Polecane posty

gwozd    104

Siał ktoś groch po pszenicy pryskanej lancetem? W roślinach następczych nic nie ma o grochu natomiast obornik ze słomy należy wymieszać minimum 6 miesięcy przed uprawą roślin strączkowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

nie widzę żadnych skutków ubocznych po lancecie, więc możesz spokojnie siać


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Skosiliśmy część Batuty, plon ok 5,2-5,5t/ha.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

I nikt normalny nie stosuje obornika pod groch.

 

Haa znam gościa ,co bez obornika nie sieje grochu .Co rok sieje 20 ha i średnio zbiera 5 ton z hektara .Nie daje żadnego nawozu PK.Gość jest znany .bo w moim regionie sprzedaje maciorki hodowlane PBZ i wiele nagród zbiera w Polsce z tego tytułu .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Troszke III a w wiekszości IV ale kompleks pszenny-wadliwy.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Agrotechnike napiszę w opisie filmu na YT. Jutro go pewnie wrzucę.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok a tak przy okazji super robotę robisz na YT i bardzo dużo się od Ciebie można nauczyć. Filmiki konkret bez zbędnych brednie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

Siał ktoś groch po pszenicy pryskanej lancetem? W roślinach następczych nic nie ma o grochu natomiast obornik ze słomy należy wymieszać minimum 6 miesięcy przed uprawą roślin strączkowych

 

Siałem i nie było problemu - lancet się skiepscił nawet miotle nie daje rady a producent kombinuje na wszystkie sposoby jak nie uznać reklamacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Co to za operator Bizona (czy jakiegokolwiek innego kombajnu) jak nawet nie spojrzy w instrukcję jego obsługi.

Współczuję ci, bo ja też mam w okolicy wielu takich tzw. praktyków, których nie interesuje w żadnym wypadku teoria, tylko ich praktyka, doświadczenie, mimo że grochu czy łubinów, możliwe że mogli wcale nie kosić. I jeszcze się denerwują jak im coś powiesz. A ceny to od 300 zł do 360 zł za h, nie za ha! A 1 ha koszą często znacznie powyżej 1 h.

Ja jeszcze nie zebrałem z pola grochu, którego mam, bo właśnie obawiam się, że efekt mógłby być taki jak u ciebie (tym bardziej, że np. wiele Bizonów Z056 w mojej okolicy ma już nieregulowaną prędkość bębna młócącego - 900-1000 rpm jak pod zboże i tyle, bo ich "kierownicy" boją się już cokolwiek w nich przestawiać albo ta regulacja już po prostu... nie działa.

Czekam na osobą mająca w miarę nowego Claasa, ale jego terminowość, to niestety temat rzeka - niestety zazwyczaj na niekorzyść klienta, chyba że masz do skoszenia rzepak. Na razie jeszcze strąki nie pękają.

 

Groch i kombajn Bizon Z056 - dane z instrukcji obsługi:

Bęben młócący 600 obr/min, wentylator młocarni 3,5 na skali - 800 rpm, szczelina wylotowa klepiska - maksymalna, stopień otwarcia sita górnego - 14 mm, dolnego również 14 mm (a zboża to generalnie 8-10 mm dla sita górnego i 6-8 mm dla dolnego, czyli znacznie mniej). To są takie wyjściowe ustawienia pod groch.

 

Wczoraj skończony Mecenas. Plon ok. 4 t/ha , może troszkę lepiej. Koszone było NH TC5070 bez podnośników łanu. Kombajnista był ogarnięty i poustawiał wszystko super więc straty minimalne. Połówek tez niewiele. Powiedział też że tamten jak na Bizona to dobrze zebrał. Moze trochę spanikowałem ale to mój pierwszy raz z grochem :D Próbowaliśmy jeszcze raz jeździć po rzysku po Bizonie ale nie było sensu. Poza tym po ostatnich deszczach ziemia była mokra i wieczorem już rosa wchodziła, kosa nie docinała, wszystko się pchało. 

 

Podsumowując:

- warto sklejać groch, po środowej nawałnicy praktycznie nic się nie osypało samoczynnie.

- dobry kombajn a zwłaszcza operator to skarb

- pole musi być równiutkie jak stół. Wałowanie to podstawa, kamienie wciśnięte w ziemię. Ja przesadziłem z głębokością bruzd. W zasadzie na bruzdach były jedyne straty po NH z hederem coś ok 4,5 metra.

- czym węższy heder tym lepiej

- nie wiem jak u was ale u mnie koszenie z rosą się nie sprawdza. Kosa nie tnie, wszystko się pcha. Motowidła były kompletnie owinięte grochem.

 

Dzięki Koledzy za praktyczne wskazówki !!!

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Według bajkopisarzy 5t bez nawożenia

Na mojej III klasie przy dość dobrym nawożeniu od 3,8t a w tym roku szacunkowo 4,5t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Ja w tym roku zapieprzyłem temat z grochem, nawet ten pozornie najładniejszy dał mi około 2t z ha, i w dodatku nie pryskałem grochu podczas początku kwitnienia(nie widziałem żadnych robaków) a jednak były... Przez co mogłem go sprzedać jedynie jako paszowy...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Kolego ja też nie pryskałem wcale na robaka jednego kawałka bo ktoś mądry postawił mi ule pod samym grochem ale za to to ja mu dziękuję. Mimo nie pryskania wgl od robaka osiągnął plon ponad 4t/ha a dziurek po strąkowcu prawie nie było wcale. Także jak bym miał kiedyś do wyboru postawienie uli pod grochem a pryskanie na robaka wybrał bym ule. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Przecież groch jest samopylny...jak pszenica. To nie rzepak czy gryka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Pszczoły nie zapylają grochu.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Dziwne bo można było zauważyć gołym okiem że na plantacji tej co były postawione ule a innych plantacjach groch nie miał tylu strąków i do tego mniejsza presja była mszyc czy jako one się tam nazywają (takie zielone). No ale może macie rację koledzy ja tam się nie znam na uprawie grochu bo miałem go pierwszy rok.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

Mam pytanie jak kosicie groch bizonem jutro planuję ale nie wiem jak ustawić sita dolne i górne i młocarnia obroty to chyba jak najmniejsze ? /Proszę o porady. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Kolego ja też nie pryskałem wcale na robaka jednego kawałka bo ktoś mądry postawił mi ule pod samym grochem ale za to to ja mu dziękuję. Mimo nie pryskania wgl od robaka osiągnął plon ponad 4t/ha a dziurek po strąkowcu prawie nie było wcale. Także jak bym miał kiedyś do wyboru postawienie uli pod grochem a pryskanie na robaka wybrał bym ule.

Dziurki po strąkowcu to dopiero masowo zobaczysz za parę tygodni. Czas wygrywania larwy bezpośrednio uzależniony od temperatury. Jeśli nie sprzedałeś to możesz się zdziwić i plon znacznie spadnie.

Pszczoła anatomicznie nie jest przystosowana do zapytania kwiatów motylkowym, w przeciwieństwie do trzmieli, niemniej oblatują groch i pewnie w jakimś stopniu mogą powodować lepsze zapylenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

No zobaczę czy będą te dziurki po strąkowcu bo zostawiłem sobie 2 big bagi także będę to obserwował. A taki groch nadaje się na nasienie wgl jak go zaatakuje strąkowiec? 
Nie wiem jak to jest z tymi pszczołami i jakie oni mają znaczenie w grochu ale jak było wejść w niego jak kwitł to tylko sam huk był od tych pszczół a później było widać że jest sporo więcej strąków niż na innym polu gdzie nie było tych uli. Takze ja uważam że jakoś się tam te pszczoły zasłużyli dla lepszego plonu ale to tylko moje zdanie nie będe dyskutował bo tak jak mówiłem mało wiem o uprawie tego grochu. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Do siewu się nie nadaje. Nie musisz czekać na dziurki, tylko weź garść nasion i przejrzyj. Widać ślady po nakłuciu oraz jaśniejsze okienka, a w środku tłustą larwę . Według mnie utrata wagi to minimum 25% w takim nasieniu.
Radzę przejrzeć i szybko sprzedać, bo w nie pryskanym to łatwo można mieć i 80% uszkodzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj