Skocz do zawartości

Polecane posty

gwozd    101

Sprawdz czy termin płatności to na pewno 30dni, może na fakturze jest adnotacja że termin wydłużony na 60dni. 

Sprawdź kilka stron wcześniej. Pytałem o tą firmę i pisałem jaką cenę mi proponują, później napisałem też gdy zapłacili. Groch na razie leży w magazynie, sprzedam pewnie gdzieś w zimie.

Napisz gdy zapłacą bo cena u innych kupców jest dużo niższa

Mannlicher    2

Hej,
Mam na fakturze termin płatnosci 30 dni który juz miną dzwoniłem dzisian do nich szefowa nardzi zdziwiona , że ktoś upomina sie o swoje pieniądze ( nie małe zresztą ) ale obiecała, że do konca tygodnia zapłaci.

Wiadomość z agroFakt.pl

gwozd    101

Mam do modliborzyc około 30km. Normalnie na przyczepe z pryzmy żmijką. Połówki nie są zanieczyszczeniem, dopiero za ćwiartki i mniejsze są potrącenia. Nie czyściłem poszedł taki jak z kombajnu

wojtal24    173

Mam do modliborzyc około 30km. Normalnie na przyczepe z pryzmy żmijką. Połówki nie są zanieczyszczeniem, dopiero za ćwiartki i mniejsze są potrącenia. Nie czyściłem poszedł taki jak z kombajnu

Tylko nie żmijką go sie gniecie za dużo

A macie namiar na tą firmę z modliborzyć bede wdzieczny zostało mi 12-15t i nikt patelnią nie chcce mi zajechać 

Edytowano przez wojtal24

Mannlicher    2

Mi wyszlo ok 3t. / ha. Siałem swoim 3 letnim grochem i wyszedł pieknie klasa 5-6.

Wpisz w google etmos modliborzyce.

Eryk70    5

Mi w tym roku wyszło też ok 3 ton, ale kilka lat wcześniej był brany kwalifikat to z 1,3h wyszło ok. 6 ton.

Pajej    52

Mi wyszlo ok 3t. / ha. Siałem swoim 3 letnim grochem i wyszedł pieknie klasa 5-6.

Wpisz w google etmos modliborzyce.

jakie wymagania maja co do grochu? jakies specjalne odmiany? i czy kupuja we zniwa?

Mannlicher    2

Co do wymagań to moga byc połowki za ćwiartki są potroncenia. Moj był prosto z kombajnu trafiały się łuszczycy. Naliczyli mi 1 % zanieczyszczeń tak,że obyło się bez potronceń. Ja sprzedawał zaraz po wykoszeniu.
Co do płatności to maja z tym lekki problem termin juz miną a kasy nie widać...

Pajej    52

Co do wymagań to moga byc połowki za ćwiartki są potroncenia. Moj był prosto z kombajnu trafiały się łuszczycy. Naliczyli mi 1 % zanieczyszczeń tak,że obyło się bez potronceń. Ja sprzedawał zaraz po wykoszeniu.

Co do płatności to maja z tym lekki problem termin juz miną a kasy nie widać...

pisałes z nimi jakąś umowe kontraktacyjna?

Jak kasa przyjdzie to napisz, jak nie to tymbardziej.

Jaka odmianę miałeś i jaki plon?

izydor6280    483

czy udało się komuś zebrać groch drugi raz w sezonie?z tego co wzeszło po koszeniu i talerzowaniu.

raczej się nie uda, w tej chwili zaczyna kwitnąć, więc zbiór wypadałby bliżej grudnia

gwozd    101

Zapłacili ile dni po terminie?

Gdyby w październiku nie było przymrozków mogłoby się udać. Już ponad tydzień zaorany a był w pełni kwitnienia, tylko mszyc była masa. Teraz pewnie trzebaby było jechać na strąkowca. No i suszarnia...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez farmers99
      Cennik nasion kukurydzy siewnej w 2008r
      RODZAJ: CENA DO 28 LuTEGO: CENA DO 31 MARCA: CENA DO 1 KWIETNIA:
      -Motor - 160zł -162zł -165zł
      -Blask -160zł -162zł -165zł
      -Grom -160zł -162zł -165zł

-Bzura -141zł -143zł -146zł
      -Reduta -141zł -143zł -146zł
      -San -141zł -143zł -146zł
      -Bułat -141zł -143zł -146zł

-Buran
      -Cedro
      -Glejt
      -Nimba -127zł -129zł -132zł
      -Prosna
      -Wiarus
      -Claudia
    • Przez Jahu
      Chcę zasiać na wiosnę mieszankę na ziarno (jęczmień+owies+peluszka ew pszenica jara)
      w zeszłym roku pierwszy raz zasiałem takie coś: jęczmień 100kg+pszenica 50kg+peluszka 65kg /ha klasa IV V troche zarosło i wyległo (wymlocilem ok 4,5t/ha)

co zrobić żeby było ok? ile czego dać? ile dać azotu i kiedy (czytalem ze malo <50kg i tylko na start)? czym najlepiej pryskać (bo wiele środków wycofali)? co stosujecie i jakie sa efekty?
    • Przez Starzyno
      Mam okazję kupić agregat firmy Rolmasz Kutno z 2008 r. i chciałbym się dowiedzieć jakie macie opnie o tej maszynie, czy z dobrego materiału są wykonywane te maszyny. Prosiłbym o szybką odpowiedź.
    • Przez ZETOREXX85
      witam który z tych agregatów jest lepszy,pracowąłby z proxą 85,staltecha oglądałem bo mam 30 km do składnicy.Siewnik to poznaniak 3m.Agromasz jest lżejszy ale chyba nie znaczy że stal gorszej jakości?Jaka jest cena staltecha pazurek 3m i agroamsza 3m.
    • Przez bocianlask
      Witam.
      Mam pytanie do bardziej doświadczonych ode mnie użytkowników forum.
      Posiadam MF'a 6180 120km oraz agregat uprawowo - siewny bierny rolmasz kutno 3m i muszę do tego zestawu kupić siewnik. Wybór padł na Nodeta 3m, lecz zacząłem zastanawiać się czy nie przerobić agregatu na 4m i kupić odpowiedni siewnik.

I teraz właściwe pytanie do Was czy mój MF wydoła przy agregacie biernym 4m i siewniku Nodet 4m?
      Czy lepiej nie kombinować i zostać przy 3m?
      Dodam jeszcze, że ziemie u nas są cięższe- gliniaste.
      Proszę o Wasze opinie.

P.S wiecie może ile waży taki 4-ro metrowy nodet?

Pozdrawiam