Skocz do zawartości

Polecane posty

galan99    24

Widzę że znowu zanosi się na olbrzymie zasiewy grochu, powtórka z zeszłego roku będzie zapewne...

przemo93pl    14

nigdy nie siałem grochu pastewnego mam kawałek dobrej gleby ale pod lasem miałem tam kiedyś łubin biały zeus to m go w 60 % obgryzły a jak to bd w przypadku tego grochu wsiać może łubinu gorzkiego w to czy jak jakieś rady?

AD-777    0

Groch sieje się teraz a łubin o wiele później. Groch też jest obgryzywany.

Wiadomość z agroFakt.pl

Kula07    139

Batut to bardzo dobra odmiana zarówno jak Tarchalska. Mecenasa nie miałem to się nie będę wypowiadał.

damian8070    1

też mam groch na sprzedaż. Odmiana batuta, 99 % ZK, oczyszczony lub nie. Dużo będzie grochu w tym roku, ja planuje moze za tydzień ależy jak się uda wjechać w pole. U nas ciągle pochmurno i ziemia nawet na piachach morka, WLKP okolice wrześni

lonski    1

Czy po jesiennym zastosowaniu 1,5 l Butisanu+0,25l Navigatora mogę po wykonaniu orki przemarzniętego rzepaku zasiać groch?

galan99    24

Widać że znowu powtórzy się rok zeszły będzie nasiane grochu zadużo i nie będzie ceny ani  dopłat , bo zazielenieie dojdzie jeszcze. Wszystko policzo i tysiące hektarów będzie zasiane , i handlarze cene zbiją bo podadzą ile to zasiane...

szopen    28

I sprzedajcie handlarzom po 600zł/T ;[

A zużyć samemu na paszę nie łaska. Najlepiej płakać że tanio i nic nie robić.

Kula07    139

Rozumiem, że Ci co nie trzymają żadnych zwierząt to mają sami ten groch żreć?

malorolny121    25

Jak już tak płaczecie że nie ma co z grochem robić to mogę was wybawić z tego kłopotu i zakupie chętnie całą tonę tego surowca na zasiew. Myśle że to troche uspokoi ceny na rynku. :D Najlepiej w moim regionie czyli Łuków i okolice. Odmianę nadającą się do mieszanki z jęczmieniem i owsem.

lubelskirol    0

Jak już tak płaczecie że nie ma co z grochem robić to mogę was wybawić z tego kłopotu i zakupie chętnie całą tonę tego surowca na zasiew. Myśle że to troche uspokoi ceny na rynku. :D Najlepiej w moim regionie czyli Łuków i okolice. Odmianę nadającą się do mieszanki z jęczmieniem i owsem.

Sprzedam Ci tonę tego surowca, dość blisko mamy do siebie(ja okolice Zamościa). W tamtym roku brałem w centrali. Odmiana Batuta.

melon10641    161

Ja chce coś posiać, żeby zebrać z początkiem sierpnia i zastosować to jako poplon i myślę o grochu. Czytałem, że sieje się go teraz, głęboko ile siewnik pozwoli. Jaka jest norma wysiewu na hektar (ziemia u mnie ciemna, szybko nagrzewająca się IIIkl, a dokładnie borowina)  i jakiego średniego plonu można się spodziewać? 

Jako poplon chciałbym wysiewać to z początkiem sierpnia (+rzodkiew oleista lub gorczyca) i przerobić koniec września, a część zostawić do wiosny. Zda to egzamin? Zależy mi na poprawieniu struktury gleby. 

grzepo    30

borowina sitaniecka. Samym zasianiem grochu poprawisz strukturę + dotego to co się wysypie podczas omłotu i poplon jakiś będzie i to wystarczy. Wg mnie wysypywanie grochu na poplon to całkowicie nieopłacalna sprawa już lepiej gorczycę... Wszystko zależy od tego czy popada jak już wykosisz groch. Bo jak nie bedzie padać to to strata kasy takie wysypywanie grochu na poplon. Poplony z samej gorczycy też były u mnie przerabiane- strasznie wysuszają ziemię (tym bardziej jak nie pada powiedzmy we wrześniu). U mnie się sieje 300-340 kg/ha wszystko zależy od odmiany. Nie spodziewaj się plonu 5 t/ha raczej bliżej 3 (2,5 jak gorszy rok do 3,5 jak lepszy- beznawozowo, przykładowo po drugim pszenżycie, klasa ziemi przewaga III rzadko II ). W 2015 znajomy chciał poprawić strukturę gleby i po zbożu 

zasiał lejkiem groch- groch powschodził przyszła susza i efekt był taki sam jakby ten groch do rowu wywalił także... trzeba mieć dobre prognozy pogody.

