Skocz do zawartości

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

aro1975    114

nic mu nie będzie, zanim wzejdzie minie około 3 tygodni, a przymrozki wytrzymuje do -5

AD-777    0

czym zaprawić groch by dziki go nie wybrały zaraz po siewie?

Jest Mesurol 500FS ale szkoda z tym zachodu bo na zaprawianie tym preparatem ma pozwolenie tylko jedna firma której musisz zlecić zaprawienie (drogo). Miałem zaprawianą tym kukurydze.  Dziki ryją rządkami po czym wypluwają na końcu, kukurydza i tak jest do niczego ale na ptaki (kruki, żurawie) jest skuteczne.

Agrest    403

Dziś posiałem 2,5 ha Batuty.  To 50% ubiegłorocznych zasiewów, a więc dopłata na przyszły rok razy dwa :D;)

grzepo    30

Jest Mesurol 500FS ale szkoda z tym zachodu bo na zaprawianie tym preparatem ma pozwolenie tylko jedna firma której musisz zlecić zaprawienie (drogo). Miałem zaprawianą tym kukurydze.  Dziki ryją rządkami po czym wypluwają na końcu, kukurydza i tak jest do niczego ale na ptaki (kruki, żurawie) jest skuteczne.

Dobre dobre- znaczy operacja się udała ale pacjent zmarł.

galan99    24

Agrest - to świetnie że zasiałeś ale na wysokie dopłaty nie licz na białkowe bo dochodzi jeszcze zazielenienie jak będzie 400 zł do ha to będzie dobrze ...

AS2    52

O co chodzi z tym zazielenieniem? Już któryś raz widzę tego typu post. Coś się zmieniło od zeszłego roku w dopłatach?

Agrest    403

Nie no oczywiście, że na dopłaty nie liczę, choć wydaje mi się, że jednak motylkowych będzie mniej posiane. Z tego co słyszę to wiele osób przerzuca się z motylkowych na poplony, żeby spełnić wymogi EFA.

sawka71    3

Proszę o podpowiedź , chce zaprawić groch vitavaxem 400ml /100kg razem z nitraginą rozrobioną z wodą na raz . Chce to wymieszać i w zaprawiarce profesjonalnej w dzień siania, czy to właściwe postępowanie. Podobno można dodać trochę cukru na przyczepność ale nie wiem ile na paczkę nitraginy. Bądźcie tak uprzejmi i wytłumaczcie postępowanie bo robię to po raz pierwszy.

AD-777    0

Ja na 1 litr wody sypałem 3 płaskie łyżki cukru, ale zaprawiam samą nitraginą. Na 100 kg z 350 ml wody razem z nitraginą i cukrem.

Ja tak robię ale może ktoś inaczej.

makqq1    0

Witam miałem jutro siac groch ale sie wacham dlatego ze przymrozki są i nie wiem co robic;/ ziemia juz obeschla i da sie wjechac w pole ,ale co bedzie z opryskiem przy takich temperaturach kazdy mi odradza siew .Wiec prosze was o podpowiedz co robić.

Pozdrawiam

Agrest    403

Według mnie siej. Minie minimum 3 tygodnie zanim groch wyjdzie na wierzch, a nawet jak wówczas będą przymrozki, to i tak do -8 wytrzyma. Dodatkowo niska temperatura jest wręcz potrzebna do przejścia jarowizacji grochu - wcześniej i obficiej wiąże strąki - jeśli nie będzie okresu chłodu, idzie we wzrost wegetatywny, czyli biomasę.

Ja zasiałem w poniedziałek, dziś opryskałem Ipiron1,1l + command 0,1l/ha. Jak będzie czas pokarze.

sawka71    3

Zostało mi ok 200 kg. grochu do siewu kwalifikowanego zaprawionego vitavaxem batuta może ktoś potrzebuje mieszkam koło Torunia. Informacje na priv.

renovoltage    72

Jutro planuje posiać groch, niestety przymrozki i silny wiatr nie pozwolą od razu wykonać oprysku comand 0,2 + 1 L afalonu.

