Skocz do zawartości

Polecane posty

Pajej    50

to chyba cena nasionek powala. U mnie to grupa obsiewa jakimis "holenderskimi" nasionami cena ok 1500zł/ha plony takie same jak polskich za 800zł/ha tylko podobno zdrowsze.

Jakie plony? od 4t w zeszłym roku do ok 10 w 2014r na jak najlepszych polach. ale wtedy przetwórnia zrobiła sobie weekend wolny i nie mogli póxniej sie wyrobic mi przyjechali we srode ploegerem i twardość grochu dochodziła do 200!  roku. ziemia to IIIa do IVa 

grzepo    30

Martwicie się o mszycę- ale ona ze 7 razy rozwija się od małej w ciągu okresu jak ze stonką. Dzisiaj pryskasz jest ok a na drugi dzień znowu jest. Ale nie ona jest problemem. Bardziej bym martwił się o pachuwkę strąkóweczkę i stronkowca grochowego jak te dwa będą to nikt wam grochu nie weźmie- tylko na paszę po 500zł/t. A mszyca co zrobi- trochę soku possie najwyżej groch będzie słabiej wykształcony(mniejsze ziarko)?

Wiadomość z agroFakt.pl

damianzbr    976

Grzepo kiedy i czym pryskać na strąkóweczkę i strąkowca? Mój jeszcze nie kwitnie bo siany dopiero 19-kwiecień w pole wejść nie mogłem. A ma kwitnąć po 62 dniach od siewu, czyli jeszcze jakieś 3-6 dni.

dachu127    77

strąkowca widać po tym że na strakach widać takie mikroskopowe kropki koloru pomarańczowego. a pachoweczka to nie wiem dokładnie Ale naloty są chyba w podobnym okresie. każdy indektycyd powinien zwalczyć strąkowca I pachoweczke, wydaje no się ze to jedynie kwestia rejestracji bo większość środków to perytroidy

grzepo    30

Z tego co obczytałem się po etykietach to proteus, mospilan (działa niby na strąka)- tylko że drogo wychodzi. U mnie pryskane 2 razy Bulldock-iem (15zł/ha jedna dawka) zobaczymy czy będzie dobrze.

Kula07    137

Ja w zeszłym tygodniu pojechałem Proteusem i jak na razie spokój. Żadnego robactwa.

gwozd    101

A dimetoat albo chloropiryfos? Tanie i zabójcze. Stonka w ziemniakach już nastepnego dnia leżała po nurelli. Groch jest samopylny więc pszczoły raczej w nim nie latają

Na mszyce jechałem pyretroidem na początku kwitnienia to ograniczyło jej liczebność ale nie zlikwidowało całkowicie. 15czerwca na zawiązki pierwszych strąków wykonałem zabieg proteusem, mszyce są całkiem zlikwidowane ale ciekawe co z innymi szkodnikami. Po 2tygodniach planowany kolejny oprysk proteusem

gwozd    101

Ile dni "trzyma" proteus? Mospilan droższy ale czy lepszy? Jakie jest wasze zdanie?

To o fosforoorganikach to takie gdybanie... bo trudno dobrze sprzedać groch ze śladami żerowania

Pajej    50

to coś koło fuzariozy  :)  tebukonazol ładnie to trzyma ale nie ma rejestracji

damianzbr    976

U mnie to jest w samym dole pola co woda stała i nawet do końca nie dosiałem go. Myślałem że to jest z powodu złej uprawy gleby, a mówicie że to jednak choroba?

garu    6

to chyba cena nasionek powala. U mnie to grupa obsiewa jakimis "holenderskimi" nasionami cena ok 1500zł/ha plony takie same jak polskich za 800zł/ha tylko podobno zdrowsze.

Jakie plony? od 4t w zeszłym roku do ok 10 w 2014r na jak najlepszych polach. ale wtedy przetwórnia zrobiła sobie weekend wolny i nie mogli póxniej sie wyrobic mi przyjechali we srode ploegerem i twardość grochu dochodziła do 200!  roku. ziemia to IIIa do IVa 

Jakie polskie odmiany siejesz na zielono ile kilo na ha ? Cena nasion około 1200 zł a plon w zeszłym roku od 5 do 7,5 tony z ha. Bardzo chętnie podyskutuje na priv.

Edytowano przez garu

szopen    28

U mnie mszycy nie było i nie ma, groch przekwitł i ziarno ma 4-5mm w dolnych strąkach. Pojechałem profilaktycznie Proteusem bo strąkowca też nie znalazłem a pora na zwalczanie już najwyższa.

sawka71    3

A ja nie pryskałem wcale ani na grzyba ani na robaki po zbiorach napiszę jaki wynik i jakość ziarna. Zastanawiam się nad desykacją i sklejaniem  odmiana Batuta nie wiem co o tym myśleć(termin zabiegu i tak dalej), chętnie poczytam opinie.

gwozd    101

W batucie w 2 poprzednich sezonach nie było potrzeby sklejania ani desykacji no chyba że masz mocno zachwaszczony

damianzbr    976

Co to są pomarańczowe plamki na strąkach. Podłużne, długości 1mm. Dobrze przyklejone, jak by wżarte w tkankę, może trochę klejące.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się