Polecane posty

Adam86    53
18 minut temu, 90210grzesiu napisał:

Co dać na groch na same dwuliścienne?

To zależy. Jeśli nie pójdzie do glebówka to myślę że Basagran+ Chwastox i za 10 dni poprawka samym Chwastoxem.  

Ma ktoś lepszy pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Chwastox ekstra 1 litr ,ale zaszkodzi i będzie kłopot  z grochem zwija się  .Na mocnej ziemi jeszcze jest nie najgorzej .

Sam Basagran wystarczy 3 litry .Ja pryskałem po siewie (owies plus groch ) dawniej afalonem i chwastów nie było a zboże rosło .Teraz niestety Afalon pojechał na wakacje .

 


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
27 minut temu, 90210grzesiu napisał:

Chwastox nie zaszkodzi grochowi? O którym dokładni chwastoxie mówisz?

 

Extra. W tamtym nie zaszkodził to i w tym tego nie zrobi.

1 minutę temu, RafaKdziela napisał:

Chwastox ekstra 1 litr ,ale zaszkodzi i będzie kłopot  z grochem zwija się  .Na mocnej ziemi jeszcze jest nie najgorzej .

Sam Basagran wystarczy 3 litry .Ja pryskałem po siewie (owies plus groch ) dawniej afalonem i chwastów nie było a zboże rosło .Teraz niestety Afalon pojechał na wakacje .

 

Litr to przesada. A Basagran solo też lipa i niepotrzebny wydatek przy 3l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Adam stosowałem już basagran ło ile razy i wiem co mówię .Nie warto oszczędzać u mnie .Poniżej 3 litrów to chaber w części plantacji zostaje .

Mój kuzyn od lat stosuje litr chwastoksu exstra na bardzo małe zboże i też ma dość czysto na polu w mieszance zboże +groch ..ziemia 5 klasa .Na glinie nie masz co szukać z taką dawką chwastoxu w mieszance ,a ten litr mi popalił groch .Wiem mój błąd za duży był groch .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
1 godzinę temu, Adam86 napisał:

Na Corum szkoda kasy.

Jakaś alternatywa dla Corum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
8 minut temu, RafaKdziela napisał:

Adam stosowałem już basagran ło ile razy i wiem co mówię .Nie warto oszczędzać u mnie .Poniżej 3 litrów to chaber w części plantacji zostaje .

Mój kuzyn od lat stosuje litr chwastoksu exstra na bardzo małe zboże i też ma dość czysto na polu w mieszance zboże +groch ..ziemia 5 klasa .Na glinie nie masz co szukać z taką dawką chwastoxu w mieszance ,a ten litr mi popalił groch .Wiem mój błąd za duży był groch .

Też wiem co mówię bo przez ostatnie 4 lata miałem po 20-30ha fasoli i wiem co jest wart sam Basagran. A z tą litrą mówiłem że przesada. A może ktoś próbował Boxera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Ja na perz dam 5 litrow randapu przy dosuszaniu i zostawię sciernie bez podorywki na 3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Basagran tak ale na bardzo małe chwasty, wręcz siewki. Potem to już spora loteria i większe pieniądze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33

Zastanawiam sie czy po niedzieli nie zasiać grochu... nie wiem czy nie za wczesnie bo za ciepło to nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
3 minuty temu, MarcinC360 napisał:

Zastanawiam sie czy po niedzieli nie zasiać grochu... nie wiem czy nie za wczesnie bo za ciepło to nie będzie.

Ja się zastanawiam czy w sobotę nie zacząć siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

A ja się zastanawiam czy mi przywiozą z Agro sieci groch ,bo do tej pory się lenią .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Płn Wlkp dziś już sporo osób siało groch,pierwszy w ubiegły wtorek sial 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

ja mysle nad piatkiem sobotą, całe 0,5ha sieje na próbę


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33

z drugiej strony to w razie przymrozków po niedzieli to chyba bez znaczenia bo groch podobno długo wschodzi, więc zaryzykuje (nigdy grochu nie siałem). Polecacie 2L/ha gwarantu na niego? Podobnież obowiązkowo według mojego znajomego przy wysokosci 30cm. Tu gdzies przeczytałem, że najlepiej opryskać na koniec kwitnienia-zawiazki strąków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

@MarcinC360 z tym Gwarantem to jakieś bzdury na resorach .Jeżeli chcesz pryskać groch na grzyby to po zawiązaniu strąków obserwuj łan .Jeżeli będą zmiany na roślinach to lutnij Amistar .Może drogi ,ale super środek .Chyba ,że ktoś zna lepszy i tańszy ☺️


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Lubelskie posiana batuta wczoraj. W nocy polało więc sobie pęcznieje. Najwcześniej posiany groch za mojej kadencji. 

Edytowano przez Daros

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

ja zasialem w piatek batute.tylko teraz problem co z opryskiem ?wieje caly czas .afalonem ile mozna bylo pryskać po siewie?zawsze mi sie udawalo bezpośrednio po pryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mnie pewnie koło wtorku środy będę siał groch, łubin i owies


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
28 minut temu, albert1991 napisał:

ja zasialem w piatek batute.tylko teraz problem co z opryskiem ?wieje caly czas .afalonem ile mozna bylo pryskać po siewie?zawsze mi sie udawalo bezpośrednio po pryskać.

Afalon wycofany ze sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ale kupić można 😄


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Przy tak niskich temp to śmiało do tygodnia można przeciągnąć zabieg pryskania, ja w tamtym roku pryskałem 4 dni po siewie i nic się nie działo a ciepło było i w miarę wilgoć to przy tej pogodzie spokojnie tydzień masz czas. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
1 godzinę temu, bialy2005 napisał:

Ale kupić można 😄

Ale korzystać można było do 3 czerwca 2018 roku według prawa unijnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

a właśnie miałem pytać afalon ma jakieś ktyteria co do temperatury podczas zabiegu i po nim czy obojętnie i może być 3na plusie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Myślę że jak każda doglebowka aby nie padało za mocno bo będzie tak jak pisal Damian 😃


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj