Polecane posty

Kula07    163

to ile Ci zostaje przy 6t?tylko nie przy nakladzie jak na 10... ja sprzedalem malymi partiami po1 zl. Fakt mialem tylko hektar.

No to nie ma co porównywać.

 

Z 6t pszenicy wyciągniesz 2400 na czysto?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Przy cenie 700 t i uwzglednieniu doplat to chyba na miekko z zapasem. Bez doplat co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

To mamy inny sposób liczenia.

Dopłat nie dodaje do zysku z hektara.

Twoim sposobem liczenia z dopłatami miałbym z 3800zł/ha.

Wyciągniesz tyle z 6t pszenicy?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

To mamy inny sposób liczenia.

 

Dopłat nie dodaje do zysku z hektara.

 

Twoim sposobem liczenia z dopłatami miałbym z 3800zł/ha.

 

Wyciągniesz tyle z 6t pszenicy?

masz 1400 doplaty do grochu? Ja mialem chyba kolo 1200 ale sie nie sprzeczam. Kazdy ma swoje warunki gospidarowaniai czasem robiac naklad na x mamy x-iles przez chlody wiatry susze itp. Porownalem zeszloroczne naklady ceny i plony w tym sezonie sytuacja moze sie odwrocic i z grochu poza azotem zostanie wielkie G. Nie napalaj sie tak, szacun za zyski ale troche pokory. Edit podaj agrotech i plon na zysk 3800 please, toz to zyla zlota. Edytowano przez cieplym3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Do całego dochodu również trzeba doliczyć dopłaty. To tez jest dochód no i od tego wszystkiego odjąć koszty. Niektórzy nie liczą dopłat, nie wiem dlaczego.

 

Cieplym3 - Tak wyjdzie 1400 zł. Podstawowa obszarówka z ONW to już jakieś 1000 zł + 430 zł dopłata do strączków a jeszcze jak ktos ma młodego rolnika to dodatkowe jakieś około 250 zł do ha

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Kolego, groch siejemy kilkanaście lat. Zawsze conajmniej 15ha (w tym roku 30). Jakoś po swoich postach nie widzę żadnego "napału", bo wiem dobrze, że groch zasiałem na słabych glebach i szału nie będzie. Ale napewno nie gorzej niż z pszenicy która miałaby dać 6t.

Do całego dochodu również trzeba doliczyć dopłaty. To tez jest dochód no i od tego wszystkiego odjąć koszty. Niektórzy nie liczą dopłat, nie wiem dlaczego

Dopłaty to jest dodatkowa "ekstra" kasa. W ostatnich latach przeznaczaliśmy je na inwestycje bądź jakieś "ekstra" wydatki.

Edti. Młodego rolnika nie liczyłem. Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Do całego dochodu również trzeba doliczyć dopłaty. To tez jest dochód no i od tego wszystkiego odjąć koszty. Niektórzy nie liczą dopłat, nie wiem dlaczego.

 

Cieplym3 - Tak wyjdzie 1400 zł. Podstawowa obszarówka z ONW to już jakieś 1000 zł + 430 zł dopłata do strączków a jeszcze jak ktos ma młodego rolnika to dodatkowe jakieś około 250 zł do ha

ok nie liczylem onw ktorego nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Też nie mam ONW.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Podasz agrotechnike i plon jak prosilem? Ja nie widze zysku 2400 bez doplat na slabych ziemiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

300kg poli 6, Uprawa + siew 330kg/ha (swój materiał), chwasty afalona + comand, 3 razy pyretroid + proteus, 2x bor+ siarczan Mg, desykacja + sklejanie, zbiór.4,5t/ha. Nakłady w granicach 2000zł.

Edit.

Czyli przedobrzyłem i 200zł.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Mi naklad wyszedl 2400 ale nasiona z centrali po 2.40 koszenie uslugowe i liczylem po 200 podatek i amortyzacje. Daje cos ten bor czy dziala na psychike?

Edytowano przez cieplym3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

U mnie Mecenas w pełni kwitnienia, są tez strąki.Przedwczoraj przeszedł grad i wichura. U sąsiada powaliło 3 wielkie topole. Sporo kwiatów i strąków ucierpiało. Obawiam się o plon.

 

Ile średnio jest strąków na jednym pędzie? Groch siewny wąskolistny.

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Moze pewna analogia z łubinem będzie. W tym temacie jest sporo o desykacji na materiał siewny Glifosatem.

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/4662-%C5%82ubin-uprawa-choroby-kiedy-sia%C4%87/

 

Ja rok temu jechałem łubin 10 dni przed zbiorem Glifosat+ sklejacz. Strąki były żółto brązowe, pojedyncze sztuki zielone. Problemów ze wschodami (resztki rozrzucone po podwórku) nie zauważyłem.

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Legalnie to glifosatem się chyba nie da , ostatnią rejestrację w grochu miał Raundup Max 2 , ale nie jest dostępny . Dikwat też nie ma już rejestracji , zaraz pewnie sklejacze wycofają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

4 raz sieje groch i jeszcze nie musiałem desykować. Odmiana batuta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Nie sklejałem. W ostatnim roku kombajn motowidłami obił tyle nasion że po zerwaniu ścierniska urósł jakbym zasiał i do orki siewnej pod pszenice zakwitł.

Łubin wąskolistny desykowałem i sklejałem ale tam głównym problemem było wtórne zachwaszczenie. Chociaż zauważyłem że strąki łubinu "same" pękają a nie zauwarzyłem tego u grochu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25485

Wróciłem od swojego grochu. W niedzielę był pełen wigoru i wysoki po pas, pełnia kwitnienie i radość dla oka. Dziś  zobaczyłem place (na razie około 30% pola), gdzie skulił się do kolana, zawiązane 2-4 strąków i redukcja kwiatów. Od dołu już usycha. Żal patrzeć. Bonitacja od IVa po VI z przewagą IVb

Początek maja dał 40l/m2, czerwiec dwa razy po 2 l/m2. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

nom... teraz patrze na chmury i znowu mnie chyba omina...


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

dzisiaj u mnie troche popadało. Moze nie dużo ale kałuże są. Z kilka dni temu też troche popadało tak nawet w miare. Przydałoby się więcej ale nie jest źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2236

Mam taka działkę III-IV może kapka V klasy od lekkiej podchodzącej pod piach po czerwoną ciężka glinę. pH bez rewelacji ale pszenżyto rosło jakoś. 

Dałby rade tam groch? Orkę robiłbym wiosną, bo mokra działka i nie wiem czy wyschnie po orce jesiennej chyba że próbować bezorkowo po pinnochio. 

 

Nie chce mi się siać tych poplonów, a jeszcze kapustowate odpadają i szukam alternatywy w strączkach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj