Polecane posty

Mathieu92    122

I kwestia czy ten Chwastox można jeszcze zastosować w fazie podobnej jak groch kolegi który fotki wstawił wyżej...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie czy coś będzie z tego grochu bo mi się blady robi ten groch a był pryskany Agilem 0,8 lha tak wygląda na całość.Hyba że coś zostało w opryskiwaczy po t1 z pszenicy i to mogło tak załatwić ale czy to będzie rosło czy już całkiem spali

 

Kolego jak tam twój groch, przechodzi mu czy skasowałeś?

 

Bo i u mnie się coś wydarzyło :blink:

bf16b1836b966728e68231ff183d45f7_big.jpg\42894ac4e7bc33962614349e78d18dd2_big.jpg

 

http://pokazywarka.pl/17hhhb/#zdjecie20769808

 

pryskałem wing-P 3l/ha + comand 0,2/ha od czasu oprysku spadło przynajmniej ze 100l/m2

 

siałem bez orania po kukurydzy która była chroniona LUMAXEm

 

Gleba lekka. Sąsiad tego nie zrobił bo jest to na 3 różnych działkach. W jednym obrębie ale sąsiedzi różni.

 

Czy tyle deszczu przemieściło comand tak głęboko że teraz ten groch dopiero go sięgnął korzeniem?

 

Jak go ratować co proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

@damianzbr: Bardzo podobnie poraziłem groch mieszanią Leoparda z Agilem.  Coś mnie podkusiło dolać Leopard bo mi został z ubiegłego roku...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Pryskałem leopardem 1,1l i żadnych uszkodzeń nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy dawka leoparda 1,5 l/ha weźmie owies głuchy w grochu w fazie krzepnięcia. Jeśli tak to kiedy widoczne pierwsze efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mathieu dachu, jak to się skończyło dla tych grochów? Przeżyły czy to jest do kasacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

0,2l command na lekkich glebach to 2 razy za duzo przesada


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

0,2l command na lekkich glebach to 2 razy za duzo przesada

 

ehh, szkoda że wcześniej nie wiedziałem. W tamtym roku poszło też 0,2/ha comandu i nic nie było, Ale fakt że na innym stanowisku znacznie cięższym.

Czyli że na 99% to comand a nie lumax zeszłoroczny?

 

Jak go teraz ratować?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Witam umnie odbiło wszystko fajnie a było tylko samym Agilem robione 0,8 ale go odżywką prysnołem z tydzień temu.Myślę że też to odbije,damianbr nie Miałeś czasami opryskiwacza po t1 albo r1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

A co z T1 czy R1 może tak zaszkodzić w grochu? Moim zdaniem do duże dawki doglebówek wmyte głęboko przez deszcz na lekkiej glebie. Wczoraj pryskałem jęczmień tocada duo mocznik siarczan Mg i mikro i na szybko bez mycia opryskałem groch 5% siarczanem Mg 1kg mikrostar complex 0,5l molibden z intermagu. Jak pojawią się pąki/kwiaty dam to samo ale zamiast molibdenu bor i może nie będzie mszyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Ktoś mi podpowie ile tego chwastoxu trzeba by zwalczyć ostrożeń w grochu??


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
Napisano (edytowany)

Ktos pisał na forum że MCPA w dawce 180g był w wycofany środku Barox co by się przekładało na 0,6l Chwastoxu Extra ale czy w takiej dawce zwalcza ostrożeń?

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
Napisano (edytowany)

ehh, szkoda że wcześniej nie wiedziałem. W tamtym roku poszło też 0,2/ha comandu i nic nie było, Ale fakt że na innym stanowisku znacznie cięższym.

Czyli że na 99% to comand a nie lumax zeszłoroczny?

 

Jak go teraz ratować?

 

 

Ja stosowałem taką dawkę a też mam gleby lekkie i średnie i groch mam zielony, bez śladów chlorozy liści. Opadów nie mierzyłem, ale mam na polach miejsca, gdzie groch mi wyginał, ponieważ przez kilka dni stała tam później woda z opadów, czyli też sporo padało (raz na około 10 lat mam taką sytuację). Do oprysku dodawałem jednak adiuwant olejowy oparty na olejach parafinowych czy rzepakowych np. Atpolan Soilmaxx, a celem jest ograniczenie przenikania herbicydów w głąb profilu glebowego np. w wyniku intensywnych opadów.

 

@Kula

 

Ja mam informacje o 900-1050 g substancji MCPA na ha i średniej skuteczności zwalczania ostrożenia, więc 180g to pewnie będzie wiele za mało. Ja testuję MCPB, ale 800 g na ha kładzie groch Batuta, a nawet i 600 g. 400 g toleruje, ale starsze ostrożenie tylko się przechylają, no... jeszcze lekko żółkną. Bentazon działa wolniej, ale przy 1200 g/ha po kilku dniach dalej stoją pionowo i są zielone, tylko z suchymi plamkami na liściach. Co będzie dalej, zobaczymy. Ktoś w soi stosował bentazon i pokazywał ostrożenie po jego zastosowaniu (około 960-1000 g na ha), to mocno zostały uszkodzone, u mnie na razie trzymają się znacznie lepiej, niestety.

 

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jaki stosujesz środek z substancją MCPB i w jakiej fazie jest groch?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

 Ja testuję MCPB, ale 800 g na ha kładzie groch Batuta, a nawet i 600 g. 400 g toleruje, ale starsze ostrożenie tylko się przechylają, no... jeszcze lekko żółkną. 

2 litry Butoxone kładzie Batutę? Jak kładzie, co to znaczy?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Przypala.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Tyko Batutę czy inne odmiany też? W jakiejś okreslonej fazie czy zawsze?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

1l butaksonu + 1 l basagranu polecam


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Damian to samo miałem w tamtym po deszczach - zostawiłem i 2t/ha naleciało 

 

Kolego jak tam twój groch, przechodzi mu czy skasowałeś?

 

Bo i u mnie się coś wydarzyło :blink:

bf16b1836b966728e68231ff183d45f7_big.jpg\42894ac4e7bc33962614349e78d18dd2_big.jpg

 

http://pokazywarka.pl/17hhhb/#zdjecie20769808

 

pryskałem wing-P 3l/ha + comand 0,2/ha od czasu oprysku spadło przynajmniej ze 100l/m2

 

siałem bez orania po kukurydzy która była chroniona LUMAXEm

 

Gleba lekka. Sąsiad tego nie zrobił bo jest to na 3 różnych działkach. W jednym obrębie ale sąsiedzi różni.

 

Czy tyle deszczu przemieściło comand tak głęboko że teraz ten groch dopiero go sięgnął korzeniem?

 

Jak go ratować co proponujecie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Mi to bardziej wygląda na pozostałości w opryskiwaczu jakiegoś oprysku stosowanego w zbożach. To nie wina commandu, ja dawałem 0.25 a tam gdzie się założyło wyszło drugie tyle i nic się nie dzieje z grochem nawet nie było przebarwień podczas wschodów. A sąsiad pryskał pszenicę i przy nawracaniu zajechał mi lancą i tak samo się zrobiło jak na powyższym zdjęciu. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

jak command zostaje na powierzchni nic się nie dzieje, ale jak spada np 100l wody i gleba przepuszczalna to jest problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj