Skocz do zawartości

Polecane posty

lukasz222    2354

Mocznika nigdzie Ci nie wymyje aż tyle, poza tym na mineralizację słomy stosują też wapno

cieplym3    8

Nie wiem jak u Ciebie z plodozmianem ale ja groch dalbym po zbozu bo qq to jednak niezly przedplon pod np jeczmien jary/ pszenice. Chyba , ze masz pod nie lepsze stanowiska.

adamson330    4
Napisano (edytowany)

@ Kula07,lukasz222

Niby groch nie potrzebuje wiele azotu, ale troszkę tak. Sam już nie wiem, najwyżej jeśli będą objawy niedoboru można opryskać 5% stężeniem mocznika na groch.

Co do wapna na słomę to w tym roku planuję siać Bukowę i Morawice na słomę zbożowa i jak się wyrobie kukurydzianą tez. Podobno nawet wapno lepsze na przemianę słomy w próchnice w glebie.

@ cieplym3

Staram się unikać zbóż jarych, są zawodne w plonowaniu. Na wiosnę tylko QQ i groch. Zreaszta gdzieś ten groch w płodozmianie trzeba dać. Parę stron do tyłu była fajna dyskusja na temat płodozmianu. 

Edytowano przez adamson330

Wiadomość z agroFakt.pl

case-jxu-95    2

Mam takie pytanie,  mianowicie miałem w tym roku 8ha grochu ,czy muszę orać pod pszenicę,czy wystarczy 2 razy talerzówka .Ktoś wcześniej pisał że tak robi i jest ok.

Agrest    408

U mnie była cena 700 netto, z tym że minus potrącenia. Standardowo każdy dostawał 5 % na start, a jak dużo ziemi, połówek czy też robaka to kolejne cięcia.

Kos_pl    13

A jak tam cena w Modliborzycach? Etmos działa, jest wypłacalny? W ubiegłym roku, pamiętam że ktoś miał problemy.

kryssr    50

ja miałem ofertę 785 z podwórka, jak wyduszę 800 to jedna łódka popłynie :P 

gwozd    101

młyn Stara Wieś Pierwsza 650 netto. Trzeba się dowiedzieć co dzieje się w Modliborzycach i u kaszarza w Bychawie

zbadałem wilgotność i teraz nie dziwne że tyle połówek, wyszło 10,4% wilgotności

Mannlicher    2

Modliborzyce płacą 850 brutto. Sprzedałem im jeden samochód. zobaczymy jak z płatnoscia. w tamtym roku trochę się ociagali.

gwozd    101
Napisano (edytowany)

Pomyłka!

We młynie 650brutto płatność 40dni

Etmos w Modliborzycach płaci 850brutto ale są zawaleni grochem. Termim płatności bardzo płynny, podobno płacą jak im wyjdzie.

Rozwaliłem trochę nasion mojego grochu i zdarzają się larwy strąkowca. Chciałbym to zagazować na pryzmie. Nigdy nie robiłem takich rzeczy. Ile dni trzymać pod plandekami? Tabletki położyc na grochu czy umieścic na jakiejś głębokości? Ile dni wietrzyć żeby mozna było bezpiecznie wejść do magazynu

Proszę o pomoc bo zdaje sobie spraawę z tego że to bardzo niebezpieczna sunstancja

Edytowano przez gwozd

Tomek90    196

Czy po rapsie opryskanym doglebowo chlomazon, metazachlor i pendimetalina mógłbym na wiosnę siać groch po płytkiej uprawie?

Kula07    139

Po chlomazonie i metazachlorze siałem groch i żadnych negatywnych objawów nie było.

fezoi    48

Pendimetalina w grochu do 3 dni po siewie  :) . Pendimetalina do odchwaszczania rzepaku ?

Tomek90    196

Tak, wyraźnie napisane wyżej.

Po chlomazonie i metazachlorze siałem groch i żadnych negatywnych objawów nie było.

Bezpośrednio wjechałeś Rapidem, czy uprawka Carrierem uprzednio? 

KlimekPL    123
Napisano (edytowany)

Planuję na wiosnę wejść w uprawę grochu, w promieniu 50km prawie na pewno nikt tego nie sieje więc nie mam żadnego pojęcia o uprawie tej rośliny. Ważny jest dla mnie termin zbioru, czy jest możliwe aby groch zszedł z pola razem ze zbożami tzn końcówka lipca/początek sierpnia?

Edytowano przez KlimekPL

Kula07    139

Nie napisałeś z jakimi zbożami.
Jest mozliwos żeby zszedł na równi z rzepakiem, a nawet przed nim.

KlimekPL    123
Napisano (edytowany)

Pole, które chcę przeznaczyć na groch jest oddalone dość sporo i tam sąsiedzi przez miedzę sieją żyto i owies. Kombajn w tamto miejsce przyjeżdża do wszystkich zazwyczaj właśnie pod koniec lipca, spędza tam dwa dni, góra trzy i ucieka i nie ma opcji aby przyjeżdżał później tylko do mnie. :P

Edytowano przez KlimekPL

gwozd    101

Kosze groch pod koniec okresu jak ludzie kosza rzepaki. Zawsze wychodzi kilka dni wcześniej jak pszenica czy jęczmień. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez farmers99
      Cennik nasion kukurydzy siewnej w 2008r
      RODZAJ: CENA DO 28 LuTEGO: CENA DO 31 MARCA: CENA DO 1 KWIETNIA:
      -Motor - 160zł -162zł -165zł
      -Blask -160zł -162zł -165zł
      -Grom -160zł -162zł -165zł

-Bzura -141zł -143zł -146zł
      -Reduta -141zł -143zł -146zł
      -San -141zł -143zł -146zł
      -Bułat -141zł -143zł -146zł

-Buran
      -Cedro
      -Glejt
      -Nimba -127zł -129zł -132zł
      -Prosna
      -Wiarus
      -Claudia
    • Przez Jahu
      Chcę zasiać na wiosnę mieszankę na ziarno (jęczmień+owies+peluszka ew pszenica jara)
      w zeszłym roku pierwszy raz zasiałem takie coś: jęczmień 100kg+pszenica 50kg+peluszka 65kg /ha klasa IV V troche zarosło i wyległo (wymlocilem ok 4,5t/ha)

co zrobić żeby było ok? ile czego dać? ile dać azotu i kiedy (czytalem ze malo <50kg i tylko na start)? czym najlepiej pryskać (bo wiele środków wycofali)? co stosujecie i jakie sa efekty?
    • Przez Starzyno
      Mam okazję kupić agregat firmy Rolmasz Kutno z 2008 r. i chciałbym się dowiedzieć jakie macie opnie o tej maszynie, czy z dobrego materiału są wykonywane te maszyny. Prosiłbym o szybką odpowiedź.
    • Przez ZETOREXX85
      witam który z tych agregatów jest lepszy,pracowąłby z proxą 85,staltecha oglądałem bo mam 30 km do składnicy.Siewnik to poznaniak 3m.Agromasz jest lżejszy ale chyba nie znaczy że stal gorszej jakości?Jaka jest cena staltecha pazurek 3m i agroamsza 3m.
    • Przez bocianlask
      Witam.
      Mam pytanie do bardziej doświadczonych ode mnie użytkowników forum.
      Posiadam MF'a 6180 120km oraz agregat uprawowo - siewny bierny rolmasz kutno 3m i muszę do tego zestawu kupić siewnik. Wybór padł na Nodeta 3m, lecz zacząłem zastanawiać się czy nie przerobić agregatu na 4m i kupić odpowiedni siewnik.

I teraz właściwe pytanie do Was czy mój MF wydoła przy agregacie biernym 4m i siewniku Nodet 4m?
      Czy lepiej nie kombinować i zostać przy 3m?
      Dodam jeszcze, że ziemie u nas są cięższe- gliniaste.
      Proszę o Wasze opinie.

P.S wiecie może ile waży taki 4-ro metrowy nodet?

Pozdrawiam