Skocz do zawartości

Polecane posty

radek83    12

ja siałem groch siewnikiem amazone d8 30 , kułka te same co zboże , ale z boku siewnika jest taka podziałka od 1 do 8 to musisz ustawić na 4 bo zboże się sieje na 2

gwozd    101

Wczoraj wysiałem nawozy w dawce 150kg soli potasowej i jakieś 150kg superfosfatu wzbogaconego na hektar, azotu nie będę dawać. Dziś miałem zamiar siać ale pogoda popsuła plany, spadło trochę deszczu i jest taki wiatr że urwał wierzchołek na starej czereśni.

Zaprawione sarox t 500 fs i nawozem donasiennym peridiam ferti

radek w tym siewniku d 8 to masz przekładnie taką bezstopniową? redlice stopkowe czy talerzowe i jak siejesz to nie ma grochu na powierzchni, jak wschody?

Wiadomość z agroFakt.pl

radek83    12

przekładnia jest bezstopniowa, redlice stopkowe, piszą żeby groch siać na głębokość około 6 cm, zdaża się że na wierzchu też leży groch, ale wschody są wmiarę wyruwnane.

ile siejesz na hektar i jaka jest później obsada na m kw??

pytam bo zastanawiam się nad kupnem podobnego siewnika i nie wiem jak sprawdzi się w grochu, a czy redlice można mocno docisnąć w razie potrzeby głębszego siewu?

radek83    12

ostatnio siałem 3 lata temu, na ha 250 kg , redlice można mocno docisnąć, a jeżeli będą rożciągnięte mocno już sprężyny to można je wymienić na nowe

agro1991    230

w środę posiałem groch i zaraz opryskałem afalonem 1l/ha. Jak myślicie uszkodzi mi on groch od tych obecnych opadów?

ok dzięki radek

agro1991 myślę że nie uszkodzi, dobrze że opryskałeś ja posiałem w czwartek i już nie zdążyłem opryskać a dziś już poniedziałek i rano było 5 cm śniegu teraz pada deszcz, wpole wjadę najszybciej za kilka dni wiedz chyba będzie już za późno na oprysk

posiałam groch w czystym siewie i zostało mi 133kg. z czym to mogę pomieszac aby powstała mieszanka zbożowa, którą zgłoszę o dopłaty do materiału siewnego? (został mi jeszcze jęczmień jary i pszenica jara) i tym mam obsiać 1ha. którego zboża użyć i w jakiej proporcji? Wszystkie te nasiona to kwalfikaty .

kissmy...    57

jeśli już siałeś w czystym siewie to chyba wygodniej będzie obsiać tym część pola a resztę dosiej sobie zbożem,

jakie stosowaliście mieszanki afalon + command w grochu? moi znajomi mają tylko doświadczenie z łubinem, gdzie doszło do uszkodzenia roślin w dawce 1,5l afalon + 0,1l command 480

rafto    29

@agro1991 Jak głęboko wsiałeś to może nie będzie dużych uszkodzeń ale jak nie za głęboko to możesz mieć problem :/ też zależy jak u Cb pada bo u mnie to od kilku dni leje i w kwietniu nie wiem czy wjadę w pole bo z tego co zapowiadają ma jeszcze kilka dni padać ale liczyłem się też z tym rezygnując z siewem grochu i opryskiem po siewie bo dla mnie jest to pakiet ;)

XTRO    160

Witam.

Zamierzam posiać w tym roku pierwszy raz trochę grochu.

Mógłby ktoś mi podać jakąś odmianę i czym najlepiej nawozić i w jakiej ilości oraz jak uprawiać glebę ?

Środki ochrony roślin jakie wskazane ?

marek1977    27

@kissmy-ja stosuję 1l linuronu+0,2l chlomozonu i taką mieszaninę stosuję już kilka lat i jest OK.

baksik    0

Czy ktoś stosował herbicyd Leopard 05EC na zwalczanie perzu w grochu ? Nie ma on rejestracji w grochu ale ma bardzo podobną substancję czynną do Pantery 040 EC która wychodzi chyba najtaniej w zwalczaniu perzu. Tylko Pantery nie mogę nigdzie dostać, wycofali czy co.

stosowałem leopard w grochu na perz to trzeba chyba z 2 -3 litry na ha. jeśli chodzi o groch to ogólnie mało środków ma rejestracje

kissmy...    57

kilka godzin po zabiegu afalonem 2l/ha zaczęły się u mnie opady deszczu, nie zainstalowałem jeszcze deszczomierza, ale spadło co najmniej kilkanaście litrów, czy rozwali mi to rośliny i co zrobić jeśli tak się ewentualnie stanie? czy wystarczy sam przesiew czy też konieczna będzie orka?

JanuszM6040    3

Dlaczego dawka aż dwa litry, ja na groch daję litr afalonu +0,2 comandu

W tamtym roku zaraz po oprysku padały intensywne deszcze i wszysto było ok

nawet ziarka leżące na wierzchu skiełkowały i rosły.

Komandos178    0

Wiam!

Mam zamiar siać groch Tarchalska w mieszance z pszenzytem jarym

Nagano. Czy jak opryskam po siewie afalon+command nie wyczyści mi pszenzyta?

gwozd    101

Zboża po commandzie przybierają bardzo nieciekawy kolor. Jęczmień robi się biały od samego widoku zamkniętej butelki ;) ale to nie przeszkadza samosiewom żeby dalej rosnąć. Pisze tu o dawce 0,13l/ha

22marca batuta zasiana i opryskana 1l afalonu + 0,2l commandu, dziś przez całą noc padał deszcz

gwozd    101

http://www.fungichem.pl/stomp-330-ec-1l.html

na etykiecie jest o grochu i o pszenżycie tylko że ozimym

kurde im nowsza etykieta tym bardziej okrojona rejestracja

afalon moim zdaniem jest dosyć słaby i działa krótko. Na moim polu jego najważniejsza wadą jest to że przytuli nie zwalcza

XTRO    160

ja mam pytanko.

W instrukcji siewnikia- Poznaniak 3m z 2011 roku, napisane jest żeby siać groch w międzyrzędziach co 30cm. Tak się sieje groch czy inaczej ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez farmers99
      Cennik nasion kukurydzy siewnej w 2008r
      RODZAJ: CENA DO 28 LuTEGO: CENA DO 31 MARCA: CENA DO 1 KWIETNIA:
      -Motor - 160zł -162zł -165zł
      -Blask -160zł -162zł -165zł
      -Grom -160zł -162zł -165zł

-Bzura -141zł -143zł -146zł
      -Reduta -141zł -143zł -146zł
      -San -141zł -143zł -146zł
      -Bułat -141zł -143zł -146zł

-Buran
      -Cedro
      -Glejt
      -Nimba -127zł -129zł -132zł
      -Prosna
      -Wiarus
      -Claudia
    • Przez Jahu
      Chcę zasiać na wiosnę mieszankę na ziarno (jęczmień+owies+peluszka ew pszenica jara)
      w zeszłym roku pierwszy raz zasiałem takie coś: jęczmień 100kg+pszenica 50kg+peluszka 65kg /ha klasa IV V troche zarosło i wyległo (wymlocilem ok 4,5t/ha)

co zrobić żeby było ok? ile czego dać? ile dać azotu i kiedy (czytalem ze malo <50kg i tylko na start)? czym najlepiej pryskać (bo wiele środków wycofali)? co stosujecie i jakie sa efekty?
    • Przez Starzyno
      Mam okazję kupić agregat firmy Rolmasz Kutno z 2008 r. i chciałbym się dowiedzieć jakie macie opnie o tej maszynie, czy z dobrego materiału są wykonywane te maszyny. Prosiłbym o szybką odpowiedź.
    • Przez ZETOREXX85
      witam który z tych agregatów jest lepszy,pracowąłby z proxą 85,staltecha oglądałem bo mam 30 km do składnicy.Siewnik to poznaniak 3m.Agromasz jest lżejszy ale chyba nie znaczy że stal gorszej jakości?Jaka jest cena staltecha pazurek 3m i agroamsza 3m.
    • Przez bocianlask
      Witam.
      Mam pytanie do bardziej doświadczonych ode mnie użytkowników forum.
      Posiadam MF'a 6180 120km oraz agregat uprawowo - siewny bierny rolmasz kutno 3m i muszę do tego zestawu kupić siewnik. Wybór padł na Nodeta 3m, lecz zacząłem zastanawiać się czy nie przerobić agregatu na 4m i kupić odpowiedni siewnik.

I teraz właściwe pytanie do Was czy mój MF wydoła przy agregacie biernym 4m i siewniku Nodet 4m?
      Czy lepiej nie kombinować i zostać przy 3m?
      Dodam jeszcze, że ziemie u nas są cięższe- gliniaste.
      Proszę o Wasze opinie.

P.S wiecie może ile waży taki 4-ro metrowy nodet?

Pozdrawiam