Polecane posty

izydor6280    1153

jeśli tak polecacie to trzeba pomyśleć o zakupie, tylko ile zakładać na 3m szerokości ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Zakłada się od 30 do 40 cm przynajmniej ja tak miałem. A do takiego małej szerokości jest wgl sens przecież on i tak powinien wszystko zebrać chyba że nie możesz położyć go na ziemi.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

jeśli tak polecacie to trzeba pomyśleć o zakupie, tylko ile zakładać na 3m szerokości ?

 

Ja mam 9 szt. Pod bagnetami (na śrubach mocujących bagnety) powinieneś mieć takie jakby tulejki w które wsuwa się podbieracze. Policz ile ich masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Kula takie pytanie gdzie popełniłem błąd gdy groch kwitl 30% kwiatu pryskany Dursban i gdy było 30% strakow pryskany proteusem. A i tak w nasionach robaki co zrobiłem nie tak i jak to naprawić w przyszłym roku?

sorki ale inaczej napisac nie umiem. Debilu zeby ciebie ktos nie opryskał gazem musztardowym. z tym dursbanem to wytrułes zapylacze. oby jak najmniej takich ludzi jak ty


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Umnie jest założony co 3 bagnet i jest ok,lepiej się kosi i nie łapie tyle ziemi ale każdy ma swoje zdanie umnie mam nalot gołembi masakra czym to odstraszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

 

 

Zakłada się od 30 do 40 cm przynajmniej ja tak miałem. A do takiego małej szerokości jest wgl sens przecież on i tak powinien wszystko zebrać chyba że nie możesz położyć go na ziemi. 

na swoim mam w miarę równo i wiem gdzie może leżeć kamień, a na usłudze różnie bywa  <_<

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

A na usłudze się kosi jak Ci wygodnie a nie jak usługodawca wymaga :D. No jak chcesz już te podbieracze to tylko nowe bo używki mogą iść w różnych wysokościach i szkoda Twojej kasy.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PAJEJ debilem to sobie swoich bliskich nazywaj. Dursban robiłem po oblocie zapylaczy.
Kula robak to w strakach najstarszych tych od dołu tych najbardziej dojrzałych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Nie tylko pszczoły należą do grupy zapylaczy, a poza tym Kolego to dursban działa z tego co się orientuję 24 godz także nic by to nie dało nawet jak byś pryskał po oblocie tych "zapylaczy". 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

 

Jeśli chodzi o Dursban :

" OKRES PREWENCJI DLA PSZCZÓŁ

Okres zapobiegający zatruciu: 96 godzin.

UWAGI:

1. Środek działa najskuteczniej w temperaturze powyżej 15oC.

2. W celu ochrony pszczół i innych owadów zapylających nie stosować:

- na rośliny uprawne w czasie kwitnienia,

- kiedy w uprawie chronionej występują kwitnące chwasty,

- w miejscach gdzie pszczoły mają pożytek, a także na roślinach, których kwitnienie może rozpocząć się przed upływem okresu prewencji."

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

PAJEJ debilem to sobie swoich bliskich nazywaj. Dursban robiłem po oblocie zapylaczy.

Kula robak to w strakach najstarszych tych od dołu tych najbardziej dojrzałych

 

 przeczytaj to co koledzy napisali mam nadzieje ze uderzysz sie w piersi i wyciagniesz wnioski no i zaczniesz CZYTAĆ etykiety, oby jak najmniej takich rolników jak ty

Edytowano przez Pajej

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

PAJEJ debilem to sobie swoich bliskich nazywaj. Dursban robiłem po oblocie zapylaczy.

Kula robak to w strakach najstarszych tych od dołu tych najbardziej dojrzałych

Czyli spóźniony pierwszy zabieg.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Przed chwilą kolega napisał mi smsa że taki gościu taki większy rolnik się nawóz po grochu. Dziwne to troche dla mnie bo kolega był ostatnio przy tym grochu i mówił że z 1 metr wysokości ma i strąki od 4 do 8 a coś jeszcze w nim sieje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

zobacz sobie oststni filmik kolegi kula


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

no dobra. oglądałem ale on pryskał od strąkowca a ja wyrażnie napisałem że rozsiewał nawóz po grochu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Czyli nie oglądałeś.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25514

Oglądał ale nie słuchał co mówiłeś - proste ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

aaaaa o to chodzi tylko że on nie sieje rzepaku tylko pszenice a pszenice sieje nie wczesniej niz koło połowy pażdziernika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Może wapno granulowane rozsiewał.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

cholera go tam wie. Jak pszenice sieje nie wczesniej niż październik to na nawozy chyba za szybko by było, bo rzepak to tak po 20 sierpnia siewy. Może i wapno żeby był odstęp czasowy miedzy wapnem a nawozem np jakąś polifoską zeby nie było strat azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

U mnie na jednym kawałku groch strasznie nie równo dojrzewa w jednym miejscu już uschnięty a w innym jeszcze zielony, dodatkowo wyskoczyło trochę chwastów.  Kiedy mógłbym zrobić desykację i czym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ja dawałem we wtorek Reglone (problem z samosiewami rzepaku), dzisiaj skosiłem. Planowałem kosić w poniedziałek ale pogoda niepewna a groch był już suchy, rzepaki były na tyle popalone, że w miarę ładnie poszło. Także myślę, że reglone 5-7 dni przed planowanym zbiorem będzie OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Jak pryskałeś to groch był już żółty czy trafiał się jeszcze zielony ? Myślałem żeby opryskać glifosatem, ile dni przed zbiorem najlepiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Jak pryskałem to był u mnie już praktycznie gotowy do zbioru. Musiałem się pozbyć samosiewów rzepaku bo mi dużo zielonego do zbiornika leciało. Mam pierwszy raz groch także Ci nie doradzę w sprawie glifosatu ale pewnie jest podobnie jak w rzepaku czyli jakieś 10-14 dni przed zbiorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj