Polecane posty

Pedro    16

Planuje zastosować 1l butoxone+ 1l benz w następnym tygodniu i zastanawiam się czy nie dodać MCPA 100-120g/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

bezpieczny nie skuteczny


u mnie o dziwo prócz jednoliściennych to chwastu nie ma wcale i dopiero po niedzieli jak popada to opryskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791
Napisano (edytowany)
19 godzin temu, ZELKOW napisał:

z graminicydów, najlepiej mi działał Taurus pełną dawką na perz już nie pamiętam czy to były 3L czy nie , bo inne graminicydy chociaż substancja i ilość te same ale bardzo długo działały, akurat w grochu perz czy zboże zwalczyć czy inne jednoliścienne to nie kłopot, a i w czasie suszy to działanie środków o 50% spada około jaki by nie był super to tylko chwasty wstrzyma a po żniwach ruszają spowrotem

No nie do końca się zgodzę, rok temu psiukałem Agilem perz w suszy i wzięło caly i wcale nie odbił. Efekt jak po randapie tylko 3x droższy. 

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
Dnia 8.05.2020 o 22:24, ZELKOW napisał:

bezpieczny nie skuteczny

 

u mnie o dziwo prócz jednoliściennych to chwastu nie ma wcale i dopiero po niedzieli jak popada to opryskam

 

Chaber wzięło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

W tym roku z chwastami w grochu będą problemy bo zielsko będzie wyłazić cały czas bo są chłodne noce a opryski nie działają tak jak w pszenicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
KlimekPL napisał:

19 godzin temu, ZELKOW napisał:

z graminicydów, najlepiej mi działał Taurus pełną dawką na perz już nie pamiętam czy to były 3L czy nie , bo inne graminicydy chociaż substancja i ilość te same ale bardzo długo działały, akurat w grochu perz czy zboże zwalczyć czy inne jednoliścienne to nie kłopot, a i w czasie suszy to działanie środków o 50% spada około jaki by nie był super to tylko chwasty wstrzyma a po żniwach ruszają spowrotem

No nie do końca się zgodzę, rok temu psiukałem Agilem perz w suszy i wzięło caly i wcale nie odbił. Efekt jak po randapie tylko 3x droższy. 

zalezy jaka susza u Ciebie była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

To w koncu basagran bedzie skuteczny na te rdesty i habry czy nie,moze ktos konkretnie odpowiedziec jesli stosowal 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265
Napisano (edytowany)

Do jakiej fazy mozna pryskać corumem? Jutro wrzuce fotke swojego, bo nie wiem, czy juz nie za pozno. Siany 10.03

IMG_20200512_133952.jpg

Edytowano przez rex15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

można tylko sprawdź jakie masz chwasty i czy jest sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Co ty chcesz tu pryskac ?. Obsada jest a i o chwasta trudno. Zaraz groch ruszy i przytłumi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesiu224    1

Czym pryskacie na chwasty w grochu , mi zaproponowano butoxone 4 litry na hektar  , słyszałem ze corum jest dobry ale ciężko dostępny pytam się bo pierwszy raz siałem groch 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265
12 godzin temu, ZELKOW napisał:

można tylko sprawdź jakie masz chwasty i czy jest sens

 

10 godzin temu, BENNY82 napisał:

Co ty chcesz tu pryskac ?. Obsada jest a i o chwasta trudno. Zaraz groch ruszy i przytłumi

oset jest i to co na zdjeciu, ale to glownie przy poprzeczniaku zauwazylem, musze przejsc sie po calym polu jeszcze. rok w rok mam za to problemy z komosą w grochu

IMG_20200512_134138.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Widze, że macie zdrowe grochy. A u mnie zaatakowała fuzarioza i wczoraj prysnąłem azoksystrobiną. W zeszłym roku miałem to samo i pole też ze 30 lat strączkowych nie widziało. Za to pszenica po grochu bez fungicydów w 100% zdrowa :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
Dnia 17.05.2020 o 20:41, MarcinC360 napisał:

Właśnie nie, Teraz to i tak już nie ma czym zaprawiać.

Jest jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arofarmer    22

Maxim na przykład, a jak dobry dostawca jest to i dobierze coś "spoza" listy 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

1l Corum poradzi sobie z trochę większym chabrem i rzepakiem?
Miejscami wygląda jakby posiewnie pendimetalina z chlomazonem zupełnie nie zadziałała, gąszcz chwastów. W innych miejscach siewki nieco żółkną. To samo w miejscach gdzie dziki przekotłowały po pierwszym oprysku.

Nie wiem co z tym zrobić. Doglebówka to już koszt ok 180zł/ha. Jak dołożyć poprawkę za podobne pieniądze to zupełnie na tym grochu nie wyjdę..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

dlatego ja już od lat doglebówki nie stosuje, na wyrośniętych cjwastach corum może zadziałać tak że tylko przestanie rosnąć bo najlepiej działa w najwcześniejszych fazach rozwoju chwastu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8957

Na jednoloscienne planuję Targę w grochu, ma już  ze 20cm nie zaszkodzi w tej  fazie, ktoś  stosował z was ten środek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
Napisano (edytowany)

Dlaczego miałby zaszkodzić? To selektywny środek pod konkretną grupę roślin, tu jednoliścienne.

Zaciekawił mnie jednak zapis w jego etykiecie - " Nie stosować innego środka chwastobójczego w okresie 14 dni po wykonaniu zabiegu. "
Mam Taurusa na tej samej substancji i planowałem nim zrobić głuchy owies i za chwilę poprawkę Corum. Teraz nie wiem...

Swoją drogą czy Corum który we wrażliwych ma m.in. chwastnice jednostronną nie załatwi mi przy okazji głuchego owsa i samosiewów zbóż?

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj