Polecane posty

miwigos    3490

Dlaczego [powschodowe , pryskałeś odżywkami w razie co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199
17 godzin temu, margoo78 napisał:

Dojdzie sam, jedynie myślę czy by prysnąć czymś po siewie na chwasty. Kontrole ruszają po zakończeniu składania wniosków o dopłaty czyli gdzieś w czerwcu. Do tego czasu nikt nie udowodni, że było pryskane. Oczywiście trzeba by odpuścić wszystkie zabiegi powschodowe i na robaka. Jak to widzicie?

Po pierwsze w próbkach gleby wyjdzie, że pryskałeś. Po drugie, jak nie opryskasz na robaka, to ten groch zostaje ci na skarmienie we własnym gospodarstwie, bo paszarnia ci tego nie kupi, a hodowcy będą się bali, że im się strąkowiec w zbożu albo w śrucie sojowej zalęgnie ( wiem, że to głupie, ale ludziom nie przetłumaczysz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Agencja ma prawo zrobić badania gleby na zawartość oprysków. Wiem że to skrajność ale może się zdarzyć.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Jeśli zbierzesz ziarno z robakiem czyli nie pryskane, to zawsze możesz je zagazować i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75
4 godziny temu, migacz napisał:

Agencja ma prawo zrobić badania gleby na zawartość oprysków. Wiem że to skrajność ale może się zdarzyć.

Co najwyżej piorin prosi o próbkę ziarka i dokumentacje oprysków. Miałem to dwa razy przez 4 ostatnie lata, ale nigdy nie brali grochu, zawsze rzepak, jęczmień . Kontrola agencyjna była dwa lata temu we wrześniu chcieli tylko książkę z zabiegami i kilka innych papierów. CO do czerwca kończą poprzedni rok kontroli i wypłacają ludzią pieniążki z poprzedniego roku, a lipiec sierpień sezon urlopowy, poza tym rolników się nie denerwuje w żniwa...

U mnie ARMIR był na kontroli pod koniec września kontrola przebiegła pomyślnie wszystko ok, myślę że na jesień powinny być zaliczki. W styczniu miałem umowę o modernizację w wojewódzkiej, zapytam co jest z dopłatami? Okazało się że dalej mam kontrolę Pan w powiatówce nie wysłał protokołu jeździł po kontrolach i zbierał protokoły na biurku które powinien wysłać do wojewódzkiej , oczywiście zaliczki nie dostałem, dopłaty przyszły pod koniec maja ...

Na kontroli za modernizacje pani nie mogła znaleźć faktury za materiał siewny którą 5 minut wcześniej podpisała i sfotografowała...

A panowie mówią o tym że kontrole próbek ziemi itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Siał ktoś groch po qq ziarnowej, w której chwasty zwalczano terbulatozyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Pytanie na hektar groch salamanca starczy 200 z centrali czy mało? Wiem że milwy by starczyło spokojnie. Ktoś doradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

To wychodzi malo te 200 ale nie będę kupował kolejnego worka. Będzie co będzie chyba.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8965
6 godzin temu, migacz napisał:

Pytanie na hektar groch salamanca starczy 200 z centrali czy mało? Wiem że milwy by starczyło spokojnie. Ktoś doradzi

200kg to raczej będzie rzadko na polu, chyba że mtz niską drobne ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

@GRZES1545 to ile by trzeba kilo za mówić żeby było w porządku. Muszę kupić groch z centrali bo w moim sporo było strakowca. Zawalilem oprysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Zależy jakie mtz i siła kiełkowania. Mam odmiane kws alvesta. mtz 295gr kiełkowanie 95%. Przy 100szt/m² daje coś około 310kilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

A jak jest strąkowiec to nie powinno sie takim siać? Mialem w planach zwiekszyc jedynie norme i to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Zrób kiełkowanie tych nasion ze Strąkowcem i będziesz wiedział czy się nadają do siewu. Kiedyś odpuściłem oprysk i robal wyjadł około 30%nasion. Kiełkowanie było na poziomie około 55%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8965
9 godzin temu, migacz napisał:

@GRZES1545 to ile by trzeba kilo za mówić żeby było w porządku. Muszę kupić groch z centrali bo w moim sporo było strakowca. Zawalilem oprysk

Nigdy nie sialem mniej niż  250kg,

Groch po strąkowcu może też skiełkować.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Wolę jednak zasiać kwalifikat. W tym roku dopilnuje go. A jakiś dobry i w przystępnej cenie materiał siewny jaki polecacie i gdzie kupić?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3490

Też siałem po 100 szt.  ale przy suszy 80 szt. bedzie lepiej, 70 minimum

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Pojechałem kupiłem i jakoś przeboleje. Astronautę po 3,6 za kg  zobaczymy. Lubię siać coś co ma potencjał. A mieszać z nitragina czy nie ma różnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Będę w tym roku siał groch i w związku z tym mam pytanie.

Czy mogę najpierw zaprawić groch nawozem donasiennym np. Dr Green Prime, a później Nitraginą? Na ile dni przed siewem zaprawiacie groch nitraginą?

Druga sprawa czy rozsianie kredy granulowanej (jeszcze w lutym) przed siewem grochu to dobry pomysł czy raczej nie?

Trzecia sprawa kiedy zazwyczaj siejecie groch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek904    203

daj spokój z nawozem donasiennym, nitragina max doba przed siewem, kredę siej kiedy chcesz, ja groch sieje w okolicach 15-20 kwietnia w ciepłą ziemię

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Odnośnie kredy, wyczytałem że groch nie lubi świeżo wapnowanej ziemi. W przypadku kredy jest inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj