Skocz do zawartości

Polecane posty

aro1975    114

bizon ile potrzebujesz? mam odmianę  mentor w C1, siałem oryginałem B w tamtym roku - na pewno będzie taniej jak w centrali :)

Kula07    137

To i ja się zareklamuje. Mam Batute C1, również siałem Elitarny.
Pomorskie, ale do 1200-1300kg możliwy dowóz.

Wiadomość z agroFakt.pl

bizon1    18

Mnie nie interesuje reklama tylko cena w centrali .Groch to i ja mam ale czasami jest tak że nie opłaci się samemu czyścić bo wliczając dopłatę do MŚ wychodzi podobnie jak u rolnika.

Kula07    137

To zadzwoń do centrali.

Chciałeś powiedzieć jałmużnę a nie dopłatę.

bizon1    18

Własnie dzwoniłem i nikt nic nie wie jak trochę panią przycisnąłem to powiedziała że 1800-2000 max ale cena jeszcze nie ustalona

andrzej62    0

Groch Batuta C2  -170zl brutto (kiel 80%, mtz 242gr.

Bobik Amulet C1-170zl brutto (kiel 86% mtz 507gr. 

woj. lubelskie

andrzej62    0

bizon ile potrzebujesz? mam odmianę  mentor w C1, siałem oryginałem B w tamtym roku - na pewno będzie taniej jak w centrali :)

To jest C1 czy było jak kupywałeś C1.

Mnie nie interesuje reklama tylko cena w centrali .Groch to i ja mam ale czasami jest tak że nie opłaci się samemu czyścić bo wliczając dopłatę do MŚ wychodzi podobnie jak u rolnika.

Cena umnie w gosp. nas. -170zl brutto świad. SON ,faktura  do zwrotu.

andrzej62    0

przecież napisałem, że kupiłem oryginał B

przecież napisałem, że kupiłem oryginał B

A tak okej.

Witam chciałbym sie dowiedzieć ile wysiac grochu na ha słyszałem o 150 kg 250 kg 300 kg na ha, i jak ustawić siewnik poznaniak na skrzyni olejowej na ten wysiew grubego ziarna. 

fezoi    47

Trzeba celować w 100 kiełkujących nasion na/m2 , przy MTZ(masa tysiaca ziaren) np.270g i zdolności kiełkowania 90% wychodzi 300kg/ha .

wojtal24    167

Witam chciałbym sie dowiedzieć ile wysiac grochu na ha słyszałem o 150 kg 250 kg 300 kg na ha, i jak ustawić siewnik poznaniak na skrzyni olejowej na ten wysiew grubego ziarna. 

Zrób najlepiej próbę kreconą 

m-93    6

ja w tym roku sieje 0,6ha

peluszki i mam zamiar wysiac 200kg ;)

siew planuje okolice 20 luty

matava    19

Witam was, mam do was pytanko , planuje zasiać ok 0,5-0,7ha peluszki wyłącznie z przeznaczeniem na poplony , czym proponujecie to opryskać na chwasty? , bezpośrednio po siewie czy też nie? jakie środki? Ile wysiać polifoski 6 czy tez inne nawozy pod korzeń? i najważniejsze jaka odmiana ? dodam , że nigdy nie uprawiałem strączkowych , prosze o jakąś pomoc :)

Na poplony najlepsza Muza, ewentualnie inne peluszki wysokie. Mają najmniejsze wymagania glebowe, bujnie i wysoko rosną, mają małe nasiona, przez co można siać mniej.

adamadam241    20

witam mam zamiar 1 raz zasiac grochu siewnego i mam pytanko czy warto uwalcowac pole po siewie? czy ktos walcuje?zeby sie lepiej kosilo

Krzys1979    0

witam panowie a ile siejecie kg grochu na ha. chodzi mi o odmiane mecenas. a wiecie moze jaka zawartosc bialka jest w grochu?

Michal225    13

witam mam zamiar 1 raz zasiac grochu siewnego i mam pytanko czy warto uwalcowac pole po siewie? czy ktos walcuje?zeby sie lepiej kosilo

wręcz koniecznie trzeba wałować ...

albert1991    8

ja nie walowałem rok temu .musi byc super rowno zasiane i wyzbierane kamienie.mam duzo podnosnikow przy hederze .mlucenie szlo naprawde super ale musi byc "stół" na polu ... jak powalujesz na ciezkiej ziemi i ostro popada to ja zasklepi .w tym roku tez nie bede walował ...

XTRO    159

witam panowie a ile siejecie kg grochu na ha. chodzi mi o odmiane mecenas. a wiecie moze jaka zawartosc bialka jest w grochu?

Co do białka to nie jestem pewny, ale coś kojarzy mi się 30% ?

Ja w C1 siałem 250-270 kg, w C2 do 300kg

haczyk5    24

Jak najbardziej warto, my walcujemy wałem gładkim.

mirro    211

No dobrze, ale groch przecież pobiera azot z powietrza przez bakterie brodawkowe na korzeniach. Jak zawałujesz to chyba ograniczysz dostęp powietrza?

Krzys1979    0

a jaka odmiane byscie polecili?podobna chwala odmiane mecenas ?i mowia,ze ponoc ta odmiana nie wylega :ph34r: ?jakie macie zdanie o tej odmianie?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się