Polecane posty

ENDURAK91    22

Ja mam wał ale nie wałuje bo wydaje mi się to zbędne ale w tym roku zrobiłem próbę 11ha  po orce nie wałowałem a 6ha w uprawie bezorkowej powałowałem zobaczymy efekty powschodach i w płonie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Moim skromnym zdaniem, a doświadczenia nie mam to na słabej glebie warto. Bo nawet tam gdzie kukurydza ujechana kołem szybciej wschodzi. Przynajmniej w warunkach suszy z czym akurat mam doświadczenie 😐


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

No u mnie ponad 20 cm ciężkiego mokrego śniegu. Mam nadzieję że łubin za szybko nie skiełkuje bo chłodno jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Jakimi siewnikami siejecie groch? Ja miałem tego nowego poznaniaka z 2011 roku i połowa ziaren zawsze była na wierzchu. Zboża ładnie siał na jednolitą głębokość a z grochem masakra była. Raz rozsiałem rozsiewaczem i przejechałem talerzówką to o wiele lepszy efekt był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

mam poznaniaka z tego samego roku i na wierzchu nigdy nic nie było, ale i na większej głębokości nie dało się umieścić nasion. żeby dobrze zasiać groch to chyba redlica podwójna talerzowa jest potrzebna.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
1 godzinę temu, KlimekPL napisał:

Jakimi siewnikami siejecie groch? Ja miałem tego nowego poznaniaka z 2011 roku i połowa ziaren zawsze była na wierzchu. Zboża ładnie siał na jednolitą głębokość a z grochem masakra była. Raz rozsiałem rozsiewaczem i przejechałem talerzówką to o wiele lepszy efekt był.

Starym stegsted sieję, na 4 czy 6cm bez problemu, ziemia średnia 4b , na wzniesieniach gdzie lżejsza ziemia głębiej redlice wchodzą. Ciężka siemię masz? Może zagarniacze masz zle ustawione🤔

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
8 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Starym stegsted sieję, na 4 czy 6cm bez problemu, ziemia średnia 4b , na wzniesieniach gdzie lżejsza ziemia głębiej redlice wchodzą. Ciężka siemię masz? Może zagarniacze masz zle ustawione🤔

Nie wiem, już go sprzedałem więc nie będę mial jak sprawdzić. :P Tak jak mówiłem zboża bardzo ładnie siał i przykrywał. A w grochu polowa na wierzchu tak jakby może nie ogarnial tak wysokiej normy wysiewu i uciekalo gdzies bokami :P

I caly czas szukam siewnika który da mi gwarancje ze groch będzie się ładnie siał, myślę że jakiś talerzowy bo niby mamy lekkie ziemie ale wujo sieje zboża takim talerzowym polonezem i również wschody bardzo ładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
11 minut temu, KlimekPL napisał:

Nie wiem, już go sprzedałem więc nie będę mial jak sprawdzić. :P Tak jak mówiłem zboża bardzo ładnie siał i przykrywał. A w grochu polowa na wierzchu tak jakby może nie ogarnial tak wysokiej normy wysiewu i uciekalo gdzies bokami :P

I caly czas szukam siewnika który da mi gwarancje ze groch będzie się ładnie siał, myślę że jakiś talerzowy bo niby mamy lekkie ziemie ale wujo sieje zboża takim talerzowym polonezem i również wschody bardzo ładne.

Jak zmienić to na talerzowy jak fundusze masz🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julas1990    12
KlimekPL napisał:

8 godzin temu, GRZES1545 napisał: Nie wiem, już go sprzedałem więc nie będę mial jak sprawdzić.  Tak jak mówiłem zboża bardzo ładnie siał i przykrywał. A w grochu polowa na wierzchu tak jakby może nie ogarnial tak wysokiej normy wysiewu i uciekalo gdzies bokami  I caly czas szukam siewnika który da mi gwarancje ze groch będzie się ładnie siał, myślę że jakiś talerzowy bo niby mamy lekkie ziemie ale wujo sieje zboża takim talerzowym polonezem i również wschody bardzo ładne.

Ja sieje kvernelandem acord DA na stopkowych i jest elegancko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

talerzowy jest ciężki. bież to pod uwagę. zależy jeszcze jaki masz ciągnik

  • Like 1

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67

Do kiedy siejecie groch lubelskie pyt czy po niedzieli nie będzie za późno  

Edytowano przez Jk1976

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Witam. Ponawiam problem łubin siany tydzień temu dzisiaj ziarno pękło i wyłazi kiełek. Jedno pole opryskany ale wieje strasznie jutro ma być lepiej ale to już walka z czasem. Nie zaszkodzę chyba Łubinowi pryskając  jutro  lub w poniedziałek czy jest raczej bezpieczny do sZpilkowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
8 godzin temu, Jk1976 napisał:

Do kiedy siejecie groch lubelskie pyt czy po niedzieli nie będzie za późno  

po niedzieli to trzeba kilka ciepłych i słonecznych dni aby pod koniec tygodnia myśleć o uprawkach, a gdzie jeszcze do siewu


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Rok temu sialem 10 kwietnia na podlasiu i plon byl bardzo dobry

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
14 godzin temu, Jk1976 napisał:

Do kiedy siejecie groch lubelskie pyt czy po niedzieli nie będzie za późno  

Siej, jeszcze nie jest tak późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Siej od rana to nie będzie za późno 😁

A tak na serio jeszcze jest czas. Najwyżej żniwa trochę później będą.

Edytowano przez migacz
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

nic nie później wilgoci nie braknie ciepło i groch po sianiu 3 dni będzie kiełkował i szybciej będzie rósł od tego co  miesiąc temu był posiany .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2144
Dnia 8.04.2022 o 14:12, BENNY82 napisał:

Witam. Ponawiam problem łubin siany tydzień temu dzisiaj ziarno pękło i wyłazi kiełek. Jedno pole opryskany ale wieje strasznie jutro ma być lepiej ale to już walka z czasem. Nie zaszkodzę chyba Łubinowi pryskając  jutro  lub w poniedziałek czy jest raczej bezpieczny do sZpilkowania?

Dzisiaj sobie kopałem w łubinie sianym 31 marca, ma dopiero centymetrowy kiełek, więc we wtorek będę jechał doglebowo w nadziei, że wszystko będzie dobrze.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
Dnia 10.04.2022 o 18:35, misio3p napisał:

Dzisiaj sobie kopałem w łubinie sianym 31 marca, ma dopiero centymetrowy kiełek, więc we wtorek będę jechał doglebowo w nadziei, że wszystko będzie dobrze.

Ja pryskałem dobre 8 dni po siewie ale dopiero były nabrzmiałe nasiona albo miały milimetrowy kiełek więc powinno być ok. A na koniec jeszcze mi membrana pękła w powietrzniku i zamiast 3.5 ha prysnełem 4,5 ha czyli mniejszą dawka śor poszła na ha. Zobaczę co z tego wyjdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

To ile dołożyć albo co dodać aby wyszedł w miarę sensowny poplon pod buraki.I oczywiście nie za miliony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj