Skocz do zawartości

Polecane posty

gwozd    101

Kosicie grochy? Moja batuta dojrzała brązowa ale wczoraj w nocy dolało. Może w sobotę ruszę jak nie będzie padać. Całe pole leży a u znajomego co kupił ode mnie nasiona stoi i jest wyższa. Dlaczego tak?

RafaKdziela    135

A moja plantacja też prawie cała brązowa sporadycznie coś innego koloru .Jak pogoda pozwoli będzie chemicznie dosuszony .Niestety deszcze mocno pochyliły groch i za chwilę będzie leżał na ziemi .Odmiana Tarchalska .

damianzbr    977

Ja zdecydowałem, 4,5 ha nie koszę idzie pod agregat. (kilka str. wcześniej była mowa, LUMAX z kukurydzy rok wcześniej załatwił temat) teraz aro przyjeżdża, szacuje szkody i stawia litra finladii że wcześniej nie uprzedził iaby km nie naginać pod ruską granicę :D :lol: :P

Wiadomość z agroFakt.pl

Renault85-15TX    167

U mnie batuta już skoszona i sprzedana także groch na ten sezon zakończony. Plon 3.5t/ha myślę że jak na pierwszy raz to źle nie jest. 

aro1975    114

Ja zdecydowałem, 4,5 ha nie koszę idzie pod agregat. (kilka str. wcześniej była mowa, LUMAX z kukurydzy rok wcześniej załatwił temat) teraz aro przyjeżdża, szacuje szkody i stawia litra finladii że wcześniej nie uprzedził iaby km nie naginać pod ruską granicę :D :lol: :P

Damian to ile zostawić dla Ciebie na przyszły sezon :), nie sieję kukurydzy więc nie mam takiej wiedzy :), a z Finlandią zawsze możesz przyjechać - postawię drugą. 

czasem tak była w tamtym roku tak miałem po chlomazorze jak poszły ulewy - w tym roku pryskałem powschodowo i pole było dużo czystsze jak po doglebówce - fakt wychodzi drożej.

aro1975    114

U mnie batuta już skoszona i sprzedana także groch na ten sezon zakończony. Plon 3.5t/ha myślę że jak na pierwszy raz to źle nie jest. 

po ile sprzedałeś i gdzie?

gwozd    101

K...a znowu pada. Gdzie był deszcz jak był potrzebny? A już myslałem że jutro wykosze

Agrest    357

Kosicie grochy? Moja batuta dojrzała brązowa ale wczoraj w nocy dolało. Może w sobotę ruszę jak nie będzie padać. Całe pole leży a u znajomego co kupił ode mnie nasiona stoi i jest wyższa. Dlaczego tak?

Prosta sprawa - nie ma innego wytłumaczenia jak to że po prostu zabrał Ci szczęście. Pewnie sprzedałeś z podwórka zamiast zza bramy ;)  :D

Na jutro miałem umówiony kombajn też do batuty, ale w miejscu gdzie jest posiany ponoć niesamowicie dolało i do poniedziałku lipa.

aro1975    114

ja dzisiaj podpisałem kontrakt 24t po 810 pln netto z odbiorem z podwórka

gwozd    101

Prosta sprawa - nie ma innego wytłumaczenia jak to że po prostu zabrał Ci szczęście. Pewnie sprzedałeś z podwórka zamiast zza bramy ;)  :D

Na jutro miałem umówiony kombajn też do batuty, ale w miejscu gdzie jest posiany ponoć niesamowicie dolało i do poniedziałku lipa.

Jak każdemu sprzedałem z magazynu. Wygląda jakby miał mniej strąków i jest żółty a mój już brązowy. Może doładował azotu. Mój dostał tylko tyle co w 300kg polifoski 6 ale na słomę z jęczmienia nie dałem nic 

Znowu pada... Dobrze że nie mam rzepaku

TheLukasTeam    52

Dzisiaj byłem oglądać groch odmiany Milwa i nieciekawie to wszystko wygląda. Większość prawie leży na ziemi, trafiają się strąki, które już są skiełkowane :( Oby dało się go jak najszybciej zebrać, bo inaczej to chyba nic z niego nie będzie... Zresztą pszenżyto też już rośnie w kłosach..

WOJTUNIO    2

Damian to ile zostawić dla Ciebie na przyszły sezon :), nie sieję kukurydzy więc nie mam takiej wiedzy :), a z Finlandią zawsze możesz przyjechać - postawię drugą. 

czasem tak była w tamtym roku tak miałem po chlomazorze jak poszły ulewy - w tym roku pryskałem powschodowo i pole było dużo czystsze jak po doglebówce - fakt wychodzi drożej.

a czym pryskałes powschodowo i w jakim terminie i w jakiej fazie rozwojowej grochu ?

Ulman    275

Czy ktos podczas upałów i przy bardzo suchym grochu praktykował koszenie powiedzmy od 7 rano by się nie łupał. Czy wilgotność grochu bardzo skacze rano w porównaniu do popołudnia? Groch całkiem stojący a odparowania od ziemi nie ma bo susza jak piorun

cieplym3    8

Dzis skoszona batuta plon okolo 4,5 nie dosuszana ladnie doszla. W zeszlym roku po reglone bylo mase polowek w tym moze 1 procent. Groch nie musi byc az tak suchy, tworzy wieksza przestrzen miedzy nasionami i sam doschnie na pryzmie.

adamson330    4

A jak grubo sypiesz? Jaką ma wilgotność Twój? Ja planuje 2 metry w magazynie płaskim. Jutro możne uda się skosić, dosuszany Reglone. Wczoraj jeszcze trafiały się miękkie ziarna. Dzis pokropiło lekko z rana.

michalsoft    2

Jako - wilgotność powinien mieć groch do magazynowania ? czy 13.7-14 jest dobra ?

cieplym3    8

A jak grubo sypiesz? Jaką ma wilgotność Twój? Ja planuje 2 metry w magazynie płaskim. Jutro możne uda się skosić, dosuszany Reglone. Wczoraj jeszcze trafiały się miękkie ziarna. Dzis pokropiło lekko z rana.

metr max sype. U mnie tez trafialy sie miekkie, ale ogolnie suchy. Nie mierzona wilgotnosc ocena z reki ;)

Też chciałbym sie dowiedzieć od bardziej doświadczonych jaką wilgotność musi mieć groch na nasiona aby przeleżał w BB do wiosny ? Wczoraj sie wbiłem to miał 14-14.5 i mam kupca po 800zl/t, dobra cena ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się