Ile dni po siewie mogę wykonać oprysk ? możliwe że najwcześniej środa , czwartek 

makqq1    0

Ja posiałem wczoraj kawałek 2,5 h liczyłem ze wiatr oslabnie ,ale cały dzień wieje ;/ wiec jutro pobudka z kogutem i oprysk standardowo afalon 1 l command 0.20.i gleber 0.50

pozdrawiam

Jutro planuje posiać groch, niestety przymrozki i silny wiatr nie pozwolą od razu wykonać oprysku comand 0,2 + 1 L afalonu.

Ile dni po siewie mogę wykonać oprysk ? możliwe że najwcześniej środa , czwartek

masz 3 dni po siewie a jak będą przymrozki to i te 5 dni niepowinno zaszkodzić tak mi się wydaje

Ja posiałem wczoraj kawałek 2,5 h liczyłem ze wiatr oslabnie ,ale cały dzień wieje ;/ wiec jutro pobudka z kogutem i oprysk standardowo afalon 1 l command 0.20.i gleber 0.50

pozdrawiam

ile z tym gleberem dajesz wody na ha bo ja bez niego gdy jest wiatr daje 300l

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez farmers99
      Cennik nasion kukurydzy siewnej w 2008r
      RODZAJ: CENA DO 28 LuTEGO: CENA DO 31 MARCA: CENA DO 1 KWIETNIA:
      -Motor - 160zł -162zł -165zł
      -Blask -160zł -162zł -165zł
      -Grom -160zł -162zł -165zł

-Bzura -141zł -143zł -146zł
      -Reduta -141zł -143zł -146zł
      -San -141zł -143zł -146zł
      -Bułat -141zł -143zł -146zł

-Buran
      -Cedro
      -Glejt
      -Nimba -127zł -129zł -132zł
      -Prosna
      -Wiarus
      -Claudia
    • Przez Jahu
      Chcę zasiać na wiosnę mieszankę na ziarno (jęczmień+owies+peluszka ew pszenica jara)
      w zeszłym roku pierwszy raz zasiałem takie coś: jęczmień 100kg+pszenica 50kg+peluszka 65kg /ha klasa IV V troche zarosło i wyległo (wymlocilem ok 4,5t/ha)

co zrobić żeby było ok? ile czego dać? ile dać azotu i kiedy (czytalem ze malo <50kg i tylko na start)? czym najlepiej pryskać (bo wiele środków wycofali)? co stosujecie i jakie sa efekty?
    • Przez Starzyno
      Mam okazję kupić agregat firmy Rolmasz Kutno z 2008 r. i chciałbym się dowiedzieć jakie macie opnie o tej maszynie, czy z dobrego materiału są wykonywane te maszyny. Prosiłbym o szybką odpowiedź.
    • Przez ZETOREXX85
      witam który z tych agregatów jest lepszy,pracowąłby z proxą 85,staltecha oglądałem bo mam 30 km do składnicy.Siewnik to poznaniak 3m.Agromasz jest lżejszy ale chyba nie znaczy że stal gorszej jakości?Jaka jest cena staltecha pazurek 3m i agroamsza 3m.
    • Przez bocianlask
      Witam.
      Mam pytanie do bardziej doświadczonych ode mnie użytkowników forum.
      Posiadam MF'a 6180 120km oraz agregat uprawowo - siewny bierny rolmasz kutno 3m i muszę do tego zestawu kupić siewnik. Wybór padł na Nodeta 3m, lecz zacząłem zastanawiać się czy nie przerobić agregatu na 4m i kupić odpowiedni siewnik.

I teraz właściwe pytanie do Was czy mój MF wydoła przy agregacie biernym 4m i siewniku Nodet 4m?
      Czy lepiej nie kombinować i zostać przy 3m?
      Dodam jeszcze, że ziemie u nas są cięższe- gliniaste.
      Proszę o Wasze opinie.

P.S wiecie może ile waży taki 4-ro metrowy nodet?

Pozdrawiam