Polecane posty

mysza103    2458
9 godzin temu, Max_Kott napisał:

https://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/jakie-bobowate-siac-wczesna-wiosna,126996.html

Autor artykułu w komentarzach pod artykułem twierdzi, że 7 ton zbiera. Więc dlaczego twierdzicie że odleciałem?

Są różne artykuły które np mówią że potencjał rzepaku jest określany na 8 - 9 ton , no i co mam się nastawić że nakosi się 8 ton rzepaku z ha ?  z grochem jest tak samo , potencjał ma na 7 , ale z reguły sypie od 2 do 4 ton . Ja dzisiaj zasiałem SALAMANCA , wyszło 280 kg/ha (95 sztuk /m2) i od razu opryskany doglebówką 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max_Kott    4

Przytoczone przeze mnie źródło nie dotyczy potencjału tylko rzeczywistego plonu. Skoro ktoś zbiera 7 t/ha to ja będę wniebowzięty jak osiągnę 70-80% tego wyniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Mój rekord na 5klasie ziemi w dobrym utrzymianiu przy dobrym rozkladzie opadów 3750kg/ha. Fakt ze leżał plackiem i sporo zostało na ziemi bo poplon był szczotka takze mysle zeby wszysto zebrał to max 4.5t by wyszło. 7ton to raczej mało realne wg mnie ale skoro ktoś tyle zebrał to gratulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207
2 godziny temu, miwigos napisał:

Groch w takie badziewie, jak się położy w te rowki to fajnie będzie, oprysk powschodowo ?

masz tak samo siany jeszcze jesienią, pic ze stycznia te rowki to nie takie jak w ziemniakach, a trzymać  będzie słoma w powietrzu 😛

pryskam bandur po siewie

20230103_135212.jpg

Edytowano przez suffeks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max_Kott    4
49 minut temu, Szron88 napisał:

Mój rekord na 5klasie ziemi w dobrym utrzymianiu przy dobrym rozkladzie opadów 3750kg/ha. Fakt ze leżał plackiem i sporo zostało na ziemi bo poplon był szczotka takze mysle zeby wszysto zebrał to max 4.5t by wyszło. 7ton to raczej mało realne wg mnie ale skoro ktoś tyle zebrał to gratulacje.

Ale ty piszesz o grochu czy o bobiku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Ja nie zaprawiam nitraginą, bo lubi się kleić w siewniku i zmniejszać wysiew (poznaniak). Sieję z reguły 5-10 kwiecień (wschód kraju)


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3510
10 godzin temu, suffeks napisał:

masz tak samo siany jeszcze jesienią, pic ze stycznia te rowki to nie takie jak w ziemniakach, a trzymać  będzie słoma w powietrzu 😛

pryskam bandur po siewie

20230103_135212.jpg

I dobrze zadziała w rzepaku chwasty   w takim systemie uprawy tylko powschodowo, duża częśc środka pada na resztki a nie na ziemie, to było siane w ściernisko  raczej , czy było wcześnie talerzowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Też niczym nie zaprawiam bo mi się wysiew pierniczy. Zasiane w piątek. Wielkopolska centralna. Kurzyło się jak diabli. A na start dałem trochę saletrzaku jak zwykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max_Kott    4
48 minut temu, Szron88 napisał:

Grochu

No właśnie nie słyszałem by ktoś tyle grochu zbierał, podalem dowód na taki poziom plonu bobiku, ale z grochem za wcześnie na Twoje gratulacje 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaXtzTS    21

zaprawiał ktoś jednocześnie maxim i nitragina? pisze że można tylko żeby od razu wysiać. to jak rano zaprawie a po południu wysieje to chyba tragedii nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Ważne żeby nie widział słońca bo podobno promienie słoneczne zabijają te bakterie. Ja w tym roku niczym nie zaprawiam bo nie wiem czy w ogóle jeszcze kiedyś będę siał groch na tym polu a żeby były efekty to trzeba albo kolosalne dawki tych bakterii albo co 2-3 lata ta roślina na polu no i między czasie żadnych krzyżowych bo one ponoć zabijają te bakterie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaXtzTS    21

A to nie tak że jak go zaszczepię w tym roku to się przełoży na plon w tym roku? a jak sieje rzadko to warto szczepić a jak co 4 lata to wtedy one zostają w glebie i nie trzeba szczepić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

ogólnie strączkowe same wytwarzają bakterie brodawkowe a nitragina czy preparaty podobne to są tak jakby wspomagają. W ubiegłym roku zaprawialem zwykłą nitraginą i pasek miałem wcale nie zaprawianej i efektu wow nie widziałem (może jakby zastosować większe dawki🤔 - chłopaki w soi tak robią) , tak samo jak skracanie modusem przejazd kontrolny nie specjalnie się różnił od całości.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8975
2 godziny temu, Grzechooo napisał:

ogólnie strączkowe same wytwarzają bakterie brodawkowe a nitragina czy preparaty podobne to są tak jakby wspomagają. W ubiegłym roku zaprawialem zwykłą nitraginą i pasek miałem wcale nie zaprawianej i efektu wow nie widziałem (może jakby zastosować większe dawki🤔 - chłopaki w soi tak robią) , tak samo jak skracanie modusem przejazd kontrolny nie specjalnie się różnił od całości.

Dokładnie takie same mam doświadczenie. Obecnie od 3 lat nie zaprawiam niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TN    6

Panowie możecie mi doradzić jak to jest z tymi opryskami przedwshodowymi? 1 rok mam groch nigdy nie pryskalismy przed wschodowowo zboż. I stąd moje pytanie ile dni po siebie zastosować oprysk ? co z tym grochem który gdzie nie gdzie znajduje się na wierzchu ? groch posiany wczoraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Teoretycznie do 3 dni po siewie, w praktyce aby nie było na wierzchu rośliny. Groch długo wyłazi z ziemi więc nie ma strachu. W ubiegłym roku też miałem sporo na wierzchu i normalnie kiełkował.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Ja nie jestem chętny na opryski przedwschodowe. Lecę zawsze po wschodach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

No właśnie doglebowo dobrze jak jest wilgotno a o to u mnie trudno. Przezyja jakieś chwasty i potem myśl jak to ugryźć. W zeszłym roku też trochę przetrwało chwastow ale na szczęście żmijka do czyszczenia zboża dała radę. 4 rok siewu i 3 środek do testu. Tym razem butoxone i może w końcu będzie ok.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TN    6

Ja chcem użyć tego zestawu Command 480EC 0,1l/ha + Boxer 800EC 2l/ha + Stomp Aqua 455CS 2l/ha + 30l/ha RSM


migacz napisał:

No właśnie doglebowo dobrze jak jest wilgotno a o to u mnie trudno. Przezyja jakieś chwasty i potem myśl jak to ugryźć. W zeszłym roku też trochę przetrwało chwastow ale na szczęście żmijka do czyszczenia zboża dała radę. 4 rok siewu i 3 środek do testu. Tym razem butoxone i może w końcu będzie ok.

u mnie akurat o wilgoci w tym roku to nie mogę narzekać nawet powiem ze ledwo w pole wjechałem. A co do butoxone to w tamtym roku miałem na próbę pół hektara grochu i nie sprawdził się całkowicie. Dlatego szukam sprawdzonego rozwiązania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

W ubiegłym roku w marcu była susza poszło pendimetalina+metrybuzyna+chlomazon tanio i bez poprawek. Butoksone w pełnej dawce czy corum to kupa kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    117

@GrzechoooJakie dałeś proporcje w tej mieszance że obyło się bez poprawek?? wilgotna ziemia i ciepło było??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj