Polecane posty

Pajej    231

Ciekawa rada, tylko czy weźmiesz konsekwencje na siebie jak kolega polegnie finansowo? U mnie w rejonie już jeden  gość ma ponoć wystawiony rachunek za notoryczne pryskanie w trakcie oblotu.  Zabrane dopłaty na 5 lat. Przy kilkudziesięciu ha łatwo policzyć.

 

Po pierwsze mam pszczoły, a po drugie rozmawiałem z PiORINem i powiedzieli ze jak na plantacji nic nie kwitnie to smiało mozna pryskać nawet w południe, bo co wtedy wytrujesz???


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

No to ja miałem kontrolę PIORIN-u w czwartek i mi powiedziano, że absolutnie żadnych zabiegów w trakcie oblotu.

Z resztą u nas policja ma już trochę roboty bo dostają zgłoszenia od życzliwych. Policja przyjeżdża na miejsce spisuje protokół i informuje PIORIN. Ten wszczyna kontrolę. I dalej nie wiem jak jest, ale być może informują ARiMR, a ta wszczyna kontrolę z crossa. A ci to już wszystko prześwietlą i stąd tak dotkliwe kary???

PIORIN to chyba do maks 500zł może wlepić.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

U nas jest jeden popierdolony pszczelarz który wydzwania bez przerwy na PIORiN. Przyjeżdżają na pole, sprawdzają co się pryska, jak nie ma kwitnących roślin to przepraszają i odjeżdżają... U mnie już prawie każdy rolnik miał w maju taką kontrolę (z donosu) i nikt nie dostał mandatu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

A groch nie jest samopylny?

Właśnie widziałem pierwszy kwiatek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Ja dziś byłem obejrzeć moje zasiewy - wysokość około 60 cm i dopiero pierwsze kwiaty (Batuta). Nie bardzo pamiętam, ale w zeszłym roku pierwsze strąki były chyba na 20-30 cm nad ziemią. Wygląda ładnie, ale widać już koła z brakiem wody (bonitacja od IV a po VI) Siew po 20 marca.

 

Odnośnie pszczelarzy -  to też nie możemy tak na nich psioczyć bo dla nich pszczoła jest tym czym np tuczarnia świń dla innego rolnika. Dla wielu to jedyne źródło dochodu - i tu dopiszę że nie małego, a nawet konkretnego. I sam może bym się tym interesem zajął gdyby nie to  że jest to owad, który za wszelką cenę chce mnie wysłać na  wieczny odpoczynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Ktoś mi doradza na strakowca Fyfanon 440. Podobno bezpieczny dla pszczół i długo działa. Ktoś to stosował w grochu?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Bezpieczny dla pszczół w rzepaku do BBCH 57 czyli przed kwitnięciem. Także zastanowił bym się dwa razy zanim bym go zastosował w kwitnącym grochu (rozwój pierwszych strąków)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Ja dziś byłem obejrzeć moje zasiewy - wysokość około 60 cm i dopiero pierwsze kwiaty (Batuta). Nie bardzo pamiętam, ale w zeszłym roku pierwsze strąki były chyba na 20-30 cm nad ziemią. Wygląda ładnie, ale widać już koła z brakiem wody (bonitacja od IV a po VI) Siew po 20 marca.

 

Odnośnie pszczelarzy -  to też nie możemy tak na nich psioczyć bo dla nich pszczoła jest tym czym np tuczarnia świń dla innego rolnika. Dla wielu to jedyne źródło dochodu - i tu dopiszę że nie małego, a nawet konkretnego. I sam może bym się tym interesem zajął gdyby nie to  że jest to owad, który za wszelką cenę chce mnie wysłać na  wieczny odpoczynek.

kolego kolego... ja mam pszczoły hobbistycznie i powiem Ci że pszczelarstwo nie jest tak dochodowe jak Ci sie wydaje


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Może dlatego, że hobbistycznie. Ale i tu już można wyróżnić tych co produkują na jakość i tych co na ilość. Wydaje mi się, że na razie ci drudzy wygrywają. Bo podają non stop syropy, melasy i kto wie co jeszcze, aby tylko ilość była. I co najważniejsze to mają zapewniony zbyt na ten produkt miodopodobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Mogę stosować sumi alpha jak groch zaczął kwitnąć ? czy polecacie coś innego  <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Ja mam zielononóżki hobbystycznie i nie wyobrażam sobie jak można produkować jaja. Podchodzę do moich kur z sercem a nie jak do maszyn produkujących. Pewnie stąd brak opłacalności. Chociaż po nadwyżkę jaj przyjeżdżają po 100km. I kurkom bardzo służy śruta z zawartością grochu :)

 

Jak pojawi się pierwszy strąk przygotowany proteus. Czy warto dodać superam? Koszt niewielki... Nie ufam pyretroidom i wszystkim działającym powierzchniowo. Tak bardzo kusi żeby po kwitnieniu spróbować dimetoat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

Witam, zauważyłem u siebie pierwsze kwiatki, mogę go jeszcze pryskać na strąkowca? Jeśli tak, to czym?

czekaj na pierwsze strąki, pojawią się zapewne w pełni kwitnienia całego łanu

najlepiej pryskać mospilanem czy proteusem, ale i zwykły insektycyd zastosowany z głową, tak aby nie zaszkodzić zapylaczom, wystarczy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Jak długo kwitnie groch? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Moj groch ma około 50 cm wysokości zalezy gdzie ale przeważnie 50 cm. Pojawiaja sie jakies pojedyncze kwiatki może z kilka kwiatków na 1 ha. Owadów żerujących niezauważyłem. Bede pryskał końcem kwitnienia Proteusem jedynie na dniach opryskam dolistnie Borem. Jeszcze z  35 cm powinien urosnąć. Według badan COBORU groch medal osiąga wysokość około 85 cm. Też pryskacie na strąkowca wodą w dawce 600l na ha tak jak w etykiecie w proteusie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Właśnie, ta dawka wody  to jakiś kosmos. 250-300l/ha nie wystaczy? 600l to chyba spłynie po roślinach :wacko:


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Pryskam normalną dawką wody, taką jak zboża. Co myslicie o dodaniu taniego adiuwantu? Groch ma dosyć dużo wosku. Może zwiększy skuteczność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

200 -250l starcza?

Adiuwant na moje oko też by się przydał by to do liscia przlepic tylko nie wiem czy potrzeba bo Proteus jest w formulacji olejowej


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Wychodzi mi około 250-280l. No nie pomyślałem o formulacji proteusa. Superam kosztuje chyba 12zł a daje się 50ml na 100l wody więc podnosi koszt zabiegu o 1,5zł. A chyba nie zaszkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Stosuje 200l/ha, zabieg robię wieczorem/nocą i dodaje zarówno adiuwant jak jak i kwasek cytrynowy.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Wychodzi mi około 250-280l. No nie pomyślałem o formulacji proteusa. Superam kosztuje chyba 12zł a daje się 50ml na 100l wody więc podnosi koszt zabiegu o 1,5zł. A chyba nie zaszkodzi?

ja superam daje prawie do wszystkich oprysków


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Dzis przed poludniem podczas oprysku borem zauwazylem ze pojawia sie strąkowiec. Opryskac teraz czyms czy poczekac az pojawia sie stronki. Mam zaminnik karate kupiony na pszenice i sporo mi zostanie. Po kwitnieniu napewno bede pryskal proteusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk7530    4

Witam, mam pytanie czy mógłby mi ktoś napisać czym opryskac groch od robaków i w jakiej fazie? mój groch zaczyna gdzie niegdzie kwitnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj