Polecane posty

Kula07    163

Moim zdaniem nie. Sam część plantacji obsiewam swoim wcześniej zdesykowanym materiałem siewnym. Kielkowanie w tym sezonie wyszło mi ok 99-98% czyli teoretycznie lepiej niż w kwalifikacie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

 z 2 godziny temu opryskałem po raz drugi Proteusem. Mineło równe 2 tygodnie. Groch już w przewadze jest żółty ale jeszcze sporo zielonych strąków. Nasiona dojrzewaja tylko wkurzają mnie że w niektórych strąkach jest gosienica czyli najprawdopodobniej Pachówka strąkowa. Siany 10.04 czyli żniwa beda pewnie na poczatku sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Macie też problem z gołębiami, które lądują na plantacji i młócą strąki? Jak się z nimi radzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Kupić wiatrówkę, ustrzelić kilka i powiesić na polu i nie ma prawa żeby siadł kolejny gołąb. Sprawdzona metoda i działa bez zarzutów. Ewentualnie tak jak kolega radzi dogadać sie z jastrzębiem :P 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Szpaki też sporo psocą w grochu. Siadają całą chmarą na polu i przygniatają go do ziemi. Co prawda nie zauważyłem, żeby obżerały strąki, ale w tym sezonie to można się wszystkiego po nich spodziewać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Szpaki raczej mszyce zjadają tak mi się wydaje bo też mam stado ale nie widzę szkud

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Witam ja już jeden kawałek wczoraj skosiłem drugi jutro mam zamiar  ale siane połowa marca :)  a co do gołębi to jest masakra 1/3 pola to wygoliły do zera   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

u mnie też już coraz bardziej żółty, kiedy desykować najlepiej ? chodziłem wyrywkowa sprawdzałem strąki i po za początkami chorób żadnych innych anomalii nie było,,ani jednego robaka, raz pryskany jak pierwsze strąki zaczęły grubieć. Czym na choroby pryskacie co ma rejestrację ? Jak dołoże go na ten zabieg proteusem to będzie ok ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukiR    0

Witam!

 

To mój pierwszy post w tym wątku i na forum.

W tym roku po raz pierwszy zdecydowałem się zasiać groch. Do tej pory plantacja ładnie sobie radziła, wczoraj zauważyłem porażenie strąkowcem   nasion dolnych strąków. Szacunkowo 50% nasion jest zaatakowanych. Nie pryskałem wcześniej od strąkowca i liczyłem się z pewnym porażeniem, ale nie spodziewałem się, że będzie tak duże. Mam teraz zagwozdkę, czy pryskać Proteusem, żeby uratować środkowe i górne strąki. Groch siany 10 kwietnia, skończył kwitnienie mniej więcej tydzień temu. Zdecydowana większość strąków jest jeszcze zielonych, ok 10% jest żółtych lub żółtawych i w nich jest strąkowiec. Strąki zielone, nie są, póki co, porażone. 

Jestem świadomy, że zwalczanie formy dorosłej już nic nie da, bowiem jaja są już złożone, ale może oprysk podziała na larwy, które po wykluciu będą przegryzać się przez ścianki strąka do nasion.

Będę wdzięczny za rady osób doświadczonych w temacie. Może ktoś miał podobną sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ja bym jechał. Proteus to środek systemiczny więc część larw powinien zwalczyć.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Urzywałeś chloropiryfosu? Wydaje mi się że działa bardziej gazowo jak systemicznie. 

W tym roku po kwitnieniu urzyłem dimetoatu. Jak na razie robali nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

A słyszeliście, że jeśli macie groch jako obszar EFA to musicie utrzymać go do końca lipca na polu??? Normalnie obszary EFA powinny być utrzymywane na polu od 15 maja do 15 lipca ale w tym roku w związku z przedłużeniem terminu składania wniosków obszarowych z automatu przedłużono termin utrzymania EFA....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

W 2016r wnioski składano do 15 czerwca , to groch miał być na polu do 15 sierpnia ? Jakiś na siłę wynaleziony problem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

U mnie groch jutro pod kosę


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

W 2016r wnioski składano do 15 czerwca , to groch miał być na polu do 15 sierpnia ? Jakiś na siłę wynaleziony problem .

 

Nic na siłę, tylko wczoraj miałem kontrolę na polu i dzisiaj uświadomił mnie o tym znajomy z ARiMR.... Ja na szczęście mam na siebie w dopłatach poniżej 15 ha także mnie to nie dotyczy....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

U mnie wychodzi groch- pszenica oz- jęczmień j- i znowu groch w przyszłym roku zobacze czy to będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

U mnie wychodzi groch- pszenica oz- jęczmień j- i znowu groch w przyszłym roku zobacze czy to będzie dobrze

Aż się prosi wrzucić rzepak w taki płodozmian.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

o tak :) po strączkowych rzepak tak zapierdziela że hoho :P kiedy desykować ? plantacja to tak gdziesz 60 % pożółkło miesca zielone też jeszcze są ? planuje poczekać jeszcze z tydzień chyba będzie ok ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj