Polecane posty

GRZES1545    8978

@adamson330 mowisz że  jest dobry moment u mnie? Tu z brzegu wiecej kwiatu mam dalej dopiero zaczyna kwitnąć jak teraz patrzyłem, trochę  nierówno mi kwitnie bo na działce mozaika, i trochę  dylemat mam i myślę  po niedzieli zrobić  pierwszy oprysk.🤔 mam proteus i mospilan do dyspozycji.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33

U mnie to samo, też nierówno kwitnie, po niedzieli myślę, że opryskam proteusem już bo ten wcześniejszy kwiat już kawałek jest ale żadnych zaczątków nie dojrzałem. A po 2 tyg poprawka mospilanem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8978

Marcin też  tak planuje, aby pogoda pozwoliła, ale będę jeszcze jutro patrzył bo w takie ciepło  i wilgoć szybko wegetacja idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33

W sumie racja nieraz co postęp wegetacji wydawałoby się idzie powiedzmy w 4 dni, a jak wody na tyle i cieplo to za dzien mozna sie zdziwic :D Ogólnie zastanawiam się czy zostać przy grochu- okaże się jak pszenica po nim sypnie. Czy przejść na pszenżyto-jęczmień ozimy. Co jak co ale po grochu rędzine orało się jak piach, aż w szoku byłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

groch tak rozwala bryły, nie ma nic lepszego, i zboża nie porównanie po nim w sumie rzepak też

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33

Tylko są 2 wady: upierdliwy w uprawie ze względu na robaki i ze wzgledu na problem ze zbytem. Ten zeszłoroczny to 4t przez 3 miesiące sprzedawałem i marudzenie a to za drobny dla kogo a dla drugiego za gruby itp. Sprzedawałem po 1.10 czyszczony. A ciekawe czy by ktoś na pasze kupił i za ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

jak masz większą ilość to skupy są co kupują, tylko jak dla mnie cena 800zł jest nie do przyjęcia groch powinien conajmniej 1200zł kosztować, ja u siebie spasam większość a reszta na zasiew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8978

Strąkowieć już bzyka się  na grochu na zdjeciu 2szt. I dość   sporo ich jest. Mam porownanie Batuty i Mentor  to mentor wczesniej zaczyna kwitnać i chyba wyższy  jest.

20200611_152239.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
2 godziny temu, ZELKOW napisał:

jak masz większą ilość to skupy są co kupują, tylko jak dla mnie cena 800zł jest nie do przyjęcia groch powinien conajmniej 1200zł kosztować, ja u siebie spasam większość a reszta na zasiew

Aby dziur nie było bo jak dziurawy to i 500 będzie w cenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Nie wiem jak u was ale u mnie po corrum sporo jest zwłaszcza komosy ale wydaje mi się że za późno opryskalem i to dlatego. Niby ja brało ale jednak nie zniszczyło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
45 minut temu, thor1984 napisał:

Nie wiem jak u was ale u mnie po corrum sporo jest zwłaszcza komosy ale wydaje mi się że za późno opryskalem i to dlatego. Niby ja brało ale jednak nie zniszczyło. 

A u mnie jakby powychodziła komosa po Basagranie, ale co zrobić jak są miejsca bez obsady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15
thor1984 napisał:

Nie wiem jak u was ale u mnie po corrum sporo jest zwłaszcza komosy ale wydaje mi się że za późno opryskalem i to dlatego. Niby ja brało ale jednak nie zniszczyło. 

jeśli 1 l poszedł na ha to tak mogło być ,przy pełnej dawce 1,25 l ha powinno dobrze zadziałać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33

U mnie podobnie po corum 1l/ha nie wszystko załatwiło ale pryskałem już na spore chwasty bo nie wszystko wylazło wetdy kiedy potrzeba a i warunków nie było bo przymrozki cholerne były.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
5 godzin temu, STANK napisał:

jeśli 1 l poszedł na ha to tak mogło być ,przy pełnej dawce 1,25 l ha powinno dobrze zadziałać

1.25 l poszlo ale tak jak wspomnialem raczej za późno opryskalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8978

U mnie widzę  że  miejscami też wychodzi poziewnik szorstki. Po gradzie wczorajszym troche mi przycisło groch do ziemi😬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33

Przed żniwami tak czy inaczej raczej by sie położył. Dobrze, że grad nie miał jeszcze czego wytłuc. Dziś prysnąłem go Proteusem bo momentalnie pojawiły się zawiązki strąków gdzieniegdzie, Dosłownie w ciągu 1-2 dni.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8978

I ja wykorzystałem piekny wieczór na oprysk, robaczkow sporo siedziało  mam.nadzieje że  proteus ich położy 1l dałem  na 1.99ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
42 minuty temu, MarcinC360 napisał:

Przy strąkowcu nie odważyłbym się na tak niską dawkę :D

Pół litra też daje radę, tylko działa krócej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8978
8 godzin temu, MarcinC360 napisał:

Przy strąkowcu nie odważyłbym się na tak niską dawkę :D

Zobaczymy jak bedzie, niektorzy dają  0.5l do 0.6l na 1hektar to czy ja zaniżyłem🤔

@thor1984Kuźwa nie wiem czy nie spóźniony zabieg bo na pierwszych syrączkach sa małe  pomaranczowe jajeczka, teraz patrzyłem, robactwo przez noc padło  czysto jest, po tej dawce.

Kiedy dać teraz mospilan?

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

No ja dzis bede kupowal oprysk i polece wieczorkiem tylko sam nie wiem jaka dawka czy nizsza czy tak jak na etykiecie? No chyba ze nie wygrzebie sie z truskawek to jutro na wieczor opryskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj