Polecane posty

Zigi94    282

po przymrozku robi się biały. może jakieś pozostałości herbicydów? przy niedoborze fosforu liście robią się czerwone a przy niedoborze potasu właśnie tak czerwienią się brzegi liści, ale tu chyba faza jest zbyt wczesna żeby było widać niedobory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103
Pawloo589 napisał:

Witam, panowie czego brakuje dla roślin.  Dodaje zdjęcie 

20210428_160012.jpg

roslina nie pobiera fosforu bo jest zimno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawloo589    0

Dziękuję za szybką odpowiedź,  poczekam jeszcze . Jak się nic nie zmieni bede reagował.  Jakie dajecie nawozy na groch ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

ja nawet npk nie daję. groch jest zbyt zawodną uprawą, musi sobie wygrzebać co zostało w ziemi po innych 😀

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

normalnie. potrzebuje dużo wody zeby wydać zadowalający plon, przy deficytach opadów o dobry plon trudno. chociaż w ubiegłym roku była woda, groch piękny a i tak udało się zebrać 2.8 tony z hektara bo deszcze go przybiły do ziemi i najpierw strąki gniły a później nie dało się podebrać wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Ja też uważam, że pod i na strąkowe szkoda kasy na inwestycje. ;)

 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

groch wystarczy odchwaścić dobrze i ochronić od strąkowca i jak rok podpasuje to wyda plon a jak nie to odżywki i nawozy G dają taka jest prawda, to co w glebir jest to mu spokojnie wystarczy, kiedyś rzuciłem obornika z 10t pod groch, to tak się położył że ani go skosić ani w strąku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976
2 godziny temu, Zigi94 napisał:

normalnie. potrzebuje dużo wody zeby wydać zadowalający plon, przy deficytach opadów o dobry plon trudno. chociaż w ubiegłym roku była woda, groch piękny a i tak udało się zebrać 2.8 tony z hektara bo deszcze go przybiły do ziemi i najpierw strąki gniły a później nie dało się podebrać wszystkiego.

Jak prawie 3 t grochu dla Ciebie to lipa przy kosztach praktycznie zerowych porównać do pszenicy to powiedz ile masz zysku z pszenicy na czysto? Dodam że  sprzedałem groch w tamtym roku po 1000zl tona. Tezm miałem 3t. Z ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

wybacz ale nie będę robił dokładnych wyliczeń, tak na szybko na pszenicy mam 1.5k więcej z hektara (w tym roku). groch uprawiam już kilka lat i faktycznie przy 3 tonach zysk jest znośny, ale są lata kiedy zbiera się po 1.5 tony. wtedy każda zainwestowana złotówka szczypie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976

Wybaczam😉  zbiory wiadomo uzaleznione od pogody, każda roślina jest zależna od tego  każdą może zawieźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

ja pierdziele jeszcze 3-4 dni temu corum kosztowało 420 a teraz wchodzę aby zamówić a tam 550 zł za 2 l 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

ja kupiłem po 415, ale pod koniec marca bankowo było po 370 albo 380... z herbicydami na groch co roku tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mc3    6

Ja kupiłem 2 tyg temu za 370 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola134    16
Dnia 5.05.2021 o 18:49, ZELKOW napisał:

groch wystarczy odchwaścić dobrze i ochronić od strąkowca i jak rok podpasuje to wyda plon a jak nie to odżywki i nawozy G dają taka jest prawda, to co w glebir jest to mu spokojnie wystarczy, kiedyś rzuciłem obornika z 10t pod groch, to tak się położył że ani go skosić ani w strąku

Grochu nie uprawia się na oborniku bo jakieś tam bakterie atakują brodawki tak w szkole uczyli 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mc3    6

W takiej fazie nadaje się do zabiegu corumem czy jeszcze poczekać? 

IMG_20210507_092909.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Chwastów nie widać ,  czyste pole . Ja bym trochę poczekał , za parę dni się ociepli ( wilgoć jest ),  może będzie jeszcze wysyp chwastów  i wtedy zrobić zabieg .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282
21 minut temu, karola134 napisał:

Grochu nie uprawia się na oborniku bo jakieś tam bakterie atakują brodawki tak w szkole uczyli 😉

Nie tyle bakterie atakują brodawki co groch przy nadmiarze azotu nie wytwarza brodawek. W takiej sytuacji skupia się na intensywnym rozwoju wegetatywnym zamiast generatywnym więc masa zielona jest duża a nasion mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mc3    6
29 minut temu, fezoi napisał:

Chwastów nie widać ,  czyste pole . Ja bym trochę poczekał , za parę dni się ociepli ( wilgoć jest ),  może będzie jeszcze wysyp chwastów  i wtedy zrobić zabieg .

To pole akurat czyste( ogólnie na  wszystkie stosowałem Stomp) ale mam 80ar na którym jest szczotka od samosiewów rzepaku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

To i tak Corum nie weźmie. 

Musisz zastosować chizalop-p-etylowy np 

 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

graminicyd na zwalczanie samosiewów rzepaku? no chyba nie, albo czegoś nie zrozumiałem. corum bierze samosiewy (jeśli nie są clearfield)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj