Polecane posty

gwozd    104

Kosicie grochy? Moja batuta dojrzała brązowa ale wczoraj w nocy dolało. Może w sobotę ruszę jak nie będzie padać. Całe pole leży a u znajomego co kupił ode mnie nasiona stoi i jest wyższa. Dlaczego tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

A moja plantacja też prawie cała brązowa sporadycznie coś innego koloru .Jak pogoda pozwoli będzie chemicznie dosuszony .Niestety deszcze mocno pochyliły groch i za chwilę będzie leżał na ziemi .Odmiana Tarchalska .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja zdecydowałem, 4,5 ha nie koszę idzie pod agregat. (kilka str. wcześniej była mowa, LUMAX z kukurydzy rok wcześniej załatwił temat) teraz aro przyjeżdża, szacuje szkody i stawia litra finladii że wcześniej nie uprzedził iaby km nie naginać pod ruską granicę :D :lol: :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

U mnie batuta już skoszona i sprzedana także groch na ten sezon zakończony. Plon 3.5t/ha myślę że jak na pierwszy raz to źle nie jest. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Ja zdecydowałem, 4,5 ha nie koszę idzie pod agregat. (kilka str. wcześniej była mowa, LUMAX z kukurydzy rok wcześniej załatwił temat) teraz aro przyjeżdża, szacuje szkody i stawia litra finladii że wcześniej nie uprzedził iaby km nie naginać pod ruską granicę :D :lol: :P

Damian to ile zostawić dla Ciebie na przyszły sezon :), nie sieję kukurydzy więc nie mam takiej wiedzy :), a z Finlandią zawsze możesz przyjechać - postawię drugą. 

czasem tak była w tamtym roku tak miałem po chlomazorze jak poszły ulewy - w tym roku pryskałem powschodowo i pole było dużo czystsze jak po doglebówce - fakt wychodzi drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

niestety pogoda nie pozwala na wyjazd, a groch gotowy do zbioru


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

U mnie batuta już skoszona i sprzedana także groch na ten sezon zakończony. Plon 3.5t/ha myślę że jak na pierwszy raz to źle nie jest. 

po ile sprzedałeś i gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

K...a znowu pada. Gdzie był deszcz jak był potrzebny? A już myslałem że jutro wykosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Kosicie grochy? Moja batuta dojrzała brązowa ale wczoraj w nocy dolało. Może w sobotę ruszę jak nie będzie padać. Całe pole leży a u znajomego co kupił ode mnie nasiona stoi i jest wyższa. Dlaczego tak?

Prosta sprawa - nie ma innego wytłumaczenia jak to że po prostu zabrał Ci szczęście. Pewnie sprzedałeś z podwórka zamiast zza bramy ;)  :D

Na jutro miałem umówiony kombajn też do batuty, ale w miejscu gdzie jest posiany ponoć niesamowicie dolało i do poniedziałku lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja dzisiaj podpisałem kontrakt 24t po 810 pln netto z odbiorem z podwórka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Prosta sprawa - nie ma innego wytłumaczenia jak to że po prostu zabrał Ci szczęście. Pewnie sprzedałeś z podwórka zamiast zza bramy ;)  :D

Na jutro miałem umówiony kombajn też do batuty, ale w miejscu gdzie jest posiany ponoć niesamowicie dolało i do poniedziałku lipa.

 

Jak każdemu sprzedałem z magazynu. Wygląda jakby miał mniej strąków i jest żółty a mój już brązowy. Może doładował azotu. Mój dostał tylko tyle co w 300kg polifoski 6 ale na słomę z jęczmienia nie dałem nic 

Znowu pada... Dobrze że nie mam rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Dzisiaj byłem oglądać groch odmiany Milwa i nieciekawie to wszystko wygląda. Większość prawie leży na ziemi, trafiają się strąki, które już są skiełkowane :( Oby dało się go jak najszybciej zebrać, bo inaczej to chyba nic z niego nie będzie... Zresztą pszenżyto też już rośnie w kłosach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Damian to ile zostawić dla Ciebie na przyszły sezon :), nie sieję kukurydzy więc nie mam takiej wiedzy :), a z Finlandią zawsze możesz przyjechać - postawię drugą. 

czasem tak była w tamtym roku tak miałem po chlomazorze jak poszły ulewy - w tym roku pryskałem powschodowo i pole było dużo czystsze jak po doglebówce - fakt wychodzi drożej.

 

a czym pryskałes powschodowo i w jakim terminie i w jakiej fazie rozwojowej grochu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Czy ktos podczas upałów i przy bardzo suchym grochu praktykował koszenie powiedzmy od 7 rano by się nie łupał. Czy wilgotność grochu bardzo skacze rano w porównaniu do popołudnia? Groch całkiem stojący a odparowania od ziemi nie ma bo susza jak piorun


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Dzis skoszona batuta plon okolo 4,5 nie dosuszana ladnie doszla. W zeszlym roku po reglone bylo mase polowek w tym moze 1 procent. Groch nie musi byc az tak suchy, tworzy wieksza przestrzen miedzy nasionami i sam doschnie na pryzmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

A jak grubo sypiesz? Jaką ma wilgotność Twój? Ja planuje 2 metry w magazynie płaskim. Jutro możne uda się skosić, dosuszany Reglone. Wczoraj jeszcze trafiały się miękkie ziarna. Dzis pokropiło lekko z rana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

A jak grubo sypiesz? Jaką ma wilgotność Twój? Ja planuje 2 metry w magazynie płaskim. Jutro możne uda się skosić, dosuszany Reglone. Wczoraj jeszcze trafiały się miękkie ziarna. Dzis pokropiło lekko z rana.

metr max sype. U mnie tez trafialy sie miekkie, ale ogolnie suchy. Nie mierzona wilgotnosc ocena z reki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym sie dowiedzieć od bardziej doświadczonych jaką wilgotność musi mieć groch na nasiona aby przeleżał w BB do wiosny ? Wczoraj sie wbiłem to miał 14-14.5 i mam kupca po 800zl/t, dobra cena ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj