Skocz do zawartości

Polecane posty

farmervip    78

Według mnie można siać tak i tak ja sieje co każdy lejek tylko że groch + zboże i jest ok, ale wiem że sieją też co drugi i też jest dobrze nawet rzepak tak sie sieje

norek28    0

A czy stosował ktos kiedyś Pendigan po siewie? Dzisiaj dopiero będę siał groch i chcę od razu jutro może w czwartek prysnąć od chwastów tylko nie wiem czym. Jedni polecają afalon z commandem inni basagran ale strasznie drogo wychodzi.Słyszałem jeszcze o czymś takim jak sencor. Poratujcie bo mam mętlik w głowie.

pendigan 3 l/ha + 150ml comandu, jeśli siejesz na lekkich ziemiach lub bardziej piaszczystych to komand max 100ml/ha i 3 l pendiganu i będzie ok. basagran tylko po wschodowo w razie potrzeby ale jak wspomniałeś to drogi interes

Wiadomość z agroFakt.pl

kissmy...    57

co polecacie powschodowo

basagran + chwastox,

butoxone

czy basagran w obniżonej dawce rozwali przytulię? i czy sam butoxone da sobie radę z samosiewami rzepaku?

butoksone stosowałem jeden rok bardzo dobrze sobie poradził z chwastami chciałem go kpić w kolejnych latach ale go chyba wycofali teraz nie wiem czy jest do zdobycia,

grzepo fajne zestawienie jest wszystko w jednym , odpowiedz na wiele pytań

matava    19

Ja jestem bardzo zadowolony z 2l/ha Basagranu 480 SL + 1,5l/ha Olbras 88 EC czy podobnego. Chwastoxu nie stosuj

Edytowano przez matava

radzio0987    0

Dlaczego nie chwastox ? Ja mam zamiar popryskać właśnie chwastoxem miekasznę grochu z owsem 3do1. Weźmie samosiewy rzepaku?

radzio0987    0

To ma ktoś jakąś rade? Stanowisko dobre i nie będzie dużego problemu z zachwaszczeniem, chodzi jedynie o drobne dwuliścienne i samosiewy rzepaku.

makqq1    0

witam chce kupic groch z centrali kupic zaprawiony ,czy samemu zaprawiac cena rozni sie o 20 gr na kilogramie ,ale bede szczepil nitragina wiec moze odrazu zaprawie zaprawa?

prosze o odpowiedz:)

makqq1    0

chciałem dodac ze uprawa grochu jest przewidziana na 2015 r ... narazie uzupelniam wiedze:)

mam jeszcze jedno pytanie .

ph gleby to 5,1 wykonam wapnowanie pozniwnie czy to nie bedzie problemem dla grochu i czy beda efekty tego wapnowania ?

prosze o odpowiedz:)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Komandos178    0
Mam posiany owies z peluszką i czym to popryskać żeby zniszczyć chwasty a reszta została

Ja pryskałem do 3 dni po siewie stompem 330 ec w dawce 4l/ha mam wsiewke z pszenzytem i nic mu sie nie stało ladnie zeszlo. Jak by cos wyskoczylo to bede pryskal Basagranem 480 SL , ale co do dawki to nic nie powiem i to czy zboze przetrwa tez nie mam pojecia bo nigdy nie pryskalem.

osobiście nie spotkałem się z zaprawianym grochem z centrali zawsze kupuje czysty, chyba bardziej się opłaci samemu zaprawić vitavax 300ml na 100kg - policz jak wyjdzie?

wapnowanie jak najbardziej wskazane najlepiej po żniwach a i plon powinien podskoczyć

makqq1    0

wyjdzie taniej i to sporo :)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

rafto    29

W jakiej fazie opryskać groch basagranem 2 l + 1,5 l olejanu ????

Edytowano przez rafto

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się