Polecane posty

GRZES1545    8976

Ja corum już  dałem  z tydzień temu, widać już działanie na chwastach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Chabra nieco wyrośniętego tez bierze? Z nim mam problem. 
Dawales razem z MCPA? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976

Nie było  chabra w uprawie to nie powiem Ci ale myślę  że  weźmie, u mnie przewaga szarłat szorstki i trochę komosy. Dostałem gotowy zestaw corum+dasch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Ja zrobiłem kuźwa interes życia. Pożyczyłem znajomemu Corum bo wyjeżdżał do roboty. Był odkupić ale nie było, mieli sprowadzić to zapłacił mi za niego żebym sobie kupił. Nie sprowadzili bo podobno nie było. No to dziś dojechał kurierem. Nie dość, że 50 dych w plecy to jeszcze h...uj wie kiedy teraz będzie jakieś okienko pogodowe żeby opryskać. 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

A czy corum w poźniejszej fazie nie szkodzi grochowi. Jak to jest? Na etykiecie napisane tylko od kiedy wolno- czyli od pierwszych wąsów. A w późniejszych fazach nie szkodzi. Bo rzepak zabardzo powschodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
tobago napisał:

Dlaczego miałby zaszkodzić? To selektywny środek pod konkretną grupę roślin, tu jednoliścienne.

Zaciekawił mnie jednak zapis w jego etykiecie - " Nie stosować innego środka chwastobójczego w okresie 14 dni po wykonaniu zabiegu. "
Mam Taurusa na tej samej substancji i planowałem nim zrobić głuchy owies i za chwilę poprawkę Corum. Teraz nie wiem...

Swoją drogą czy Corum który we wrażliwych ma m.in. chwastnice jednostronną nie załatwi mi przy okazji głuchego owsa i samosiewów zbóż?

nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

A jak traktować zapis który mówi żeby nie wykonywać innych zabiegów herbi w ciągu 14 dni? 
 

w Taurusie tego nie ma. 
 

Swoją drogą rzepak tez często pryska się nawigatorem po wschodach i za chwile leci Taurus na jednoliścienne i jest ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Zapytam raz jeszcze czy stosował ktoś corum w gazie 3 par wąsów i później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976

Tak nic się  nie dzieje na te chwilę u mnie, ma 20cm i wiecej pryskałem tydzien temu. Jakiej wielkosci jesr twój  masz jakieś  foto? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23

Również stosowałem Corum z dwa tygodnie temu i chwasty ładnie usychają.Póki nie kwitnie nic nie powinno mu się stać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

ja dziś opryskałem swój, niech się dzieje wola nieba bo chwasty już spore 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Ile czasu po Corum można stosować graminicydy na jednoliścienne, Taurus konkretnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976
Napisano (edytowany)

Targę stosowałem jakieś 10dni po Corum.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Obecnej sytuacji walka z chwastami w grochu będzie trudna padają deszcze i coraz są nowe wschody chwastów a groch pomału podrasta bo jest chłodno .

Będzie się wydawać że chwasty zostały pokonane ale pod konie czerwca chwasty pokażą swą siłę jak zacznie groch zasychać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

u mnie corum i jednoliscienne zwalczane dzień po dniu jakiś czas temu

jest ciepło i groch rośnie :)

 

100764435_268341437908881_6729875348063780864_n.jpg

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Ja mam posiany około 220 kg z tym że bawiłem sie co jedną rurke większa mniejsza norma na wszystkie rurki żeby mieć rozeznanie i gdyby nie równe wschody byłoby wszedzie ok - ale na ciężkiej glinie do uprawy wschody masakra! Rzepak dał rade groch dopiero ma tam do pary wąsów a gdzie indziej 5 par.gdzie wschody były super groch zdominował chwasty. Ciekawe jaki plon ubkolegi aro sie zapowiada bo łan przepiekny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
1 godzinę temu, thor1984 napisał:

Ładny, ile siales na ha?

siany 300kg/ha

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976
2 godziny temu, aro1975 napisał:

u mnie corum i jednoliscienne zwalczane dzień po dniu jakiś czas temu

jest ciepło i groch rośnie :)

 

100764435_268341437908881_6729875348063780864_n.jpg

Tutaj raczej już  chwasty nie dominują, groch ładnie  buja 🤠 moj trochę mniejszy ale po ostatnich deszczach co dzień wiekszy i też  już okrył ziemię.

1 godzinę temu, aro1975 napisał:

i trzeba będzie przypilnować szkodników

W jakim momencie planujesz insektycyd podać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj