Skocz do zawartości

Polecane posty

plapla123    0

Czy herbicyd Butoxone jest dobrym środkiem do zwalczania chwastów w grochu a moze znacie coś lepszego?

Czy herbicyd Butoxone jest dobrym środkiem do zwalczania chwastów w grochu a moze znacie coś lepszego?

rafto    29

Lepszy basagran , rok temu go stosowałem na działce gdzie jest zawsze dużo przytuli , gwiazdnicy i rumianu i groch był czysty ;)

Zimno i wieje jak diabli nawet jakby był szkodnik to bym nie wjechał ale go nie ma ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

staszek131415    2032

Jeśli masz samosiewy rzepaku to jest idealny

slawekr6    12

Witam. Koledzy czy jest środek na owies głuchy w grochu? Bo mam na polu dwa place gdzie mi się wysiał . Dodam tylko że w groch wsiany jest kminek ale i tak raczej nic z tego nie będzie bo dziki mi 20% pola zryły. Po siewie pryskałem na chwasty a czy teraz musze  jeszcze raz opyskać np. Basagramem?

albert1991    8

zbiera sie powoli :)u mnie 4 długo wychodzil dalem głeboko i troche go deszcze przybiły ale teraz ladnie idzie :)a u ciebie?

west    45

cztery lata temu zaprawiałem  część bo mi brakło vitavaxsu i groch po tebukonazolu był tak skrócony że prawie nie było co zbierać. Nie polecam

Cihu    123

Widziałem w twojej galerii, że zaprawiałeś też łubin oriusem i wyglądał też mizernie. Kiedy zauważyłeś, że groch słabo rośnie? Od razu czy dopiero po jakimś czasie?

west    45

od razu widać było różnicę słabe wschody, przebarwienia i bardzo powolny wzrost, mimo że go ratowałem różnego rodzaju stymulatorami niestety efekt był mizerny, więc zdecydowanie odradzam.

Agrest    399

Dziś zwalczałem oprzędzika w grochu. Szkód wielkich jeszcze nie zrobił ale placami był bardzo liczny.

Witam. Prowadzę doświadczenia polowe na środkach ochrony roślin i poszukuję bardzo pilnie uprawy grochu (w siewie czystym nie mieszankach) w okolicach warszawy ok 100 km w każdą stronę, potrzebuję działki ok 10 ar Doświadczenie jest odpłatne . jak cos proszę pisać prywatna wiadonmość nie jest to żadna ściema i proszę grzecznie o pomoc.:)

Dziś zwalczałem oprzędzika w grochu. Szkód wielkich jeszcze nie zrobił ale placami był bardzo liczny.

ja już jechałem w ubiegły piątek...

gwozd    101

Czym zwalczacie oprzędzika? 

W łubinie nigdy nie zwalczałem i zastanawiam się czy w grochu warto

newagro    7

To są przykładowe środki zwalczające oprzędziki ale bez podziału na gatunki bo pytanie było o łubin a temat dotyczy grochu

A-CYPER 100 EC A-Syper 100 EC Alfastop 100 EC Bulldock 025 EC Cyper-Fas 100 EC Decis AL Fastac 100 EC Fiesta 100 EC Jetstak 100 EC Tak Tak 100 EC Tekapo 025 EC

Uszkodzenia to na obwodzie blaszki liściowej są półkoliste wygryzienia blaszki

gwozd    101

Nie pytałem o łubin tylko stwierdziłem że łubinu nie pryskałem od opszędzików, brak uszkodzeń. W zeszłym roku w grochu były jakieś uszkodzenia ale czy warto jechać z insektycydem? Tym bardziej że powyższe środki działają na roslinie powieżchniowo. Wystarczy deszcz i opszędzik dalej moze sobie żerować

Edytowano przez gwozd

galan99    24

Pytanko czy ktoś stosował w grochu na jednoliścienne  taki środek o nazwie Labrador 05 EC .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez farmers99
      Cennik nasion kukurydzy siewnej w 2008r
      RODZAJ: CENA DO 28 LuTEGO: CENA DO 31 MARCA: CENA DO 1 KWIETNIA:
      -Motor - 160zł -162zł -165zł
      -Blask -160zł -162zł -165zł
      -Grom -160zł -162zł -165zł

-Bzura -141zł -143zł -146zł
      -Reduta -141zł -143zł -146zł
      -San -141zł -143zł -146zł
      -Bułat -141zł -143zł -146zł

-Buran
      -Cedro
      -Glejt
      -Nimba -127zł -129zł -132zł
      -Prosna
      -Wiarus
      -Claudia
    • Przez Jahu
      Chcę zasiać na wiosnę mieszankę na ziarno (jęczmień+owies+peluszka ew pszenica jara)
      w zeszłym roku pierwszy raz zasiałem takie coś: jęczmień 100kg+pszenica 50kg+peluszka 65kg /ha klasa IV V troche zarosło i wyległo (wymlocilem ok 4,5t/ha)

co zrobić żeby było ok? ile czego dać? ile dać azotu i kiedy (czytalem ze malo <50kg i tylko na start)? czym najlepiej pryskać (bo wiele środków wycofali)? co stosujecie i jakie sa efekty?
    • Przez Starzyno
      Mam okazję kupić agregat firmy Rolmasz Kutno z 2008 r. i chciałbym się dowiedzieć jakie macie opnie o tej maszynie, czy z dobrego materiału są wykonywane te maszyny. Prosiłbym o szybką odpowiedź.
    • Przez ZETOREXX85
      witam który z tych agregatów jest lepszy,pracowąłby z proxą 85,staltecha oglądałem bo mam 30 km do składnicy.Siewnik to poznaniak 3m.Agromasz jest lżejszy ale chyba nie znaczy że stal gorszej jakości?Jaka jest cena staltecha pazurek 3m i agroamsza 3m.
    • Przez bocianlask
      Witam.
      Mam pytanie do bardziej doświadczonych ode mnie użytkowników forum.
      Posiadam MF'a 6180 120km oraz agregat uprawowo - siewny bierny rolmasz kutno 3m i muszę do tego zestawu kupić siewnik. Wybór padł na Nodeta 3m, lecz zacząłem zastanawiać się czy nie przerobić agregatu na 4m i kupić odpowiedni siewnik.

I teraz właściwe pytanie do Was czy mój MF wydoła przy agregacie biernym 4m i siewniku Nodet 4m?
      Czy lepiej nie kombinować i zostać przy 3m?
      Dodam jeszcze, że ziemie u nas są cięższe- gliniaste.
      Proszę o Wasze opinie.

P.S wiecie może ile waży taki 4-ro metrowy nodet?

Pozdrawiam