Edytowano przez grzepo

melon10641    161

dzięki za odpowiedź :) może nie do końca jasno się wyraziłem, chodziło mi o to, że mam teraz 1,7ha dzierżawy gdzie mam zasiać coś do dopłat do wysokobiałkowych i myślałem żeby groch zasiać, zebrać i nasiona na reszcie pól rozsiać jako poplon.

Kula07    139

Ta gorczyce a potem najlepiej rzepak...

Spokojnie możesz zasiać groch jako międzyplon. Zresztą co byś nie zasiadł to o tej porze roku i tak glebę wysuszy.

Taka ciekawostka: zeszłym roku na stanowisku po grochu zasiałem rzepak. W miejscach gdzie co nie zwalczyłem normalnie zakwitł i wytworzył strąki. Dopiero mróz go zczyszcił. A jak wiecie jesień była sucha.

sebek52    3

Czy jak zastosuje bezposrednio po siewie afalon  to on zadziała? Są jakies obawy że nie zadziała tak jak powinien z powodu np. niskiej temperatury otoczenia czy samej gleby? Czy może wstrzymać się z siewem jeszcze kilka dni aż się bardzie ociepli?

Edytowano przez sebek52

ElGrAnDo    0

Witam . Czy zaprawiać groch od robaka ? Gra warta zachodu ? Jeśli tak to czym najlepiej? Z góry dzięki za odpowiedź :D

Witam . Czy zaprawiać groch od robaka ? Gra warta zachodu ? Jeśli tak to czym najlepiej? Z góry dzięki za odpowiedź :D

Sorki pomyliłem się.. ja tylko fasole zaprawiałem kiedyś od robaka bi58 ale nie pamiętam ile sie tego dawało. Groch zaprawiam tylko funaben plus

Kula07    139

Niczym nie zaprawiać.

Przy takich temperaturach można opóźnić zarówno siew jak i oprysk.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez farmers99
      Cennik nasion kukurydzy siewnej w 2008r
      RODZAJ: CENA DO 28 LuTEGO: CENA DO 31 MARCA: CENA DO 1 KWIETNIA:
      -Motor - 160zł -162zł -165zł
      -Blask -160zł -162zł -165zł
      -Grom -160zł -162zł -165zł

-Bzura -141zł -143zł -146zł
      -Reduta -141zł -143zł -146zł
      -San -141zł -143zł -146zł
      -Bułat -141zł -143zł -146zł

-Buran
      -Cedro
      -Glejt
      -Nimba -127zł -129zł -132zł
      -Prosna
      -Wiarus
      -Claudia
    • Przez Jahu
      Chcę zasiać na wiosnę mieszankę na ziarno (jęczmień+owies+peluszka ew pszenica jara)
      w zeszłym roku pierwszy raz zasiałem takie coś: jęczmień 100kg+pszenica 50kg+peluszka 65kg /ha klasa IV V troche zarosło i wyległo (wymlocilem ok 4,5t/ha)

co zrobić żeby było ok? ile czego dać? ile dać azotu i kiedy (czytalem ze malo <50kg i tylko na start)? czym najlepiej pryskać (bo wiele środków wycofali)? co stosujecie i jakie sa efekty?
    • Przez Starzyno
      Mam okazję kupić agregat firmy Rolmasz Kutno z 2008 r. i chciałbym się dowiedzieć jakie macie opnie o tej maszynie, czy z dobrego materiału są wykonywane te maszyny. Prosiłbym o szybką odpowiedź.
    • Przez ZETOREXX85
      witam który z tych agregatów jest lepszy,pracowąłby z proxą 85,staltecha oglądałem bo mam 30 km do składnicy.Siewnik to poznaniak 3m.Agromasz jest lżejszy ale chyba nie znaczy że stal gorszej jakości?Jaka jest cena staltecha pazurek 3m i agroamsza 3m.
    • Przez bocianlask
      Witam.
      Mam pytanie do bardziej doświadczonych ode mnie użytkowników forum.
      Posiadam MF'a 6180 120km oraz agregat uprawowo - siewny bierny rolmasz kutno 3m i muszę do tego zestawu kupić siewnik. Wybór padł na Nodeta 3m, lecz zacząłem zastanawiać się czy nie przerobić agregatu na 4m i kupić odpowiedni siewnik.

I teraz właściwe pytanie do Was czy mój MF wydoła przy agregacie biernym 4m i siewniku Nodet 4m?
      Czy lepiej nie kombinować i zostać przy 3m?
      Dodam jeszcze, że ziemie u nas są cięższe- gliniaste.
      Proszę o Wasze opinie.

P.S wiecie może ile waży taki 4-ro metrowy nodet?

Pozdrawiam