Polecane posty

andrzej1988    293

W tym roku facelia jest tania. 6 zł za kg gdzie na ha wychodzi koszt 60 zł a gorczyca 3 zł i koszt tez 60 zł na ha. Warto rozejrzec się za facelią. Ja chyba po pszenicy bede siał facelie tak gdziec koło 20 sierpnia. Facelia zostawia lepsze staonowisko niz gorczyca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25253

Mój też jest już do koszenia, ale na razie zbieram to co  bardziej opłacalne. Groch poczeka wstępnie do czwartku/piątku jak pogoda pozwoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Dzisiaj poszło Reglone- 2,5l. Tydzień temu sklejacz. Na słabszej ziemi w większości uschniety, na lepszej jasno zielony. Miejscami się odmlodzil i ma kwiatki. Pada co 2 dzień, w lipcu juz 70 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Mój też jest już do koszenia, ale na razie zbieram to co  bardziej opłacalne. Groch poczeka wstępnie do czwartku/piątku jak pogoda pozwoli.

u mnie rzepak jeszcze zielony - skończę groch i wezmę się za rzepak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25253

No ja akurat porzeczkę czerwoną :P

Do rzepaku jeszcze nie dorosłem i nie wiem czy w ogóle dorosnę, bo koliduje mi z ochroną jagodowych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Witam kolegów, macie może jakieś skupy grochu w okolicach Tomaszowa Lub. lub Zamościa? Za każde namiary będę wdzięczny :)


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

Nowosad w Łaszczowie nie kupuje?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruby123    0

Co polecacie do desykacji grochu tak żeby nie przełożyło się to później a kiepskie wschody, Groch mam polu trochę pochylonym w jedną stronę i w miejscach gdzie jest wyżej jest już prawie suchy zaś niżej  zielony nawet nie myśli dojrzewać (większa wilgoć) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ja stosuje zwykły glifosat.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Najlepiej reglone ale cena... Kiedyś do desykacji łubinu użyłem glifosatu i znacznie osłabił kiełkowanie. Chociaż kolega kula pisał że desykuje glifosatem i jest ok.

 

o właśnie napisał

Ale desykujesz z powodu zachwaszczenia a groch dojrzał czy dobijasz groch? Ten łubin to sarny strasznie zgryzły i odbijał z pędów bocznych

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Trochę chwasty wylazły trochę jest nierówny.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruby123    0

To jak jest z tym glifosatem,  ja po prostu chce dobić groch i na jakim poziomie mogą później pogorszyć się wschody, jaką dawkę zastosować?

Bo wydaję mi się że jak opryskam taki zielony groch to może jakoś wpłynąć niż jak taki który już zaczął żółknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Sam stosuje glifosat w momecie gdy nasiona są prawie dojrzałe, tylko łodygi są jeszcze zielonkawe. Nasione którymi siałem po glifosacie miały zdolność kiełkowania z 3 powtórzeń na poziomie 98%.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

gryka po desykacji kiełkowała bez większych zmian, więc myślę że i w grochu będzie to niezauważalne, sam przekonam się po skoszeniu


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja nie bede desykował grochu. Równomiernie dojrzewa tzn juz prawie dojrzał. Chwastów tez za bardzo nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

W tym roku siałem groch, który w tamtym roku dosuszałem glifosatem. Najładniejszy groch jaki miałem. Ale to oczywiście dzięki opadom deszczu. Same wschody były takie jak powinny być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

2-3l zależnie od stanu plantacji.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruby123    0

Tylko że u mnie jest taka sytuacja że z jednej strony pola jest dojrzały nadający się do zbioru zaś z drugiej strony zielony w całości łącznie ze strąkami i nasiona  też zielone miękkie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

U mnie w chwili obecnej z dosuszania grochu to chyba tylko suszarnia pozostaje, pada codziennie, w dołkach jeszcze zielony, reszta się robi czarna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj