Polecane posty

GRZES1545    8978

U mnie wczoraj było  widać że  lata ich i siedzi sporo. Dziś zobaczylem że  i jajeczka są😬oby zdechły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33

Tak mi się wydaje, że jak larwa się wykluje i spróbuje strąka to szlag ja trafi :D to ma działać systemicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

W zeszłym roku jechałem mospilanem na początku kwitnienia a 10 dni później proteusem a strąkowiec i tak był w ziarnie. Teraz mam strąki ale dzisiaj nie pryskam bo nawet w nocy za ciepło na proteusa. Nie znalazłem jeszcze żadnego strąkowca za to po 20 wczoraj były pszczoły w grochu. łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242
39 minut temu, 90210grzesiu napisał:

W zeszłym roku jechałem mospilanem na początku kwitnienia a 10 dni później proteusem a strąkowiec i tak był w ziarnie. Teraz mam strąki ale dzisiaj nie pryskam bo nawet w nocy za ciepło na proteusa. Nie znalazłem jeszcze żadnego strąkowca za to po 20 wczoraj były pszczoły w grochu. łódzkie

A ile cieczy na ha dałeś

Edytowano przez bizon1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Zobaczymy jak bedzie, niektorzy dają  0.5l do 0.6l na 1hektar to czy ja zaniżyłem🤔

@thor1984Kuźwa nie wiem czy nie spóźniony zabieg bo na pierwszych syrączkach sa małe  pomaranczowe jajeczka, teraz patrzyłem, robactwo przez noc padło  czysto jest, po tej dawce.

Kiedy dać teraz mospilan?

Jak masz na zazielenienie zasiany to nie wolno niczym pryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242
18 minut temu, 90210grzesiu napisał:

400

To ok tylko na pierwszy zabieg proponowałbym proteus tak 5-7 dni od początku kwitnienia i jak bardzo wysoki zwiększyć ilość cieczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
18 godzin temu, GRZES1545 napisał:

I ja wykorzystałem piekny wieczór na oprysk, robaczkow sporo siedziało  mam.nadzieje że  proteus ich położy 1l dałem  na 1.99ha 

Ja dziś opryskam późnym wieczorem bo ma się schłodzić. Kupiłem litr na  1.60 ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
18 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Jutro niedziela ✝

na wsi się nie świętuje, no może poza  najważniejszymi świętami

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368
37 minut temu, thor1984 napisał:

na wsi się nie świętuje, no może poza  najważniejszymi świętami

No i później kataklizmy, gradobicia, wichury.

Ja tylko mówię żeby potem nie było jak groch wyłoży czy grad wybije.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Bo pracował w niedzielę? Jakieś twarde dowody masz? Bo w przesady nie wierzę. Dobra. Koniec spamu. Już jest temat od pracy w niedzielę. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 godzin temu, sumek666 napisał:

Bo pracował w niedzielę? Jakieś twarde dowody masz? Bo w przesady nie wierzę. Dobra. Koniec spamu. Już jest temat od pracy w niedzielę. 

Jak pole graniczy z działkami zabudowanymi to bym nie ryzykował bo zaraz jest policja i drogo może Cię ten zabieg kosztować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15
90210grzesiu napisał:

38 minut temu, bizon1 napisał:

A ile cieczy na ha dałeś

400

ma znaczenie ilość wody ,pryskam około 200 l ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242
49 minut temu, STANK napisał:

ma znaczenie ilość wody ,pryskam około 200 l ha

Ma i to duże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mc3    6

Witam, czy dawka 1l proteusa na 1.73ha (czyli 0.57l/ha)  nie będzie za słaba na strąkowca? Pytam ponieważ nie opłaca mi się kupowac 2l jak 2 zabieg będzie mospilanem. 

Edytowano przez Mc3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8978

Ja też  nie dałem  zalecanej ilości  wody, 300l na hektar i 0.5l proteusa.  Dziś patrzyłem   to owady leżą  na ziemi, strąkowce mrówki  mszyce  itp. zabiło. Na roslinach nie widać żadnych szkodnikow na tę  chwilę,nowych kwiatów  i strąków przybywa bardzo szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441
22 godziny temu, thor1984 napisał:

na wsi się nie świętuje, no może poza  najważniejszymi świętami

Siano czy żniwa to rozumiem w niedzielę ale oprysk daruj sobie panie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja pewnie jutro bede pryskal proteusem 0.5-0.6 bo juz sporo kwiatow.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj