Polecane posty

Kabanos    94

Niby że astronaute nie widzę różnicy między batutą tylko że jest wcześniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
2 godziny temu, MateuszStaczyk napisał:

Ktoś będzie desykować groch? Czym i w jakim terminie?

glifosat dwa tygodnie przed planowanym zbiorem


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

Z tego kwitnienia tylko więcej zielonych śmieci będzie po omłocie. Bierze go już konkretnie w mnie jeszcze zielono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
9 godzin temu, Pedro napisał:

Z tego kwitnienia tylko więcej zielonych śmieci będzie po omłocie. Bierze go już konkretnie w mnie jeszcze zielono.

Cały tydzien od rana do wieczora 35 stopni zrobili swoje. O to chodzi że będzie teraz nie równo dojrzewał wtorek środa znowu nadają deszcz. Dosuszac nie planuję tylko później jak odbije perz to pójdzie randap.

Edytowano przez WOJTUNIO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W życiu nie pchaj się w Salamance!To porażka nie na nasze warunki atmosferyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
9 godzin temu, isentor napisał:

Groch siewny. Na gleby 3b/4ab Salamanca czy Astronaute?

sam bedziesz kosił?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Wczoraj przyszedł do nas gościu i chciał żeby mu skosić groch. Siał wcześnie, susza zrobiła swoje i jest już dojżały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522
1 godzinę temu, Pawlak81 napisał:

W życiu nie pchaj się w Salamance!To porażka nie na nasze warunki atmosferyczne.

Żadna odmiana nie jest na obecne warunki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
11 godzin temu, yacenty napisał:

sam bedziesz kosił?

Usługa.

11 godzin temu, Pawlak81 napisał:

W życiu nie pchaj się w Salamance!To porażka nie na nasze warunki atmosferyczne.

Spoko, jeszcze parę lat i będziemy siać soję. Warunki atmosferyczne zmieniają się diametralnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
3 minuty temu, Zigi94 napisał:

ja już zmieniłem groch na soję

i jak wrażenia?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

w ubiegłym roku groch 2.9, soja 3.3 z poletka testowego. w tym roku mam już 10 hektarow to będę mógł wyciągać jakieś wnioski. koszty są praktycznie identyczne i nie ma zabawy ze strąkowcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

a zysk finalny na tle rzepaku, kukurydzy, pszenicy?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

teraz przy tych skokach cen to każdy musi sobie sam policzyć. przed pandemią i wojną pewnie zysk byłby podobny/minimalnie niższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

pytam, bo w okolicy z roku na rok przybywa soi i tak sobie dumam. Dobrzy kumple mówią ze to raczej słabo finansowo wychodzi, chwalipięty chwalą soję  wniebogłosy.

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

No właśnie. Też mnie kusi ta soja albo słonecznik i nie wiem co wyjdzie korzystniej jeżeli chodzi o suszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

po sezonie podlicze koszty i podam, bez zbędnego fantazjowania. soja na dobre ziemie, w ostateczności IV klasa. słonecznik na słabe ziemie, max IV klasa i najlepiej kilkanaście hektarów w jednym kawałku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Jakie tereny Polski uprawiasz soje? Na mojej północy jeszcze parę lat poczekać muszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

mazowieckie, powiat garwoliński. tak czy inaczej, uważam, że ekonomicznie lepiej wyjdę na soi niż na grochu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Ja w tym roku mam 1,3ha i grochu i soi obok siebie na próbę dla testów co lepiej wyjdzie to zostaje na następny rok. Plus tych upraw jest taki że azotu nie potrzeba i ogólnie niskie koszty plus dopłata. Minus tej dopłaty że jak będzie na dzierżawie gdzie właściciel składa wnioski to ten co sieje nie jej nie zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj