Skocz do zawartości

Polecane posty

yacenty    565

kupiłem za 3 zł netto odmiana Audit odbiór po twojej stronie ja jestem ze swidnicy

Wiadomość z agroFakt.pl

garu    6

Widzisz co wyżej napisane odnośnie wapnowania czy nie?

Widzę ale jednak zastosuje wapno węglanowe i pytam czy muszę je od razu je wymieszać z glebą.

jasjas    0

co do tego mustanga to też mnie zaskoczyliście bo nawet etykiety nie sprawdziłem a pryskałem owies w ubiegłym roku mustangiem forte a teraz będzie groch.. a jakie stosujecie nawożenie dolistne ?

Ja dolistnie raczej nie dokarmiam. Tylko żebyśmy mieli co zbierać bo ja po mustangu forte też będę chyba siał. Podobnie jest z lancetem plus. Kurcze nikt nie siał w poprzednich latach grochu po tych środkach?

gwozd    101

Na jednym kawałku wychodzi mi groch po pszenicy pryskanej glenem w pełnej dawce. Na etykiecie są wymienione tylko buraki i lucerna to rozumiem że dla grochu nie ma przeciwskazań?

mówi się trudno, ja sieję w poniedziałek

jasjas - mi najwyżej 1,7 odpadnie bo 6,3 ha po pszenżycie

Jeszcze jedno pytanie do was.. po opryskaniu afalonem i commandem ile czasu (dni) ma nie padać deszcz żeby nie uszkodził nasion grochu ?

jan2130    17

Witam panowie mam pytanie w jaki sposób zaprawiacie nasiona grochu nitraginą  

milanreal1    290

Jeszcze jedno pytanie do was.. po opryskaniu afalonem i commandem ile czasu (dni) ma nie padać deszcz żeby nie uszkodził nasion grochu ?

Musiałby to być intensywne opady. A dla pewności nie zaszkodzi jakbyś dodał adiuwant atpolan soil.

jasjas    0

Sporo tego grochu siejesz. Delikatnie popadać morze, byle nie było większych opadów. Przed większymi opadami groch powinien solidnie, głęboko się ukorzenić.

U mnie może wypaść 2,5ha

Tu masz trochę jak w praktyce reaguje soja na siew po mustangu forte (podobnie pewnie by było z lancetem):

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/13651-czy-kto%C5%9B-w-polsce-uprawial-ju%C5%BC-soj%C4%99/page-42

Soja chyba sobie jakoś radzi na takim stanowisku, ciekawe jak z grochem...

Musiałby to być intensywne opady. A dla pewności nie zaszkodzi jakbyś dodał adiuwant atpolan soil.

oglądałem pogodę i jako takich deszczów nie zapowiadają (okolice częstochowy) więc jak zasieję w poniedziałek i od razu opryskam to będzie ok bo może dopiero w środę lub czwartek może delikatnie pokropić...

Sporo tego grochu siejesz. Delikatnie popadać morze, byle nie było większych opadów. Przed większymi opadami groch powinien solidnie, głęboko się ukorzenić.

U mnie może wypaść 2,5ha

Tu masz trochę jak w praktyce reaguje soja na siew po mustangu forte (podobnie pewnie by było z lancetem):

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/13651-czy-kto%C5%9B-w-polsce-uprawial-ju%C5%BC-soj%C4%99/page-42

Soja chyba sobie jakoś radzi na takim stanowisku, ciekawe jak z grochem...

a ty ile siejesz grochu ? posieję go na ok 6 - 7 cm to powinno być dobrze

jasjas    0

Kilka lat temu siałem co roku około 5ha grochu na zupki w proszku. Potem jakiś czas dałem sobie spokój, a teraz w związku z zazielenianiem wracam do tej uprawy no i mam problem z przedplonem opryskanym mustangiem forte... Zobaczymy czy groch się uda.

Edytowano przez jasjas

kissmy...    57

ile kosztuje ten adiuwant? w zeszłym sezonie po aplikacji linuronu na lekką glebę przeszła u mnie ulewa (20l) i bobowatym ku mojemu zdziwieniu nic się nie stało (pomijając zakłady)

damii1    13

koledzy planuje zasiać 3 ha grochu mam takie pytanie... czy zaprawiał ktoś groch środkiem Prestige Forte 370 FS ? słyszałem ze robaki sie nie chytaja grochu.... 

nie zaprawiałem ale jeżeli mam go odstawić jako materiał siewny i mają wyjść jakieś cuda przy kiełkowaniu to dziękuję, wiem że stonka się nie chyta ziemniaków jak tym zaprawiasz ale nie ryzykuje

jasjas    0
do AdamZetor12145

Ja rozmawiałem z przedstawicielem firmy produkującej lancet plus i mustang forte. Powiedział, że oni nie polecają siać strączkowych po tych środkach jeśli były stosowane rok wcześniej (a to już wiemy z etykiety środków). Ale mówił, że niektórzy w praktyce tak sieją na własną odpowiedzialność, jednak nie powiedział nic konkretnego co do fitotoksyczności i stopnia obniżki plonu. Dlatego tak podpytuję Was, może ktoś wie jak jest naprawdę w praktyce...

milanreal1    290

ile kosztuje ten adiuwant? w zeszłym sezonie po aplikacji linuronu na lekką glebę przeszła u mnie ulewa (20l) i bobowatym ku mojemu zdziwieniu nic się nie stało (pomijając zakłady)

Co do kosztu to nie znam. Do doglebówek może być przydany, już nie chodzi o szkodliwość herbicydu na roślinę uprawną ale również o słabsze działanie na chwasty.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez farmers99
      Cennik nasion kukurydzy siewnej w 2008r
      RODZAJ: CENA DO 28 LuTEGO: CENA DO 31 MARCA: CENA DO 1 KWIETNIA:
      -Motor - 160zł -162zł -165zł
      -Blask -160zł -162zł -165zł
      -Grom -160zł -162zł -165zł

-Bzura -141zł -143zł -146zł
      -Reduta -141zł -143zł -146zł
      -San -141zł -143zł -146zł
      -Bułat -141zł -143zł -146zł

-Buran
      -Cedro
      -Glejt
      -Nimba -127zł -129zł -132zł
      -Prosna
      -Wiarus
      -Claudia
    • Przez Jahu
      Chcę zasiać na wiosnę mieszankę na ziarno (jęczmień+owies+peluszka ew pszenica jara)
      w zeszłym roku pierwszy raz zasiałem takie coś: jęczmień 100kg+pszenica 50kg+peluszka 65kg /ha klasa IV V troche zarosło i wyległo (wymlocilem ok 4,5t/ha)

co zrobić żeby było ok? ile czego dać? ile dać azotu i kiedy (czytalem ze malo <50kg i tylko na start)? czym najlepiej pryskać (bo wiele środków wycofali)? co stosujecie i jakie sa efekty?
    • Przez Starzyno
      Mam okazję kupić agregat firmy Rolmasz Kutno z 2008 r. i chciałbym się dowiedzieć jakie macie opnie o tej maszynie, czy z dobrego materiału są wykonywane te maszyny. Prosiłbym o szybką odpowiedź.
    • Przez ZETOREXX85
      witam który z tych agregatów jest lepszy,pracowąłby z proxą 85,staltecha oglądałem bo mam 30 km do składnicy.Siewnik to poznaniak 3m.Agromasz jest lżejszy ale chyba nie znaczy że stal gorszej jakości?Jaka jest cena staltecha pazurek 3m i agroamsza 3m.
    • Przez bocianlask
      Witam.
      Mam pytanie do bardziej doświadczonych ode mnie użytkowników forum.
      Posiadam MF'a 6180 120km oraz agregat uprawowo - siewny bierny rolmasz kutno 3m i muszę do tego zestawu kupić siewnik. Wybór padł na Nodeta 3m, lecz zacząłem zastanawiać się czy nie przerobić agregatu na 4m i kupić odpowiedni siewnik.

I teraz właściwe pytanie do Was czy mój MF wydoła przy agregacie biernym 4m i siewniku Nodet 4m?
      Czy lepiej nie kombinować i zostać przy 3m?
      Dodam jeszcze, że ziemie u nas są cięższe- gliniaste.
      Proszę o Wasze opinie.

P.S wiecie może ile waży taki 4-ro metrowy nodet?

Pozdrawiam