Polecane posty

GRZES1545    8979

Strzela bo schnie, a najwiecej może  osypać się  przy koszeniu. Starzy kombajnisci mowią że straczkowe lepiej kosić do południa jak jeszcze z nocy wilgotniejsza lodyga wtedy mniej opadają strąki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym i w jakiej fazie desykujecie groch? Miał być bez tego zabiegu lecz w dało się zielska sporo i trzeba go wykonać 

Co polecacie? Reglone i pochodne znikły z rynku, glifosta? Będzie potem wschodził? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
17 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Izydor w jakiej dawce pryskasz ?

nie pamiętam, suszony ze 2 czy 3 lata temu, ale zapewne było coś w połowie zalecanych dawek

  • Thanks 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drizzt24    17

ktoś desykował groch Spotlight Plus 060 EO??. Jest to środek na ziemniaki ale ponoć tym jadą.

mam wysyp lebiody a groch będzie na popolon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15
MateuszSoboniak napisał:

Czym i w jakiej fazie desykujecie groch? Miał być bez tego zabiegu lecz w dało się zielska sporo i trzeba go wykonać 

Co polecacie? Reglone i pochodne znikły z rynku, glifosta? Będzie potem wschodził? 

po glifie spokojnie wschodzi , trzeba na dwa tygodnie przed zbiorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

3,5 L ha wystarczy ,myślę 5 L może już wpływać na wschody ,przy 3 L proso czy rzepak ,groch wschodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8979
19 godzin temu, STANK napisał:

po glifie spokojnie wschodzi , trzeba na dwa tygodnie przed zbiorem

2 tyg przed zbiorem to już zaczynacie desykować? U mnie powoli na lżejszych ziemiach powoli żółknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 10.07.2020 o 21:31, GRZES1545 napisał:

Strzela bo schnie, a najwiecej może  osypać się  przy koszeniu. Starzy kombajnisci mowią że straczkowe lepiej kosić do południa jak jeszcze z nocy wilgotniejsza lodyga wtedy mniej opadają strąki.

Też tak słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Wilgotne "łęty" omijają się na motowidlach. Kosa nie chce tego ciąć. Raczej musi obeschnac żeby zbiór był wydajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Toż motowidła mają tylko przysuwać to na kosę a nie same młócić żeby aż zawijało.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    555

mam pytanie groch będzie młócił mi sąsiad bizonem suprem i  mam pytanie jakie mniej więcej ustawienia kombajnu żeby nie ustawić metodą prób i błendów na polu żeby sprawnie to poszło ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
2 godziny temu, kubamako66 napisał:

mam pytanie groch będzie młócił mi sąsiad bizonem suprem i  mam pytanie jakie mniej więcej ustawienia kombajnu żeby nie ustawić metodą prób i błendów na polu żeby sprawnie to poszło ? 

Kombajnista najlepiej powinien wiedzieć

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
Dnia 15.07.2020 o 11:26, GRZES1545 napisał:

2 tyg przed zbiorem to już zaczynacie desykować? U mnie powoli na lżejszych ziemiach powoli żółknie.

Tak Grzesiu - z grochem tak jak z rzepakiem - desykacja 2 tygodnie przed zbiorem jak masz chwasty.

U mnie chwasty zasuwają jak dzikie, a groch leży :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8979

@aro1975 u mnie to samo woda miejscami stała po ostatnim deszczu w czwartek, groch mocno pochylony mentor bardziej niż  batuta, badyle nowe wychodzi bardzo szybko ludzie już desykują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

jeszcze nasionka zielone - jak zaczną żółknąć to zdesykuję - 3l glifo + 10kg saletry

u Ciebie chyba mocno wlało w czwartek?

u mnie tylko 8l bez burzy, ale dzisiaj dolało 6l z falą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8979

18 l spadło,  wczoraj nie padało,  U mnie już strąki 80% żołte, a gdzie wczesniej wyszedł groch to już grzechoczą 🙂

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Pytanie bo zastanawiam się w wejście na próbę z grochem w płodozmaian. Polecacie bardziej jary niż ozimy? I warto jeśli jary to siać pod niego jakiś poplon po zbożach. W płodozmianie tylko zboża a na poplon poszłoby coś z mieszanki gryka, rzodkiew len.

Chciałbym go wrzucić zamiast jęczmienia ozimego bo mam problem z omłotem i strasznie się wkurzam. ale ładnie sypał i teraz nie wiem czy warto to zamieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 18.07.2020 o 23:23, aro1975 napisał:

jeszcze nasionka zielone - jak zaczną żółknąć to zdesykuję - 3l glifo + 10kg saletry

u Ciebie chyba mocno wlało w czwartek?

u mnie tylko 8l bez burzy, ale dzisiaj dolało 6l z falą

A co niby ta saletra da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj