Polecane posty

rex15    265

Wiecie może kto kupiłby jakieś 15t grochu ze sporą ilością połówek? podlaskie, mazowieckie, lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551
38 minut temu, rex15 napisał:

Wiecie może kto kupiłby jakieś 15t grochu ze sporą ilością połówek? podlaskie, mazowieckie, lubelskie

Dlatego przestałem uprawiać groch bo się trafiają połówki więcej mniej , cena w dół , znajdzie się dziurawy cena w dół wszystko u handlarza , bo do Kolbuszowej kontraktować za daleko i cena tez nie powala .

A tak to niema chętnych na groch i wo gulę jaka cena grochu ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, galan99 napisał:

Dlatego przestałem uprawiać groch bo się trafiają połówki więcej mniej , cena w dół , znajdzie się dziurawy cena w dół wszystko u handlarza , bo do Kolbuszowej kontraktować za daleko i cena tez nie powala .

A tak to niema chętnych na groch i wo gulę jaka cena grochu ? .

Połówki się trafiają z powodu źle ustawionego kombajnu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Też jestem tego zdania przezto kupiłem własny kombajn a połówki idzie oczyścić. Umnie problem jest większy to gołębie gdy już dojrzewa macie jakieś sposoby na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265
15 godzin temu, greg91 napisał:

Mam kupca po 900- 1000zł t

Dla mnie ten kupiec, czy ogólnie piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
Dnia 15.10.2019 o 21:52, greg91 napisał:

Mam kupca po 900- 1000zł t

Jaka lokalizacja tego kupca

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32
Dnia 7.11.2019 o 17:57, dwdx1906 napisał:

Skoro tiuram wycofany, to nie ma już legalnej zaprawy dla grochu?

No właśnie, czym teraz zaprawiać bo Sarox i Vitavax wycofane? Ja chciałem zaoszczędzić i nie zaprawiłem i zaatakowała fuzarioza, więc zaprawianie raczej jest konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Nie zaprawiałem i niby było ok. Może dla tego, że pierwszy raz był siany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Groch ma dopłatę ale czy będzie miał w nowym w nowym rozdaniu ? Po drugie jak ASF opanuje kraj to kto kupi groch po ile ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

No właśnie to pole nigdy grochu nie widziało i nie powinna wystapić ta choroba wg mnie. Zasiałem groch jako lekarstwo dla gleby, myślę za niedługo go wystawić na olx, zobaczymy czy będzie ktokolwiek chetny.

P.S.

Takiej pszenicy na jesieni jeszcze nie miałem jak po tym grochu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28

Bez tiuramu na groch jest tylko wakil xl, ale nie wiem gdzie to dostać i w jakiej cenie. Łubiny bez ochrony w ogóle.Odbudujemy polskie białko.

8 godzin temu, ansu napisał:

Nie zaprawiałem i niby było ok. Może dla tego, że pierwszy raz był siany?

Też pierwszy raz siałem, ale po kilku rozmowach zdecydowałem się zaprawić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Ja sieje groch 7 lat. Ostatnie dwa lata czesc z zaprawą druga  bez zaprawy. Powiem tak roznicy zadnej w plonie nie bylo,dlatego odstawiam zaprawe,  jedyne czego bede przestrzegał to jeśli dzialka nie widziala grochu to  bakterie bo koszt nie duży na ha a lepsze sa brodawki. Pamiętajcie żeby przy bakteriach nie nalewać wody z kranu bo jest chlorowna... 

Dodam ze plon w tym roku u mnie nie powala od 1 tony do 2 ton/ha  2 lata suszy robią swoje. Wczesniej ponizej 3 ton nie schodzilem. Kiedys było 20-25 ha z kazdym rokiem mniej w tym  5ha. 

Edytowano przez mtz55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

u mnie sieje już ponad 10lat, najgorsze są te dwa ostatnie gdzie susza, jedno jest pewne groch wychodzi najlepiej na 3klasie chyba że deszcze chodzą to na 4 też się uda, bez zaprawiania bo to bezsens, grzybówka także, przypilnować najbardziej strąkowca i plon jest ewentualnie bor i cynk na ilość strąków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Ja również nie zaprawiam średnia z dwóch suchych sezonów 3.4t na 3kl. Jakieś mikro robaczki bez dosuszania. Chwastów brak corum zrobił robotę równo dojrzał elegancko się kosiło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
16 godzin temu, mtz55 napisał:

Ja sieje groch 7 lat. Ostatnie dwa lata czesc z zaprawą druga  bez zaprawy. Powiem tak roznicy zadnej w plonie nie bylo,dlatego odstawiam zaprawe,  jedyne czego bede przestrzegał to jeśli dzialka nie widziala grochu to  bakterie bo koszt nie duży na ha a lepsze sa brodawki. Pamiętajcie żeby przy bakteriach nie nalewać wody z kranu bo jest chlorowna... 

Dodam ze plon w tym roku u mnie nie powala od 1 tony do 2 ton/ha  2 lata suszy robią swoje. Wczesniej ponizej 3 ton nie schodzilem. Kiedys było 20-25 ha z kazdym rokiem mniej w tym  5ha. 

To wodą ze stawu zaprawiasz, czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Czym się rożni groch zwyczajny siewny od peluszki po zdjęciach wyglądają tak samo a w wartości ESU groch ma o połowę więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75
Dnia 28.11.2019 o 17:19, dwdx1906 napisał:

To wodą ze stawu zaprawiasz, czy jak?

WOda kazda bez chloru np ze studni, deszczowka. Bo wodociagi dodaja chlor nawet jak nie czujesz....

Edytowano przez mtz55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj