Polecane posty

akmaly    701

Z niczego się nie urwałem, trochę stonuj swoje wywody. Mój wpis ma tylko na celu przedstawienie mojego zdania, że za drogi jest materiał kwalifikowany w porównaniu do cen na skupie.

Swoją drogą co to za kwalifikat grochu w tym roku jak zdolność kiełkowania na poziomie  83 %. Przy takiej cenie zdecydowanie lepiej zasiać więcej tego po 70 parę zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Kwalifikat musi mieć zdolność kiełkowania min 80%...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    886
Dnia 13.01.2018 o 16:53, akmaly napisał:

Z niczego się nie urwałem, trochę stonuj swoje wywody. Mój wpis ma tylko na celu przedstawienie mojego zdania, że za drogi jest materiał kwalifikowany w porównaniu do cen na skupie.

Swoją drogą co to za kwalifikat grochu w tym roku jak zdolność kiełkowania na poziomie  83 %. Przy takiej cenie zdecydowanie lepiej zasiać więcej tego po 70 parę zł.

zawsze jest taka korelacja cen dlatego pytam....

ja sieje na kontrakt a ich interesuje tylko ta odmiana

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Oczywiście, że tak jest i to nie tylko w przypadku grochu ale wszystkich innych roślin. Tylko jeśli np. kwalifikowany materiał siewny pszenicy gwarantuje mi wyższy plon ( i to znacznie - przynajmniej u mnie ), a groch w zasadzie podobny to wolę zasiać swój. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    886

Ja nie wiem. Pierwszy raz sieje. Wiem tylko że kolega kupował dwa late temu Lubin słodki za ok 4000 a sprzedawał po 1100 także...  

Ja w tym roku będę siać swój owies i pszenicę ozimą. Ale najpierw musi urosnąć  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Moja batuta będzie już teraz w C3 ale chyba jeszcze posieje swoim bo patrząc na ceny kwalifikatu to masakra. Apropo wylegania, dwa lata temu plon 4,3 w tym 4,2 i zero wylegania a obsada nie przekraczala 90szt/m, jeszcze zalezy kto co nazwie wyleganiem bo pochylony przed zbiorem jest ale na wysokkości 20-30cm więc do spokojnego zebrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    782

I jeszcze jedno zasadnicze pytanie, bo mało obeznany jestem: czy kwalifikaty grochu są "fabrycznie" zaprawiane???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    886

Mój jest tylko nie pamiętam nazwy środka. Pojutrze będę na bazie to mogę podać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    782

Pytam dlatego, że na stronie Danko przy opisie Batuty jest taka wzmianka:

" Przed siewem nasiona należy zaprawić, np. Vitavax 200F. Zabieg ten gwarantuje ochronę przed chorobami i lepsze wschody. Nasiona warto zaprawić również Nitraginą zawierającą bakterie brodawkowe. "

Ten wpis dość jednoznacznie informuje o tym, że nasiona nie są zaprawiane i należy je samodzielnie zaprawić. Chyba, że powinno się to jakoś inaczej rozumieć, może poszczególne firmy produkujące gotowe jednostki siewne już zaprawiają materiał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Groch w 80% nie jest zaprawiany.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083
5 godzin temu, KlimekPL napisał:

Pytam dlatego, że na stronie Danko przy opisie Batuty jest taka wzmianka:

" Przed siewem nasiona należy zaprawić, np. Vitavax 200F. Zabieg ten gwarantuje ochronę przed chorobami i lepsze wschody. Nasiona warto zaprawić również Nitraginą zawierającą bakterie brodawkowe. "

Ten wpis dość jednoznacznie informuje o tym, że nasiona nie są zaprawiane i należy je samodzielnie zaprawić. Chyba, że powinno się to jakoś inaczej rozumieć, może poszczególne firmy produkujące gotowe jednostki siewne już zaprawiają materiał?

Jestem na szkoleniu i jest przedstawiciel danko. Zaraz go zapytam ;)

Edit:

Niestety po swoim wykładzie spakował się i pojechał sobie także niestety nie zdążyłem go zapytać :/

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    782

To warto wywalać ponad 7 stówek na hektar za kwalifikat i jeszcze dokupywać zaprawę i bawić się zaprawianiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    782

A więc będę szukał kwalifikatu z wysokim kiełkowaniem. Jak będą same buble 80-85% to poszukam pewnie wśród chłopów na olx. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

Czy dla grochu jako przedplon rzepak zimowy to bedzie dobre rozwiazanie?? bo mam albo takie pole po rzepaku albo po buraku a to chyba zle rozwiazanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
Dnia 17.01.2018 o 23:37, KlimekPL napisał:

To warto wywalać ponad 7 stówek na hektar za kwalifikat i jeszcze dokupywać zaprawę i bawić się zaprawianiem?

nie wato zaprawiać.

ile potrzebujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
58 minut temu, jarekvip99 napisał:

Czy dla grochu jako przedplon rzepak zimowy to bedzie dobre rozwiazanie?? bo mam albo takie pole po rzepaku albo po buraku a to chyba zle rozwiazanie

Wolałbym siać po burakach.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    782
2 godziny temu, aro1975 napisał:

nie wato zaprawiać.

ile potrzebujesz?

Niedużo, 500kg. Dlaczego nie warto zaprawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Zaprawiać zawsze warto - to jedna z najważniejszych ochron i możesz dodać nawozu, który działa w najbardziej potrzebnym momencie.

Co do materiałów siewnych to wyżej napisałem, że w moim przypadku z centrali czy któryś rok z rzędu swój to jeden ... Dużo zależy od odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj