Skocz do zawartości

Polecane posty

makqq1    0

masz 3 dni po siewie a jak będą przymrozki to i te 5 dni niepowinno zaszkodzić tak mi się wydaje

ile z tym gleberem dajesz wody na ha bo ja bez niego gdy jest wiatr daje 300l

300 l daje z gleberem .

Mam do was pytanie pryskałem wczoraj groch afalon +command wiatr słaby ale był czasem zmieniał się kierunek i zawiewało na sąsiada pszenice spali ją ?mieliście taki przypadek ,bo ja słyszałem ze tylko przebarwi,wybieli.

Pozdrawiam

Agrest    399

Według ,mnie zrobi się biała i to na długo. Ugadaj sąsiada już teraz i wytłumacz mu co może się dziać. Pszenicy nie spali, ale widok może być tragiczny.

W zeszłym roku zawiało mi na jęczmień sąsiada to zrobił się bielutki na 2-3 tygodnie. Później odżył i nie odbiegał od tego zdrowego, no ale przyznam, że taki widok rolnika osłabia i krew się w nim  burzy.

wojtal24    173

Ja wczoraj zasiałem 7ha odmiany lasso jeszcze zostało 2 do zasiania w poniedziałek i oprysk (jak nie bedzie padać)

Wiadomość z agroFakt.pl

grzepo    30

Wczoraj zasiany groch. W tym roku innym systemem- bronowanie, sianie i agregat, bez wałowania- efekt nawet lepszy niż po bronowanie, agregat, sianie, wałowanie. Zobaczymy jak powschodzi. Lubelskie.

makqq1    0

Według ,mnie zrobi się biała i to na długo. Ugadaj sąsiada już teraz i wytłumacz mu co może się dziać. Pszenicy nie spali, ale widok może być tragiczny.

W zeszłym roku zawiało mi na jęczmień sąsiada to zrobił się bielutki na 2-3 tygodnie. Później odżył i nie odbiegał od tego zdrowego, no ale przyznam, że taki widok rolnika osłabia i krew się w nim  burzy.

Byłem juz u sąsiada powiedziałem o co chodzi co może się stać powiedział ze rozumie i że jest ok ,ale co sobie pomysli jak zobaczy to się okaże może nic się nie stanie :)Wiatr bardziej w góre zabierał oprysk ale gdzie on siadł to nie wiem :Pa lance ryły w ziemi :)

pozrdawiam

Edytowano przez makqq1

Kamilek1    17

WITAM zaprawiacie nasiona nitragina przed siewiem? daje to rzeczywiscie jakis efekt w plonie? Pozdr

Ja już z tą nitraginą miałem do czynienia zwyżka plonu niewielka trzeba zaprawiać przed samym siewem i niewolno dopuścić do nasłonecznienia grochu z tą nitraginą. I powiedzcie jak taki groch wsypywać wowxzas do siewnika.

reno9034    1

jak posialem groch i wieczorem opryskalem bo nie bylo wiatru

afalon+command a wnocy przymrozilo -5 to zadziala

makqq1    0

jak posialem groch i wieczorem opryskalem bo nie bylo wiatru

afalon+command a wnocy przymrozilo -5 to zadziala

Cos na pewno zadziała,ale działanie bedzie zmniejszone.(przynajmniej tak mi sie wydaje)

Ja opryskam jutro będą temperatury na + od soboty

Tom_ch    0

Witam ,mam pytanie posiałem groch 19.03 ale nie opryskałem go ponieważ co dzień padało i wiało , teraz swięta i wjadę dopiero po nich , i tu pytanie czym opryskac po wschodowo i w jakiej fazie , Pozdrawiam

fezoi    47

Święta świętami , a opryskać trzeba . Ja jutro opryskuję . Groch to nie rzepak ,jeszcze nie powschodził .

makqq1    0

Witam ,mam pytanie posiałem groch 19.03 ale nie opryskałem go ponieważ co dzień padało i wiało , teraz swięta i wjadę dopiero po nich , i tu pytanie czym opryskac po wschodowo i w jakiej fazie , Pozdrawiam

mysle ze powinieneś opryskac przed swietami zawsze mniej kasy ci pójdzie masz jeszcze dwa dni :)jesli poczekasz to po wschodach Butoxone w fazie 1/3 wąsów czepnych.:)pozdrawiam

Święta świętami , a opryskać trzeba . Ja jutro opryskuję . Groch to nie rzepak ,jeszcze nie powschodził .

ja opryskam jutro lub w sobotę boje sie troche dziadka mroza:)

makqq1    0

Opryskane dziś sprawa załatwiona :) ale dzieki za info

No to ci się udało u mnie leje od rana ,teraz sie troche przejasnia jesli owieje do wieczora to jade pryskać ;/, a mogłem to zrobic wczoraj .Nie chcialo mi się jezdzic po nocy to teraz mam ;/.........

Agrest    399

To raczej dobrze, że nie opryskałeś, bo jeśli leje to środek dostałby się bezpośrednio w strefę korzeniową rośliny uprawnej. A teraz spokojnie opryskasz na wilgotną glebę i środek zostanie na wierzchu spełniając swoją rolę.

U mnie przestało padać i jest zupełnie bezwietrznie. Super warunki.

makqq1    0

No i nie opryskałem wczoraj nie dało sie wjechać za mokro było ;/,teraz moje pytanie czy mozna opryskac mieszanina afalon command 5 dni po siewie czy zostaje juz tylko oprysk po wschodach?

jan34533    16

Witam, mam pytanie. Wczoraj zasiałem mieszankę  jęczmień i pszenicę z grochem i teraz czym to opryskać?

Najważniejszy  chwast to owies głuchy i przytulia.

Czy  Legato powschodowo to byłby dobry wybór. Stosował ktoś diflufenikan w grochu?

makqq1    0

No i nie opryskałem wczoraj nie dało sie wjechać za mokro było ;/,teraz moje pytanie czy mozna opryskac mieszanina afalon command 5 dni po siewie czy zostaje juz tylko oprysk po wschodach?

Podpowie ktoś co mam robić?

BizonFan321    374

Witam
Czy ktos ma doswiadczenia jakies w przypadku uprawy grochu na glebie o ph 4,5-4,6 ?
Wiem jakie sa zalecenia czyli ph 6,5 ale chcialbym wiedziec czy w takim przypadku jest jakikolwiek sens ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez farmers99
      Cennik nasion kukurydzy siewnej w 2008r
      RODZAJ: CENA DO 28 LuTEGO: CENA DO 31 MARCA: CENA DO 1 KWIETNIA:
      -Motor - 160zł -162zł -165zł
      -Blask -160zł -162zł -165zł
      -Grom -160zł -162zł -165zł

-Bzura -141zł -143zł -146zł
      -Reduta -141zł -143zł -146zł
      -San -141zł -143zł -146zł
      -Bułat -141zł -143zł -146zł

-Buran
      -Cedro
      -Glejt
      -Nimba -127zł -129zł -132zł
      -Prosna
      -Wiarus
      -Claudia
    • Przez Jahu
      Chcę zasiać na wiosnę mieszankę na ziarno (jęczmień+owies+peluszka ew pszenica jara)
      w zeszłym roku pierwszy raz zasiałem takie coś: jęczmień 100kg+pszenica 50kg+peluszka 65kg /ha klasa IV V troche zarosło i wyległo (wymlocilem ok 4,5t/ha)

co zrobić żeby było ok? ile czego dać? ile dać azotu i kiedy (czytalem ze malo <50kg i tylko na start)? czym najlepiej pryskać (bo wiele środków wycofali)? co stosujecie i jakie sa efekty?
    • Przez Starzyno
      Mam okazję kupić agregat firmy Rolmasz Kutno z 2008 r. i chciałbym się dowiedzieć jakie macie opnie o tej maszynie, czy z dobrego materiału są wykonywane te maszyny. Prosiłbym o szybką odpowiedź.
    • Przez ZETOREXX85
      witam który z tych agregatów jest lepszy,pracowąłby z proxą 85,staltecha oglądałem bo mam 30 km do składnicy.Siewnik to poznaniak 3m.Agromasz jest lżejszy ale chyba nie znaczy że stal gorszej jakości?Jaka jest cena staltecha pazurek 3m i agroamsza 3m.
    • Przez bocianlask
      Witam.
      Mam pytanie do bardziej doświadczonych ode mnie użytkowników forum.
      Posiadam MF'a 6180 120km oraz agregat uprawowo - siewny bierny rolmasz kutno 3m i muszę do tego zestawu kupić siewnik. Wybór padł na Nodeta 3m, lecz zacząłem zastanawiać się czy nie przerobić agregatu na 4m i kupić odpowiedni siewnik.

I teraz właściwe pytanie do Was czy mój MF wydoła przy agregacie biernym 4m i siewniku Nodet 4m?
      Czy lepiej nie kombinować i zostać przy 3m?
      Dodam jeszcze, że ziemie u nas są cięższe- gliniaste.
      Proszę o Wasze opinie.

P.S wiecie może ile waży taki 4-ro metrowy nodet?

Pozdrawiam