Polecane posty

galan99    7574
1 godzinę temu, WOJTUNIO napisał:

Apyros zwalcza tylko część nadziemna czy korzeń też? 

Korzenie też przemieszcza się po całej roślinie , hamuje rozwój rośliny zaraz po zastosowaniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

13 stycznia sprzedałem groch wiadomo parę ziarek spadło z przyczepy na ziemię wczoraj idę a one mają już po 1 cm korzenie i to leżąc swobodnie na ziemi. Jak do 20 lutego nie przyjdzie straszna zimą to będę siał groch podkręcę nacisk żeby było glebiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
6 godzin temu, greg91 napisał:

W jakiej cenie sprzedałeś i jaką odmianę.

Batutą. 800 za tonę kasa do ręki. Żeby nie plodozmian i RMG to poszedł bym w łubin przez dwa ostatnie lata plon jednego i drugiego max 1.5t/ha Lubin drożej sprzedasz i nie trzeba robaka pilnowac

I co wy na to w środku młode przyrosty

IMG_20200202_140251.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Ja trochę drożej sprzedałem jest u ciebie zapotrzebowanie na to u mnie jest ale problem to gołębie i rezygnuj zostawię tylko milwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
11 minut temu, greg91 napisał:

Ja trochę drożej sprzedałem jest u ciebie zapotrzebowanie na to u mnie jest ale problem to gołębie i rezygnuj zostawię tylko milwe.

Wschód polski tu wszystko tańsze a środki do produkcji najdrozsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Z środkami to wszędzie jest drożeje a produkcja spada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
Dnia 2.02.2020 o 14:46, WOJTUNIO napisał:

Batutą. 800 za tonę kasa do ręki. Żeby nie plodozmian i RMG to poszedł bym w łubin przez dwa ostatnie lata plon jednego i drugiego max 1.5t/ha Lubin drożej sprzedasz i nie trzeba robaka pilnowac

I co wy na to w środku młode przyrosty

IMG_20200202_140251.jpg

co w tym dziwnego, mrozu poniżej -5 nie było więc sobie rośnie
mam to samo, w siewniku gdzieś na dnie pozostawało i sobie pięknie rośnie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

to kiedy planujecie siew grochu w tym roku?

ja osobiście jak pogoda się nie zmieni to 22.02 zamierzam posiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
aro1975 napisał:

to kiedy planujecie siew grochu w tym roku?

ja osobiście jak pogoda się nie zmieni to 22.02 zamierzam posiać :)

dobrze powiedziane jak nie zmieni, sprawdzałem aktualizacje to pod koniec tygodnia miało być już +9 po aktualizacji nadają na sobote -7 także na spokojnie zobaczymy co dalej będzie się działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Jeśli dorwe jakąś dzierżawę z trochę lepszą glebą niż żwir to będę sial na początku marca, nie ma sensu sie spieszyć. Na chwilę obecną nie mam w tym sezonie dobrego stanowiska na groch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48
Napisano (edytowany)

Po ile u Was chodzi peluszka (groch pastewny) w obrocie hurtowym? Nie na siew a tylko na paszę. 

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Uprawiał ktoś Mecenasa jakieś doświadczenia co do obsady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Ja miałem. Myślę że tak jak zalecane, bodajże 105 r/m2. Na dobrej wilgotnej ziemi będzie piekna szczota a na słabszej suchszej będzie rzadki. 

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
TheJanekTV napisał:

T1 w grochu konieczne? 

jak będziesz miał grzyba to tak, jak od 10lat nigdy fungicydem nie leciałem

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheJanekTV    56

A przedwschodowo Command 480EC i później poprawka w razie potrzeby Leopardem Extra 05 EC co myślicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
2 minuty temu, TheJanekTV napisał:

A przedwschodowo Command 480EC i później poprawka w razie potrzeby Leopardem Extra 05 EC co myślicie? 

Leopard jak najbardziej, ale to na chwasty jednoliścienne ;)

 

Możesz przedwschodowo dać chlomazon i/lub pendimetalinę, a na poprawki to już Basagran lub Corum.


Co do grzybówki to myslę, że jak jest przekropny rok to warto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

commandu nie dawaj pełnej dawki, chyba że na jakąś próchniczną ziemię. Na piaski połowa dawki a na średnie 3/4 bo jak dasz za dużo to groch strasznie choruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

po cholere pryskacie przedwschodowo jak potem planujecie poprawki corumem przecież to nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
7 minut temu, ZELKOW napisał:

po cholere pryskacie przedwschodowo jak potem planujecie poprawki corumem przecież to nie ma sensu

Nie planujemy, tylko pozsotawiamy taką ewentualność. Poza tym lepiej od początku mieć jak najmniej chwastów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj