Polecane posty

szymonidas9    38

Groch można zasiać po buraku cukrowym, w orkowej uprawie? Nie ma żadnych przeszkód z uwagi na pozostałości śor? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    155

Panowie w tym roku pierwszy raz chcę zasiać groch. Generalnie chcę nim trochę urozmaicić płodozmian, wykorzystać na paszę dla opasów, oraz częściowo jako poplon po żniwach. Na chwilę obecną dostępne w okolicy są odmiany Batuta i Model. Który się lepiej sprawdzi? Podobno nowsze odmiany są mniej podatne na wyleganie... Stanowisko IV klasa, w dobrej kulturze, odczyn obojętny. Jesienią poszło wapno węglanowe, poplon, talerzówka i orka w listopadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Batuta jest ogólnie dość popularna, z czegoś to wynika. Zobacz sobie choćby z ciekawości LOZ dla swojego regionu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

na 4kl w dół ta odmiana się nie nadaje nie wytrzymuje okresowych braków opadu, na 3kl wzwyż daje rade ale nie probowałem inne odmiany na tej klasie gleby i raczej są lepsze chociaż żadko sieje na takiej klasie groch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
14 godzin temu, Buszido007 napisał:

Panowie w tym roku pierwszy raz chcę zasiać groch. Generalnie chcę nim trochę urozmaicić płodozmian, wykorzystać na paszę dla opasów, oraz częściowo jako poplon po żniwach. Na chwilę obecną dostępne w okolicy są odmiany Batuta i Model. Który się lepiej sprawdzi? Podobno nowsze odmiany są mniej podatne na wyleganie... Stanowisko IV klasa, w dobrej kulturze, odczyn obojętny. Jesienią poszło wapno węglanowe, poplon, talerzówka i orka w listopadzie.

miałem batute na podobnym stanowisku jak u Ciebie, tydzień upałów po 35 i po grochu, zobacz zdjęcia w galerii. Naszla mnie mysl na groch w tym roku ale chyba zmienie plany na rzecz łubinu/kukurydzy


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

A Model to 

Dnia 12.02.2021 o 21:39, Buszido007 napisał:

Panowie w tym roku pierwszy raz chcę zasiać groch. Generalnie chcę nim trochę urozmaicić płodozmian, wykorzystać na paszę dla opasów, oraz częściowo jako poplon po żniwach. Na chwilę obecną dostępne w okolicy są odmiany Batuta i Model. Który się lepiej sprawdzi? Podobno nowsze odmiany są mniej podatne na wyleganie... Stanowisko IV klasa, w dobrej kulturze, odczyn obojętny. Jesienią poszło wapno węglanowe, poplon, talerzówka i orka w listopadzie.

Ja bym siał Modela bo to peluszka czyli groch pastewny, jest mniej zawodny w plonowaniu na lekkich glebach niż groch ogolnouzytkowy czyli Batuta. Kiedyś śmiałem peluszke Hubal na nowej dzierżawę pH slabe, susza, gleby 3,4 i oddał wtedy ok 2,5 tony/ha. Na pewno będziesz bardziej do przodu niż na łubinie. Z tego co pamiętam pelucha wylega bardziej niż ogolnouzytkowy bo nie ma wasow czepnych. Tym też się tak nie przejmuj, równo upraw, wyzbieraj kamienie a najlepiej powałuj po siewie. Raczej jak groch jest ładny to i tak będzie leżał plackiem. Dobry kombajn a zwłaszcza kombajnista ogarnie temat bez problemu. Najważniejsze to pilnuj strajkowca przed i w trakcie kwitnienia. 

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    155

Dodam jeszcze że po żniwach stanowisko potraktowane głęboszem. Pytałem znajomego co siał łubin to stwierdził, że u nas to jedynie warto dla płodozmianu i dopłat go siać...dużo tego nie miał a i tak problem ze zbytem był... Z tych dwóch odmian Batuta jest na LZO u mnie... Wałować planuję... Jeszcze pozostaje kwestia odchwaszczania i zaprawiania nitraginą... Jak to u Was wygląda? Obornik stosowałem na tej działce 2 lata temu, czy azot z samej polifoski 6 (ok. 250kg/ha) wystarczy czy dorzucić jeszcze coś pod korzeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

To że coś jest zalecaniach to jedna sprawa a klasa gleby na ktorych sie dana rosline uprawia to druga sprawa. Nie trzymaj się tak sztywno tych zaleceń. Palucha jest na słabsze stanowiska i groch siewny na lepsze. Azot z Poli 6 wystarczy, dostęp od obornika dobry. Glebosz napewno na +. Z nitragina to zdania sa podzielone, nie zastosujesz nic wielkiego nie powinno sie stac. Co do odchwaszczania to poczytaj tutaj , to przysłowiowy temat rzeka 😀 

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

czy azot z polifoski wystarczy... zależy jaki przedplon bo możw być nawet za dużo jak został nie wykorzystany z poprzedniej uprawy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    155

2 lata temu była tam pszenica, na ściernisko poszedł obornika, talerzówka, poplon, talerzówka i orka.... na wiosnę zeszłego roku posiałem jęczmień. ;) Odmiany z LZO to dla mnie wskazówka.... zdarzało się siać odmiany zbóż spoza listy i też urosło także nie ma problemu ;) w poplonie z tego co pamiętam był łubin, więc jest szansa, że jakieś bakterie się już na tym stanowisku pojawiły... Lucernę zasiałem kilka lat temu bez zaprawiania, użytkuję do dziś :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

jak ph ok to wysiej tą polifoske i wal groch bez problemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265
2 godziny temu, poczta127 napisał:

Co pod korzeń zamiast dursbanu?

polifoska

siał ktos odmiane astronaute? dobre to to?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Astronaute w zeszłym roku na IVkl oddała 3,2t/ha i sporo zostało na ziemi jak deszcz położył, 3 lata temu jak się nie mylę niecałe 3t. Wszystko to bez nawozu. Odmiana o tyle fajna że dość oszczędnej obsady wymaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
10 minut temu, ZELKOW napisał:

Ja to na wiosne nie wiem jak Ty 😂

Jak Ci napisze, że ja mogę już jutro wjechać na pole to zmieni się Twoje śmieszkowanie? :)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj