Polecane posty

kamil800    139

"kilkanascie %"? Jak siales to w nasieniu nie widziales nasionek takich brazowych, takie w plamki? Ciezko opisac ale rzucaja sie w oczy od razu. Ktos ci dobry syf wcisnal. Teraz jak to wymlocisz to bedzie tego mial pelno na przyczepie

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67

Oszukał mnie i tyle zdj pokazywał kwitnącego grochu  wyszło jak wyszło paszarnie  kupują taka mieszaninę ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

To co to? Groch kwitnacy na filoletowo? 🤔 Jeszcze czegos takiego nie widzialem ale kto wie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
Jk1976 napisał:

Oszukał mnie i tyle zdj pokazywał kwitnącego grochu  wyszło jak wyszło paszarnie  kupują taka mieszaninę ? 

Gdzie brałeś może mamy ten sam🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2357

chyba z mojego grochu sianego 5 maja cos będzie i trzeba go choc od jednolisciennych opryskac


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67
3 godziny temu, Grzechooo napisał:

Gdzie brałeś może mamy ten sam🤔

Maslomęcz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Gdy groch nie był tak popularny to można było go zasiać i nie zaglądać na pole aż do żniw a teraz groch jeszcze nie kwitnie a już strąkowiec siedzi , nawet kwalifikat kupiłem i też był z uszkodzeniami strąkowca. Natomiast chcieć sprzedać groch to pierwsze pytanie jest czy nie ma robaka nawet w mieszalniach pasz. Ogólnie jak patrzę ile jest grochu zasiane to możne być problem ze sprzedażą tym bardziej jak widzę w ogłoszeniach oferty z ukrainy po 1000 t .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
GucioJUMZ napisał:

Grześ w moim też jest był fioletowy kwiat a mamy z tej samej hodowli 😁

No ciekawe czy ktoś go kupi🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2460

U mnie kwalifikat gdzie niby czystość miała być 100% , a też się właśnie trafia kwitnący na kolorowo , co prawda gdzie nie gdzie , ale jest 

IMG_20230608_171441.jpg

IMG_20230608_170539.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Posiejcie sobie na piachu w suszę to zobaczycie jak pelucha rośnie a jak groch, paszarnie biorą bo białka nawet więcej jak w grochu ale słabo plonuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2460

Groch zaczyna zawiązywać strąki , ale jak się pochodzi po polu to wnioski nasuwają się takie że jeśli w najbliższych 5 dniach nie spadnie jakiś obfity deszcz to już o plonie będzie można zapomnieć, a jeśli poleje na już to jest szansa na fajny plon

IMG_20230609_123244.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolmlo    0

Hejka, wczoraj tak dosadnie przylało deszczem i orientuje sie ktoś może jak wyglada sprawa oprysku na robaczka? 

Czy mozna pryskac jak jest rosa z wieczora i ile po i przed deszczem? 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Odrobinę popadało, pojawiają się pojedyncze kwiatki. Jechać z mospilanem/Inazuma + bor + siarczan magnezu + 250 g/ha tebu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baanzi    0

Do kiedy można stosować oprysk na jednoliścienne w grochu? Pryskałem agil-s w dawce dzielonej i teraz trzeba zrobić drugą dawkę na perz. Nieśmiało zaczyna kwitnąć i nie wiem czy go nie uszkodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

trochę późno na jedno bo jak kwitnie to ciekawe czy doleci do perzu, nie zaszkodzisz o ile suszy nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2460
5 godzin temu, Grzechooo napisał:

jak kwiat to siarczan bym odpuścił...

Czemu? Ja parę dni temu pryskałem o też już kwitł , a poszła ta sama mieszanka co w pszenicy czyli tebu+ prochloraz+ siarczan magnezu+ trochę rsm + na groch był do tego dodany bór 150 g/ ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
21 godzin temu, Baanzi napisał:

Do kiedy można stosować oprysk na jednoliścienne w grochu? Pryskałem agil-s w dawce dzielonej i teraz trzeba zrobić drugą dawkę na perz. Nieśmiało zaczyna kwitnąć i nie wiem czy go nie uszkodzę.

jak najszybciej


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baanzi    0

Dopiero w połowie tygodnia mogę zrobić drugi oprysk. Perz widać bo od dwóch miesięcy praktycznie nie padało i groch jeszcze się jakoś trzyma ale nie wiem jak długo. W tym tygodnia podobna ma coś popadać, chyba że znowu odwołają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Po oprysku na perz niestety groch i tak trochę podkręca a w takiej fazie to nie wiem jak bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam94    5

Hej, mam dwa pytania.

Czy na groch na strąkowca (są dopiero pierwsze kwiatki i już nasz koleżka w nich buszuje) można zastosować karate zeon lub kaiso w obu jest ta sama substancja i taka sama jej zawartość, tylko nie ma rejestracji na groch, zostało mi z rzepaku, a nie chcę kolejnych kosztów robić😄

Czy może lepiej cyperkil tylko, że mam go już z 2 lata po terminie, nie otwierany i nie przemrożony.

Jak będą strąki pójdzie inazuma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj