ok 90-100szt/m2. Kupnego to się okaże ale więcej jak 90szt/m2 na będę siał chyba że późno zaczniemy.

Edytowano przez Kula07

adrian3005    45

A ja chciałem zasiać 200 kg/ha , ale kupiłem grochu że wyjdzie 260 kg/ha 

Muszę zważyć 1000 ziaren chyba jednak żeby się nie okazało że za mało 

Ktoś mi poda jakiś wzór żeby wpisać masę 1000 nasion i wyjdzie mi ilość na m2 ?

izydor6280    483

Ile planujecie posiać grochu w tym roku wiecej ?  mniej? jakiś gosć z ministerstwa tak zacheca do siania grochu

tylko cały czas powtarzaja że musimy zbudować zaplecze pasz białkowych alternatywe do śruty sojowej tylko która mieszalnia pasz chce kupić groch bo ja pytałem w kilku zadna nie chcę

było 1.4ha teraz około 3ha jeśli dobrze pójdzie

mam około 10km do kaszarni więc ze zbytem nie ma problemu  B)

Agrest    406

A ja chciałem zasiać 200 kg/ha , ale kupiłem grochu że wyjdzie 260 kg/ha 

Muszę zważyć 1000 ziaren chyba jednak żeby się nie okazało że za mało 

Ktoś mi poda jakiś wzór żeby wpisać masę 1000 nasion i wyjdzie mi ilość na m2 ?

http://danko.pl/odmiany/kalkulator-ilosci-wysiewu/

TheLukasTeam    52

ja siałem, docisk na maksa i lżejszej ziemi można dość głęboko zasiać, ale na glinie 2cm.

zdjecia mam w galerii

Dzięki kolego za wskazówki. Wiosną się okaże jak u mnie siewnik poradzi sobie z grochem ;)

Kula07    139

Ile planujecie posiać grochu w tym roku wiecej ? mniej? jakiś gosć z ministerstwa tak zacheca do siania grochu

Aaa o powierzchnię Tobie chodzi. W zeszlym zaplanowane miałem 15ha w tym 30. Ale na to nie miała wpływu dopłata do strzaczkowych tylko zmiana w układzie płodozmianu w gospodarstwie.

aro1975    114

u mnie też zmiana struktury zasiewów - zrezygnowałem całkowicie ze zbóż jarych (owies) - w tamtym roku 3ha grochu w tym 7,6ha i 3 ha łubinu wąskolistnego

Kula07    139

No widzisz, a ja znowusz wprowadzam zboża jare, dokładniej jęczmień.

Kula07    139

Jeszcze się nie zastanawiałem, ale raczej paszowy.

Kula07    139

Mi też. Ale trzeba trochę pomyśleć o ziemi, dać jej trochę "odpocząć".

Pajej    52

odpocząć ziemi. czy to średniowiecze? u mnie "goła" ziemia ma prawo byc tylko jesienia po orkach do wiosennych siewów. po zniwach zawsze sieje poplony

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez farmers99
      Cennik nasion kukurydzy siewnej w 2008r
      RODZAJ: CENA DO 28 LuTEGO: CENA DO 31 MARCA: CENA DO 1 KWIETNIA:
      -Motor - 160zł -162zł -165zł
      -Blask -160zł -162zł -165zł
      -Grom -160zł -162zł -165zł

-Bzura -141zł -143zł -146zł
      -Reduta -141zł -143zł -146zł
      -San -141zł -143zł -146zł
      -Bułat -141zł -143zł -146zł

-Buran
      -Cedro
      -Glejt
      -Nimba -127zł -129zł -132zł
      -Prosna
      -Wiarus
      -Claudia
    • Przez Jahu
      Chcę zasiać na wiosnę mieszankę na ziarno (jęczmień+owies+peluszka ew pszenica jara)
      w zeszłym roku pierwszy raz zasiałem takie coś: jęczmień 100kg+pszenica 50kg+peluszka 65kg /ha klasa IV V troche zarosło i wyległo (wymlocilem ok 4,5t/ha)

co zrobić żeby było ok? ile czego dać? ile dać azotu i kiedy (czytalem ze malo <50kg i tylko na start)? czym najlepiej pryskać (bo wiele środków wycofali)? co stosujecie i jakie sa efekty?
    • Przez Starzyno
      Mam okazję kupić agregat firmy Rolmasz Kutno z 2008 r. i chciałbym się dowiedzieć jakie macie opnie o tej maszynie, czy z dobrego materiału są wykonywane te maszyny. Prosiłbym o szybką odpowiedź.
    • Przez ZETOREXX85
      witam który z tych agregatów jest lepszy,pracowąłby z proxą 85,staltecha oglądałem bo mam 30 km do składnicy.Siewnik to poznaniak 3m.Agromasz jest lżejszy ale chyba nie znaczy że stal gorszej jakości?Jaka jest cena staltecha pazurek 3m i agroamsza 3m.
    • Przez bocianlask
      Witam.
      Mam pytanie do bardziej doświadczonych ode mnie użytkowników forum.
      Posiadam MF'a 6180 120km oraz agregat uprawowo - siewny bierny rolmasz kutno 3m i muszę do tego zestawu kupić siewnik. Wybór padł na Nodeta 3m, lecz zacząłem zastanawiać się czy nie przerobić agregatu na 4m i kupić odpowiedni siewnik.

I teraz właściwe pytanie do Was czy mój MF wydoła przy agregacie biernym 4m i siewniku Nodet 4m?
      Czy lepiej nie kombinować i zostać przy 3m?
      Dodam jeszcze, że ziemie u nas są cięższe- gliniaste.
      Proszę o Wasze opinie.

P.S wiecie może ile waży taki 4-ro metrowy nodet?

Pozdrawiam