Polecane posty

cieplym3    72

Nie wiem jak u Ciebie z plodozmianem ale ja groch dalbym po zbozu bo qq to jednak niezly przedplon pod np jeczmien jary/ pszenice. Chyba , ze masz pod nie lepsze stanowiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

@ Kula07,lukasz222

Niby groch nie potrzebuje wiele azotu, ale troszkę tak. Sam już nie wiem, najwyżej jeśli będą objawy niedoboru można opryskać 5% stężeniem mocznika na groch.

Co do wapna na słomę to w tym roku planuję siać Bukowę i Morawice na słomę zbożowa i jak się wyrobie kukurydzianą tez. Podobno nawet wapno lepsze na przemianę słomy w próchnice w glebie.

 

@ cieplym3

Staram się unikać zbóż jarych, są zawodne w plonowaniu. Na wiosnę tylko QQ i groch. Zreaszta gdzieś ten groch w płodozmianie trzeba dać. Parę stron do tyłu była fajna dyskusja na temat płodozmianu. 

 

 

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Mam takie pytanie,  mianowicie miałem w tym roku 8ha grochu ,czy muszę orać pod pszenicę,czy wystarczy 2 razy talerzówka .Ktoś wcześniej pisał że tak robi i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25256

U mnie była cena 700 netto, z tym że minus potrącenia. Standardowo każdy dostawał 5 % na start, a jak dużo ziemi, połówek czy też robaka to kolejne cięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

A jak tam cena w Modliborzycach? Etmos działa, jest wypłacalny? W ubiegłym roku, pamiętam że ktoś miał problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

ja miałem ofertę 785 z podwórka, jak wyduszę 800 to jedna łódka popłynie :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

młyn Stara Wieś Pierwsza 650 netto. Trzeba się dowiedzieć co dzieje się w Modliborzycach i u kaszarza w Bychawie

zbadałem wilgotność i teraz nie dziwne że tyle połówek, wyszło 10,4% wilgotności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mannlicher    12

Modliborzyce płacą 850 brutto. Sprzedałem im jeden samochód. zobaczymy jak z płatnoscia. w tamtym roku trochę się ociagali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Pomyłka!

We młynie 650brutto płatność 40dni

 

 

 

Etmos w Modliborzycach płaci 850brutto ale są zawaleni grochem. Termim płatności bardzo płynny, podobno płacą jak im wyjdzie.

 

Rozwaliłem trochę nasion mojego grochu i zdarzają się larwy strąkowca. Chciałbym to zagazować na pryzmie. Nigdy nie robiłem takich rzeczy. Ile dni trzymać pod plandekami? Tabletki położyc na grochu czy umieścic na jakiejś głębokości? Ile dni wietrzyć żeby mozna było bezpiecznie wejść do magazynu

Proszę o pomoc bo zdaje sobie spraawę z tego że to bardzo niebezpieczna sunstancja

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Czy po rapsie opryskanym doglebowo chlomazon, metazachlor i pendimetalina mógłbym na wiosnę siać groch po płytkiej uprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Po chlomazonie i metazachlorze siałem groch i żadnych negatywnych objawów nie było.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Pendimetalina w grochu do 3 dni po siewie  :) . Pendimetalina do odchwaszczania rzepaku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Tak, wyraźnie napisane wyżej.

 

Po chlomazonie i metazachlorze siałem groch i żadnych negatywnych objawów nie było.

 

Bezpośrednio wjechałeś Rapidem, czy uprawka Carrierem uprzednio? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Było przejechane Carrierem.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    784

Planuję na wiosnę wejść w uprawę grochu, w promieniu 50km prawie na pewno nikt tego nie sieje więc nie mam żadnego pojęcia o uprawie tej rośliny. Ważny jest dla mnie termin zbioru, czy jest możliwe aby groch zszedł z pola razem ze zbożami tzn końcówka lipca/początek sierpnia?

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie napisałeś z jakimi zbożami.
Jest mozliwos żeby zszedł na równi z rzepakiem, a nawet przed nim.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    784

Pole, które chcę przeznaczyć na groch jest oddalone dość sporo i tam sąsiedzi przez miedzę sieją żyto i owies. Kombajn w tamto miejsce przyjeżdża do wszystkich zazwyczaj właśnie pod koniec lipca, spędza tam dwa dni, góra trzy i ucieka i nie ma opcji aby przyjeżdżał później tylko do mnie. :P

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Kosze groch pod koniec okresu jak ludzie kosza rzepaki. Zawsze wychodzi kilka dni wcześniej jak pszenica czy jęczmień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj