Polecane posty

greg91    59

Co namieszałeś że się robi żółty, bo tak niewiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
Napisano (edytowany)

Rapsin z odżywek. Groch zaczyna kwitnąć, a jak u was?

IMG_20190528_071548.jpg

Edytowano przez Adam86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6160    0
10 godzin temu, Adam86 napisał:

Rapsin z odżywek. Groch zaczyna kwitnąć, a jak u was?

IMG_20190528_071548.jpg

Jeszcze nie kwitnie siany 23.03 a u cb kiedy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

u mnie jeszcze też nie kwitnie za mały jest narazis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
20 godzin temu, Adam86 napisał:

Rapsin z odżywek. Groch zaczyna kwitnąć, a jak u was?

IMG_20190528_071548.jpg

Jaka obsada? Ja mam od 5 do 13. Ta niższa to zasługa dzików.  Podczas szacowania szkód łowieckich dowiedziałem się że niższa obsada jest lepsza bo...groch nie będzie karłowaty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53

Mi też raz myśliwy powiedział że jak sarna obgryzie czubek w rzepaku to się będzie lepiej krzewił to go wyśmiałem. Obsadę celowałem na ok 105 szt ale nie wyszło tyle bo był jeszcze mokry po zaprawianie i przyklejał się do aparatów wysiewajacych. Ale ok 90 jest napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
14 minut temu, Adam86 napisał:

Mi też raz myśliwy powiedział że jak sarna obgryzie czubek w rzepaku to się będzie lepiej krzewił to go wyśmiałem. Obsadę celowałem na ok 105 szt ale nie wyszło tyle bo był jeszcze mokry po zaprawianie i przyklejał się do aparatów wysiewajacych. Ale ok 90 jest napewno

Sąsiadowi też kiedyś tak powiedzieli, a on na to do myśliwego:

"To daj rękę Ci upie*dolę i zobaczymy czy Ci większa urośnie" :D

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

U mnie tam gdzie dziki zniszczyły chwasty rosną. Jeśli nigdy grochu czy podobnych nigdy nie było trzeba pryskać na grzyba? Obecnie nieśmiało zaczyna kwitnąć i jest powyżej pasa żadnych plamek czy robaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

A na micro nie zapozno juz? Bo w sobote planuje dac z siarczanem magnezeu i borem micro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

póki nie kwitnie możesz bez obaw zasilić


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
ansu napisał:

U mnie tam gdzie dziki zniszczyły chwasty rosną. Jeśli nigdy grochu czy podobnych nigdy nie było trzeba pryskać na grzyba? Obecnie nieśmiało zaczyna kwitnąć i jest powyżej pasa żadnych plamek czy robaków.

fungi nie potrzebne ale jak zaczyna kwitnąć to leć jakimś sytemikiem na robaka bo potem będzie w ziarnkach do groma larw strąkowca

WOJTUNIO napisał:

A na micro nie zapozno juz? Bo w sobote planuje dac z siarczanem magnezeu i borem micro.

nie wiem jak siarczan działa ale bor i cynk to na początku kwitnienia to idealny moment

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
Napisano (edytowany)

To ile tego boru można dać na początku kwitnienia? 

 

U góry między liśćmi znalazłem jakąś gąsienice. Co to może być?

Edytowano przez dwdx1906

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
1 godzinę temu, dwdx1906 napisał:

To ile tego boru można dać na początku kwitnienia? 

 

U góry między liśćmi znalazłem jakąś gąsienice. Co to może być?

Boru max dawke tu niema kiedy dzielic juz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28

Jeszcze jedno, kilka roślinek od góry zrobiło się po prostu białe (liście, wąsy, wszystko). Co to może być? To tylko placyk ok. pół metra, ostatni oprysk przed siewem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Możliwe że grzyb atakuje. Wstaw zdjęcie bo są tu chłopaki co się znają na grochu. Ja dopiero drugi raz posiałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570
20 godzin temu, dwdx1906 napisał:

Jeszcze jedno, kilka roślinek od góry zrobiło się po prostu białe (liście, wąsy, wszystko). Co to może być? To tylko placyk ok. pół metra, ostatni oprysk przed siewem.

Może być w tym miejscu nie dobór mikro weź opryskiwacz  ręczny i daj jakiś Insol 3  na 10 l wody 40 ml Insolu polej po grochu zobaczysz za kilka dni czy będzie poprawa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
2 godziny temu, mustafakali napisał:

Czy do oprysku na strąkowca mogę jeszcze dodać coś na chwasty dwuliścienne?

jak chcesz kosić talerzówką to jak najbardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
10 godzin temu, mustafakali napisał:

Czy do oprysku na strąkowca mogę jeszcze dodać coś na chwasty dwuliścienne?

Juz te chwasty nie przeszkadzaja grochu. I tak pójdzie randap 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj