Polecane posty

Pajej    231

słyszeliście ze w przyszłym roku obszary posiane pod zazielenianie nie będzie mozna niczym pryskać? grochu już sie nie wpisze, bo kto zrobi groch be oprysku?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Znacie skupy grochu w woj. łódzkim i okolicach?

Jakie ceny za jadalny są obecnie?

Kampol Rusiec w żniwa płacili 750zł t w necie znajdziesz numer tel ,także dzwoń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Kolega mi mówił ,że jest zamiennik afalonu tylko ,że cena inna i coś ma się bujać ok 200zł na hektar za ten specjał .Pyta się po ludziach kto ile sieje łubinu ,grochu i czy są zainteresowani ,bo nie wie czy będzie sprowadzał.

a tu kolejny kwiatek ,ze wcale nie można opryskiwać ,to jest prawda ??? To na polu będzie istny herbapol ,a nie uprawa strączkowych .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

linuron jakiś też super dobrym srodkiem nie był, stomp aqua jest a jak nie to currum i powinno być ok, gorzej mają ludzie w łubinach. prosulfkarb jakimś super srodkiem nie jest bo trzeba by było go dac więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

U mnie po commandzie i afalonie groch był czysciutki do samych zbiorów jedynie gdzie nie gdzie rzepak wylazl. Teraz szukam alternatywy dla Afalonu bo nie uśmiecha mu się ladowac środków za ponad 200zł na ha gdzie zysk na grochu jest średni.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

tak i to że było czysto to załatwia command a nie afalon :) sam afalon na prawdę ma średnie działanie, ale jak pod zazielenienie zadnych srodków to się chyba mija z celem uprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

U mnie mieszanka afalonu i pendiganu sprawdziła się bdb, do samego końca pole czyste, jedynie od sąsiada granicy trafiły się pojedyncze chabry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

to jednak wycofuja afalon? od kilku lat co roku o tym słysze


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

U mnie mieszanka afalon comand w tym roku tylko ostrozen przepuscila. Jest chyba sporo alternatyw dla afalonu, metrybuzyna, pendimetalina, chlomazon, to
Teraz bedzie chyba podstawowy mix przedwschodowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

kryssr, jaką dawkę metrybuzyny na ha stosowałeś w grochu? W soi do 330 g/ha, w fasoli ludzie raczej nie przekraczają 110 g/ha.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Kampol Rusiec w żniwa płacili 750zł t w necie znajdziesz numer tel ,także dzwoń

Dzieki za info. Teraz tez podobna cena. Jak większa ilość to 750 netto, jak mniejsza 750 brutto. Lipna trochę cena patrząć na ceny zbóz.

Jakie ceny w innych rejonach naszego pięknego kraju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

kos, miałem dać 0,3 kg mistrala 70 wg ale dałem 0,25 po robiłem opryski tuż przed albo tuż po albo raz nawet w trakcie deszczu, o dziwo żadnych uszkodzeń nie było (chlomazon (0,15l/ha 360) tylko gdzie nie gdzie na zakładach wybielał listki i groch był przytłumiony i trzeba na to uważać) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Dzięki za informacje, czyli około 175 g na ha metrybuzyny. Chlomazon też stosowałem na wiosnę w grochu, dawkę 0,2 l /ha 480 Ec, razem z linuronem i pendimetaliną. Wraz z adiuwantami (olejowymi) przeznaczonymi do herbicydów doglebowych też wszystko było ok z grochem, ale trzeba uważać na zakładkach, aby były możliwie najmniejsze, fakt.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

ja stosowałem jeszcze litry linuronu 450, ogólnie w grochu było ok, w łubinie wąskolistnym musiałem zmniejszyć dawki i jz tak ładnienie było aczkolwiek dało rade :P  ile pendimentaliny ?   tak planuje dać sam stomp aqua przed wchodami a później ewentualnie jakiś gramicyd i curum jak chwastów bedzie dużo :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Ja też stosowałem taką dawkę linuronu. W łubinie wąskolistnym rezygnowałem z chlomazonu, a dawałem zamiast niego dimetenamid-p z pendimetaliną, linuron bez zmian. Ja w mieszaninie z chlomazonem i linuronem dawałem około 1000 g/ha pendimetaliny w grochu. Maksymalna dawka na ha to 3,5 l Stompu Aqua 455 CS (3,5*455 g /ha pendimetaliny).

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj