Polecane posty

margoo78    533

Dokładnie, dosuszanie jest bez sensu. W ubiegłym roku mocno mi odrosły chwasty, mimo to bez oprysku zebrany. Tego samego dnia co zbiór, został przewiany i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    206

u mnie groch ozimy gotowy do zbioru na piachach 😛

posiałem jeszcze w marcu to jak popada w weekend to ten siany wiosną lepiej odda

20230605_175521.jpg

 

a tak wyglądał koniec kwietnia 

20230430_134345.jpg

 

a wjazd na pole jest dołek to tam ma już dobry metr to samo pole 

20230605_180519.jpg

Edytowano przez suffeks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Panowie groch w takiej fazie. Gdzie niegdzie trafiają się pojedyncze kwiatki. Kiedy wjechać na robaka żeby było dobrze. Przed kwitnieniem w pełni kwitnienia czy już po? Nigdy nie miałem grochu dlatego pytam. Wygląda całkiem dobrze to nie chciał bym już go zaniedbywać. Coś na grzyba dajecie jakieś odżywki? Poszedł po siewie tylko zabieg doglebowy. Groch siany bez zaprawiania.

20230603_124726.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
16 godzin temu, MateuszSoboniak napisał:

Witam

Czym pryskacie groch na robaka ? Wiadomo cypermetyna dozwolona, ale coś lepszego sprawdzonego i skutecznego nie za miliony ? Jaki plan na desykację i dosuszanie ?

Na zdjęciu groch łuskowy, jak się uda to może by ktoś był zainteresowany ?

 

Groch.jpg

Po co chcesz teraz pryskać groch łuskowy? Poczytaj najpierw o tych robakach które chcesz zwalczać, a nie pryskają bo sąsiad pryska. 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej napisał:

16 godzin temu, MateuszSoboniak napisał:

Witam

Czym pryskacie groch na robaka ? Wiadomo cypermetyna dozwolona, ale coś lepszego sprawdzonego i skutecznego nie za miliony ? Jaki plan na desykację i dosuszanie ?

Na zdjęciu groch łuskowy, jak się uda to może by ktoś był zainteresowany ?

 

Po co chcesz teraz pryskać groch łuskowy? Poczytaj najpierw o tych robakach które chcesz zwalczać, a nie pryskają bo sąsiad pryska. 

cel zbioru jest zebranie go na suche nasiona. Pryskam go ponieważ występują szkodniki i trzeba chronić przed nimi rośliny. Bez powodu bym nie pryskał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    788

W tym roku rekordów w grochu nie będzie ciut powyżej kolana i już kwitnie, ziemia spękana z suszy.

20230606_092935.jpg

20230606_092916.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
1 godzinę temu, MateuszSoboniak napisał:

cel zbioru jest zebranie go na suche nasiona. Pryskam go ponieważ występują szkodniki i trzeba chronić przed nimi rośliny. Bez powodu bym nie pryskał.

Jak na suche nasiona to co innego 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    137
35 minut temu, Grzechooo napisał:

W tym roku rekordów w grochu nie będzie ciut powyżej kolana i już kwitnie, ziemia spękana z suszy.

20230606_092935.jpg

20230606_092916.jpg

W tamtym roku jak skrocilem lancetem swój to jak kwitl i pryskalem to ledwo dotykal do ciagnika 😂 z 20% pola na gorce zdechlo reszta ok. Plon 3,7t/ha z czegos takiego 😂 to te dolki musialy dawac ponad 4 zeby nadrobic na reszte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U mnie jeszcze nie kwitnie ale już jest dużo mszycy i co byście polecili (jaki insekcyd) żeby zadziałało w taka pogodę, (oprysk oczywiście pod wieczór).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolmlo    0

U mnie tez juz zaczyna kwitnąć i nie wiem czy pryskac mospilanem juz teraz czy poczekac az przejda  zapowiadane niby deszcze..

IMG-20230606-WA0004.jpg

IMG-20230606-WA0003.jpg

IMG-20230606-WA0002.jpg

IMG-20230605-WA0009.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    137

Groch sie pryska jak pojawiaja sie pierwsze strączki. Nigdy inaczej nie pryskalem 🤔

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    788

jak jest strąkowiec to można cyperkilem pyknąć, a na "opadający płatek" mospilan inazuma. Ja dzisiaj łaziłem po polu strąkowca nie widzę i narazie czekam na upragniony deszcz🙏

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolmlo    0

Czyli najlepiej sie wstrzymac? A wiecie moze co to za robaczki zielone na przed ostatnim zdjeciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    137

Srednio widac na tym zdjeciu ale wyglada jak jakas mszyca na sterydach 

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
18 minut temu, Rolmlo napisał:

Czyli najlepiej sie wstrzymac? A wiecie moze co to za robaczki zielone na przed ostatnim zdjeciu?

Mszyca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolmlo    0

Dzieki, no mialem problem dobrze go uchwicic a tutaj jeszcze wiadomo, ze trzeba zmniejszyc jakosc zdjecia zeby wrzucic to juz calkiem slabo widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

U mnie kwiat jeszcze nie rozwinięty a strakowca pełno ,to ten moment na oprysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Kuźwa to muszę i po swoim pochodzić może nieproszeni goście już są. Myślałem że po deszczu prysne a tu pewno lipa z deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67

Panowie kupiłem astronautę a kwiaty białe i kilkanaście% różowo fioletowe co to za groch 

IMG_20230607_152309.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj