Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
GRZES1545    8903

@bialy2005 niektórzy  piszą  że  0.5l to za mało i teraz mam trochę stracha że  mi nie zadziała  jak trzeba bo też  dałem  taką  dawkę, i jak z tą  ilością  wody,  dajesz 600l na hektar jak w etykiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

jutro wieczorem polecę Cyperkillem a za tydzień 0,8 proteusa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581
GRZES1545 napisał:

@bialy2005 niektórzy  piszą  że  0.5l to za mało i teraz mam trochę stracha że  mi nie zadziała  jak trzeba bo też  dałem  taką  dawkę, i jak z tą  ilością  wody,  dajesz 600l na hektar jak w etykiecie?

na rzepaki daje 0.5 od kilku dobrych lat.

  • Thanks 1

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23
7 godzin temu, GRZES1545 napisał:

@bialy2005 niektórzy  piszą  że  0.5l to za mało i teraz mam trochę stracha że  mi nie zadziała  jak trzeba bo też  dałem  taką  dawkę, i jak z tą  ilością  wody,  dajesz 600l na hektar jak w etykiecie?

0,5 litra spokojnie sobie poradzi.Rok temu też tyle dałem i było ok👍

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

sąsiedzi po pryskali groch jak zaczynał kwitnąć dosłownie kilka kwiatków było , pryskałę proso 04,06,.... świeże ślady w grochu po oprysku u jednego zastanawiałem się od czego pryskał bo jeszcze nie rozkwitł nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Co może być przyczyną, że po ziemniakach groch jest wyraźnie słabszy? Oprysk jakimiś herbicydami wykluczam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Pryskałem Proteusem groch zaczyna kwitnąć, czym poprawić jak będzie przekwitać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903

130cm to już  las masz👍 u mnie do 1m miejscami 70cm i są  miejsca po ostatniej nawałnicy  pochylony do połowy. Wilgoć jest jak narazie po opadach ostatnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Tak się zastanawiam czy po oprysku grochu Proteusem w nocy jak na drugi dzień przyleca zapylacze czy im to nie zaszkodzi. Jak na moje to raczej nie bo żeby środek zadziałał na owada to owad musi wgryźć się w roślinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, GRZES1545 napisał:

130cm to już  las masz👍 u mnie do 1m miejscami 70cm i są  miejsca po ostatniej nawałnicy  pochylony do połowy. Wilgoć jest jak narazie po opadach ostatnich.

Jak taki wybujały to plonu z niego nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

U mnie w zeszłym roku był na równi z tylnym kołem w c-360 i było 2,1t z ha a w strąku 4 ziarna ledwo (susza była) w tym roku połowę niższy i nie dość, że więcej kwiatów to i ziaren jest po 8 w strąku. Przyczyna tego stanu rzeczy wg mnie w zeszłym roku to bogate stanowisko w azot po pszenżycie które mało co z niego skorzystało z powodu suszy, Czyli groch poszedł w masę zieloną a nie w ziarno, że tak się wyrażę.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

Jak taki wybujały to plonu z niego nie będzie

Jedyny plus tego to więcej resztek pożniwnych i czysto na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Najbardziej zalzey od odpadow w czasie i po kwitnieniu  plon a nie od wysokosci.sieje groch juz 8 rok.nawozenie bez azotu zawsze stanowiska podobne a wysokosci i plony rozne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Na jednym kawałku gdzie spora mozaika w lepszych miejscach zaczyna kwitnąć. Na drugim kawałku będzie dopiero kwitł.

Pojawiło sie sporo mszycy która jest głównie pochowana pod liśćmi. Zwykły pyretroid raczej niewiele da.

Dać teraz Mospilan? Proteusa lać chyba teraz szkoda.

Oprócz mszyc trafiają się dziwne larwy długości ok 1cm, przeźroczyste z czarnym paskiem na grzbiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Pany 7-8 zawiązków w strąku to ok czy mało? Groch Batuta

Edytowano przez thor1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
7 minut temu, thor1984 napisał:

Plany 7-8 zawiązków w strąku to ok czy mało? Groch Batuta

Zależy ile tych strąków bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mc3    6
Dnia 18.06.2020 o 09:14, GRZES1545 napisał:

Dobrze wygląda, pryskałeś już?

Pryskalem pierwszy raz 15.06 Proteusem ok. 0.6-0.7 l/ha. 

Za jaki okres czasu pryskac 2x oraz jakim preparatem najlepiej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj