Polecane posty

jaco25    300

Panowie czy posiada ktoś odmianę Batuta woj. Podkarpackie potrzebuję na siew.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14
Dnia 20.10.2017 o 10:26, Kula07 napisał:

Ok 780netto/podwórko

jak u Ciebie na przestrzeni lat  plonuje groch ? i na jakich glebach uprawiasz ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
2 minuty temu, anto napisał:

jak u Ciebie na przestrzeni lat  plonuje groch ? i na jakich glebach uprawiasz ? 

W granicy 3,5-4,5t/ha, gleby głównie IV klasa/kompleks pszenny wadliwy.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Witam

Panowie chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o uprawie grochu. przeczytałem prawie cały ten temat i inne publikacje w internecie  i nadal nie wiem czy to się opłaca. Ziemie głównie  IV klasa miejscami V w dobrej kulturze w tym roku ścięta słoma (pryskana bakteriami) i poplon z rzepaku. Czy będę mieć problem z odchwaszczaniem dostępność środków czy są może jakieś Wasze sposoby, tańsze a również skuteczne ? Dużo potrzeba w tej uprawie zabiegów owadobójcze i grzybobójcze ? Uprawiam również łubin wąskolistny słodki i właśnie chciałem zamienić go na groch czy to dobry pomysł? Czytając forum i przeliczając powinienem lepiej wyjść na grochu niż na łubinie. 

Planowałem na wiosnę jak tylko się da ruszyć ziemie bronami następnie 300kg polifoski 6 lub tytan no i siew w granicy 300-350kg na hektar a potem co dalej ? Nasiona zaszczepiłbym nitraginą i zaprawiłbym vitavaxem. 

Lepiej kupić groch z centrali (kwalifikowany) czy może lepiej od kogoś ? Wiadomo aspekt ekonomiczny liczy się również :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Groch chyba lepiej kupić od rolnika bo w centrali strasznie drogi a niczym się nie różni od tego co kupisz od rolnika. Groch jest strasznie podobny w uprawie do łubinu więc i zabiegi będą podobne. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Siew zawsze biorę z centrali. Tylko te 300-350 kg/ha wydaje mi się strasznie dużo... I daj mu jeszcze z 20-30kg czystego azotu na ha na start, żeby nie był głodny zanim zawiążą się brodawki na korzeniach. A dalej to patrzysz jak rośnie i pilnujesz, żeby robak się nie panoszył w uprawie. Na choroby grzybowe jeszcze nie pryskałem grochu.

Może kolega Kula07 powie Ci coś więcej w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

kolega Kula dużo mówił na swoim kanale, wystarczy zerknąć na kilka filmów

300kg to nie dużo, powinna wyjść odpowiednia obsada i będzie się ładnie trzymał kupy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, rolnik31 napisał:

Witam

Panowie chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o uprawie grochu. przeczytałem prawie cały ten temat i inne publikacje w internecie  i nadal nie wiem czy to się opłaca. Ziemie głównie  IV klasa miejscami V w dobrej kulturze w tym roku ścięta słoma (pryskana bakteriami) i poplon z rzepaku. Czy będę mieć problem z odchwaszczaniem dostępność środków czy są może jakieś Wasze sposoby, tańsze a również skuteczne ? Dużo potrzeba w tej uprawie zabiegów owadobójcze i grzybobójcze ? Uprawiam również łubin wąskolistny słodki i właśnie chciałem zamienić go na groch czy to dobry pomysł? Czytając forum i przeliczając powinienem lepiej wyjść na grochu niż na łubinie. 

Planowałem na wiosnę jak tylko się da ruszyć ziemie bronami następnie 300kg polifoski 6 lub tytan no i siew w granicy 300-350kg na hektar a potem co dalej ? Nasiona zaszczepiłbym nitraginą i zaprawiłbym vitavaxem. 

Lepiej kupić groch z centrali (kwalifikowany) czy może lepiej od kogoś ? Wiadomo aspekt ekonomiczny liczy się również :)

 

w tym roku po raz pierwszy uprawiałem groch postawiłem na niego zamiast łubinu i jestem zadowolony przy takiej samej uprawie jak zawsze łubin miałem dwa razy tyle na przyczepie

łubinu nigdy nie ukosiłem więcej jak 2t/ha a grochu w tym roku (pierwszy raz uprawiany w moim gospodarstwie) 3640 kg/ha po oczyszczeniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59
2 godziny temu, Michal673 napisał:

Npk pod groch siejecie jesienią czy na wiosnę ?

Wszystko daję na wiosnę przed siewem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

rolnik31

 

Kolego groch o niebo lepiej plonuje ,jak łubin na takiej ziemi ,jak piszesz .Ja siałem swój groch bez zaprawiania i szczepienia bakteriami .Kupiony od znajomego odmiana Tarchalska .Siałem 300 kg na hektar opryskany po siewie .Był bardzo czysty aż do zbiorów .Ra opryskany na robaka na koniec kwitnienia .Na grzyby nie trzeba pryskać chyba ,że jest taka potrzeba .To samo ze sklejaczami .Też nie widzę potrzeby .Nic się nie osypywało .Jedynie u mnie musiałem spalić groch przed zbiorem ,bo nie równo dochodzi ''mozaikowata ziemia''.Nawożenie takie ,jak u Ciebie Npk -300kh polifoski 6 plus dwa zabiegi odżywką .Z moich obserwacji wychodzi ,że pod groch na start nie zaszkodzi posiać ze 100kh saletry pod korzeń .Na moje groch też lubi witaminki i tu dałem dwa zabiegi .

Groch siałem w błoto na początku marca  i nakosiłem 4tony z ha .Na polu zostało od groma ,ale to pogoda zrobiła swoje i groch się położył .

Mam zdjęć kilka to mogę podesłać .Na polu zostało tyle grochu aż żal było patrzeć ,ale takie uroki tej uprawy .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

tez sie zastanawiam nad grochem ale kazdy odradza ze wzgledu na wyleganie.  czyli pewne jest ze groch kosimy rowno z ziemia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Nie ma reguły. W zeszłym roku stał na tyle wysoko, że nie trzeba było nawet po ziemi jechać kombajnem. W tym roku leżał plackiem, ale to inna bajka. Ulewne deszcze i silny wiatr zrobiły swoje. Dużo też zależy od odmiany, do ilu cm jest w stanie urosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

U mnie w tym roku stał na całości a na najlepszej działce plon lekko ponad 4t/ha także nie musi leżeć i odda ładny plon. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
2 godziny temu, masa24 napisał:

tez sie zastanawiam nad grochem ale kazdy odradza ze wzgledu na wyleganie.  czyli pewne jest ze groch kosimy rowno z ziemia?

Zazwyczaj tak jest, że groch przy plonie 4+T/ha leży plackiem. Aczkolwiek są lata, że leży ale nie całkowicie na ziemi. Nawet jeżeli wylegnie to i tak nie odradzam a polecam. Super roślina w płodozmianie na której też się da zarobić uczciwe pieniądze.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

Siałem groch w tym roku 1 raz, wcześniej próbowałem łubin. Także porównanie jest takie, że nawet nie ma się co zastanawiać tylko siać groch, co prawda ukosiłem tylko około 2,2 tony z hektara, no ale z pogodą nikt jeszcze nie wygrał ( po zawiązaniu się strąków przeszedł u nas niezły huragan i groch leżał plackiem, że połowa została na ziemi + mój błąd bo pole nie było idealnie równe). Jeśli ktoś ma bydła to kolejna korzyść jest taka, że wystarczy od razu po skoszeniu zatalerzować ściernisko i wsiać owies ( siałem około 120 kg/ha) i wyszedł super poplon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59
3 minuty temu, Paaatryk napisał:

Siałem groch w tym roku 1 raz, wcześniej próbowałem łubin. Także porównanie jest takie, że nawet nie ma się co zastanawiać tylko siać groch, co prawda ukosiłem tylko około 2,2 tony z hektara, no ale z pogodą nikt jeszcze nie wygrał ( po zawiązaniu się strąków przeszedł u nas niezły huragan i groch leżał plackiem, że połowa została na ziemi + mój błąd bo pole nie było idealnie równe). Jeśli ktoś ma bydła to kolejna korzyść jest taka, że wystarczy od razu po skoszeniu zatalerzować ściernisko i wsiać owies ( siałem około 120 kg/ha) i wyszedł super poplon.

I jak Ci się taka mieszanka zakisiła? Co byś powiedział jeszcze na dodanie paru kg jęczmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

tego jeszcze nie wiem.... zebrane to zostało jakoś koło 20 września, ale objętościowa to wielki plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Czy jak siejecie groch to zmieniacie w swoich siewnikach kółka wysiewające na takie z innymi trybkami czy siejecie z takimi jak do zboża? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

W tym roku pierwszy raz siałem swoim siewnikiem z rolkami do wysiewu zbóż i powiem tak: można tak siać, jednak w moim przypadku była różnica w wysiewie między próbą kręconą, a rzeczywistym wysiewem (na polu wyszło mniej kg/ha niż w próbie kręconej). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25503

Najczęściej wyjdzie mniej, gdyż groch klinuje się pomiędzy ząbkami  i wtedy mniej ziaren wypycha. Na zbożowych potrafi też trochę połupać nasion przy wysiewie, zwłaszcza przy wysokim mtn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

czy to prawda że od 2018 roku nie bedzie można stosować żadnych oprysków w grochu na zazielenienien?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153
22 godziny temu, kamilc017 napisał:

Czy jak siejecie groch to zmieniacie w swoich siewnikach kółka wysiewające na takie z innymi trybkami czy siejecie z takimi jak do zboża? 

poznaniak bez problemu wysiewa na zbożowych :thumbup:


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj