Polecane posty

izydor6280    1154
58 minut temu, tomek904 napisał:

zapytajcie się pszczelarzy o miód z grochu to was wyśmieją na grochu niema w ogóle owadów zapylających ja jadę w nocy z pyrinexem pasieka 50m od pola 30zł na ha

głupoty piszesz, groch chociażby trzmiel zapyla, o samej latającej pszczole już nie wspomnę, fakt że nie zapyla bo natura nie pozwala na to ale fizycznie jest na plantacji

"rolnicy" z taką wiedzą nie powinni posiadać jakichkolwiek uprawnień na stosowanie SOR

Edytowano przez izydor6280
  • Like 6

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, XTRO napisał:

u mnie w grochu ostro niszczy dzika zwierzyna :/ sarny/jelenie i dziki robią konkretne spustoszenie 

No u mnie to samo wczorajpojechałem o 23 to byłoz20 sztuk jeleni wcale się nie bały bo teraz mają okres ochronny wiedzą że nikt strzelał nie będzie jaktakie stado przejdzie to masakra trza wniosek pisać niech pilnują bo nie będzie co zbierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33

U mnie jest sporo saren i dzikow ale widze ze wchodzą góra 0,5m od granicy i idą gdzie indziej bo im sie nogi plataja w grochu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek904    203
izydor6280 napisał:

głupoty piszesz, groch chociażby trzmiel zapyla, o samej latającej pszczole już nie wspomnę, fakt że nie zapyla bo natura nie pozwala na to ale fizycznie jest na plantacji "rolnicy" z taką wiedzą nie powinni posiadać jakichkolwiek uprawnień na stosowanie SOR

bobik obok grochu rój owadów pszczoły czmiele itp. w grochu cisza. groch niema nektaru jeśli jest na nim jakichś owad to przelotem lub słaby który i tak umrze tak samo jak rzepaki hybrydowe na które pszczoła nieidzi i nie jest potrzebna do zapylenia mam pszczelarzy dookoła gospodarstwa i jak jadę pryskać to się ich pytam czy można jak zapytałem o groch to się ze mnie śmiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Umnie milwa już przekwitła ale po wczorajszym deszczu to leży plackiem a jak u was stoi wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Uprawiacie po grochu rzepak? 
Doczytałem gdzieś ze nie jest to zalecane ze względu na nasilanie się zgnilizny twardzikowej w rzepaku. Nie wiem ile w tym prawdy. 
Pszenica nie do końca mi pasuje dlatego myśle o rzepaku na tym stanowisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

ja bym powiedział że nawet mniejsza presja a plon wyższy, orientuje sie ktoś ile proteus wymieszany w zbiorniku może stać? pogoda mnie oszukała i deszcz przyszedł 🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tez potwierdzam po grochu super rosnie rzepak.calkiem inaczej wygladal po zimie i wiosna ruszal z kopyta.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
1 godzinę temu, ZELKOW napisał:

ja bym powiedział że nawet mniejsza presja a plon wyższy, orientuje sie ktoś ile proteus wymieszany w zbiorniku może stać? pogoda mnie oszukała i deszcz przyszedł 🤨

Jutro rano jak jest pogoda to wypryskaj, ja dziś po pracy pryskałem mospilanem cały dzień pochmurny nie padało, skończyłem  zaczęło trochę  padać z przerwami🤦‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

oj nad ranem się nie udało, 20mm przez noc do teraz i pada teraz spokojniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

To ja mam dziwne pszczoły bo oblatują groch 😀. Marni to pszczelarze pewnie jak się śmieją z pryskania grochu pyrinexem. Jestem rolnikiem i pszczelarzem. Na szczęście w zasięgu lotu moich pszczół nie ma takich delikwentow. Masakra... 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

10 dni temu pryskałem proteusem, teraz już groch nie kwitnie i zastanawiam się czy pryskać jeszcze raz czy dać sobie spokój bo ciągle pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33

Praktykował ktoś taki płodozmian: pszenica ozima-groch i tak w koło? Czy nie ma jakiejś dużej presji chorób? Zalecają niby siać nie częściej jak co 4-5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Na początku kwitnienia kiedy mocno rzuciła się mszyca i miejscami też strąkowiec, poleciałem wówczas Mospilanem.
Byłem przygotowany że za jakiś czas będę poprawiał Proteusem. Po około tygodniu poszedłem na lustrację pola i zupełnie nie widać żadnych szkodników. Kwiaty czyste, strąki które już mają nawet około 5cm nie ponadgryzane. Chyba nie ma sensu w takiej sytuacji nawet profilaktycznie lać chemii. Co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
9 minut temu, tobago napisał:

Na początku kwitnienia kiedy mocno rzuciła się mszyca i miejscami też strąkowiec, poleciałem wówczas Mospilanem.
Byłem przygotowany że za jakiś czas będę poprawiał Proteusem. Po około tygodniu poszedłem na lustrację pola i zupełnie nie widać żadnych szkodników. Kwiaty czyste, strąki które już mają nawet około 5cm nie ponadgryzane. Chyba nie ma sensu w takiej sytuacji nawet profilaktycznie lać chemii. Co sądzicie?

Uwarzaj żebyś nie pluł w brodę że nie zrobiłeś poprawki. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33
1 godzinę temu, tobago napisał:

Na początku kwitnienia kiedy mocno rzuciła się mszyca i miejscami też strąkowiec, poleciałem wówczas Mospilanem.
Byłem przygotowany że za jakiś czas będę poprawiał Proteusem. Po około tygodniu poszedłem na lustrację pola i zupełnie nie widać żadnych szkodników. Kwiaty czyste, strąki które już mają nawet około 5cm nie ponadgryzane. Chyba nie ma sensu w takiej sytuacji nawet profilaktycznie lać chemii. Co sądzicie?

Taaak rób oszczędności. Nie wiadomo kiedy i strąkowiec przyleci i w żniwa okaże się, że ziarno z robakiem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj