Polecane posty

Kabanos    94

Ja wałuję gładkim właśnie po to aby było lepiej podebrać, i jest Ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

A myślicie, że wałowanie zabezpieczyłoby groch przed dzikimi gołębiami? W tamtym roku tyle ich było, że jakby zleciały się z całej gminy albo i powiatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

I zasiany groch, wilgoć jeszcze jest ale bardzo szybko pole się zabieliło i kurz. 

@XTRO jak u Ciebie rośnie już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

U mnie posiany wczoraj tylko czym prysnąć od chwastu ? Ziemia lekka i suuusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

witam. ja zapytam co lepiej zrobić? miałem poplon zimowy a teraz chce zasiać łubin na jesieni poszło wapno i zgruberowane po siewie poplonu poplon wymazł rosliny jare zostały tylko samosiewy pszenicy ozimej. mam dylemat czy zrobić głeboką uprawe gruberem dzisiaj poszła próba na 20 cm i nawet spoko to wygląda ale boje się presji chwastów . czy lepiejjednak zaorać ale wtedy przesusze glebe a deszczu jak na lekarstwo... ale wtedy presja chwastów bedzie mniejsza.  jak to wygląda u was. na chwasty miałoby być 3litry boxera + 2litry stompu aqua. co myślicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Ja przeleciał bym tylko talerzową żeby nie przesuszać


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
1 godzinę temu, Pajej napisał:

Ja przeleciał bym tylko talerzową żeby nie przesuszać

Jest sporo perzu było pryskane glifów ale na próbie wyrzucą kłącza i nie wyglądają na martwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

To w takim razie gruberem jedź. Orka i tegoroczna susza to zabujcze połączenie

 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79
11 godzin temu, BENNY82 napisał:

Jest sporo perzu było pryskane glifów ale na próbie wyrzucą kłącza i nie wyglądają na martwe

Tylko płytka uprawa i siew. Głęboka uprawa albo orka tak wysuszy glebę, że przy obecnych prognozach opadów groch tam nie urośnie, a perz i tak przeżyje. Po wschodach dasz 1,5-2 l/ha labradora i perzu nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek52    6

Od siewu minął równy tydzień, można jeszcze zawałować czy dać mu spokój?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    788

Ja bym odpuścił, jak puścił kiełka to więcej szkody niż dobroci tym wałem narobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Czym wyczyścić groch z połówek? Sprawdzałem młynkiem na wiatr to prawie nic nie robi.

Edytowano przez Maniek101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

 

3 godziny temu, Maniek101 napisał:

Czym wyczyścić groch z połówek? Sprawdzałem młynkiem na wiatr to prawie nic nie robi.

Testowaliśmy z kolegą zwykłym młynkiem tylko obroty porządnie zwiększone to ładnie robotę zrobiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Groch zasiany w sobote, do kiedy najpóźniej moge go opryskac przedwschodowo, od poniedziałku zapowiadają mocny wiatr przez 3 dni  Najprawdopodobniej pojdzie sencor plus comand chyba ze macie jakies lepsze propozycje ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67
10 godzin temu, Mareg napisał:

Groch zasiany w sobote, do kiedy najpóźniej moge go opryskac przedwschodowo, od poniedziałku zapowiadają mocny wiatr przez 3 dni  Najprawdopodobniej pojdzie sencor plus comand chyba ze macie jakies lepsze propozycje ? 

A czy temperatury np -1 osłabia działanie doglebówki 

Edytowano przez Jk1976

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Teoretycznie tak praktycznie nie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj