Polecane posty

aro1975    324

też tak myślę

Kula popier....liłem z ilością kwasku i poleciałem w życie roztworem o ph 3,5 - przeżyje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259
Napisano (edytowany)

No co Wy - nie znacie chrząszcza osiewnika?  

Edycja

O sory porypałem z oprzędzikiem.

U osiewnika szkodliwa larwa - drutowiec.

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

no sorki... oprzędzik. dzis sobota no wiecie....

osiewnik tez nic dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

też tak myślę

Kula popier....liłem z ilością kwasku i poleciałem w życie roztworem o ph 3,5 - przeżyje?

Powinno.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

nie no taki dziad mojego grochu nie je :)

 


Powinno.

poza tematem: kupiłem w tamtym roku kwas azotowy - super zakwasza ale jak zwykle przedobrzyłem ( w kanał trochę poszło - przeliczyłem z artykułu w farmer - czasem nie wiedzą co piszą) ph wody 6,5. A dzisiaj dałem kwasku 350g zamiast 35g i postanowiłem zobaczyć co będzie.

widziałem twój blog - co to za środek antypiano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Z chemirolu. Fajny specyfik.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
Napisano (edytowany)

nie no taki dziad mojego grochu nie je :)

 

poza tematem: kupiłem w tamtym roku kwas azotowy - super zakwasza ale jak zwykle przedobrzyłem ( w kanał trochę poszło - przeliczyłem z artykułu w farmer - czasem nie wiedzą co piszą) ph wody 6,5. A dzisiaj dałem kwasku 350g zamiast 35g i postanowiłem zobaczyć co będzie.

widziałem twój blog - co to za środek antypiano?

 

W jakim stężeniu kwas azotowy, HNO3, można kupić bez jakiś problemów, o ile w ogóle można, i gdzie, przecież to jeden z najsilniejszych kwasów nieorganicznych, razem z HCl, H2SO4, HF, 65%? Czytając słowo kwasek, to raczej kojarzy się ono z kwaskiem cytrynowym - tanim, bezpiecznym i łatwo dostępnym na kg, a nie taką armatą. :P

Chyba że kupiłeś kwas azotowy (III), HNO2, on pewnie jest bardziej dostępny (przez to, że może wyrządzić mniej szkód), lecz dla człowieka i tak bardzo szkodliwy.

 

Ph 3,5 to kwasowość soku pomarańczowego, więc mam nadzieję, że będzie jeszcze wszystko ok. Uratowało cię Aro to, że skala ph jest skalą logarytmiczną oraz to, że twoją wyjściową pozycją do badań była woda o ph 6,5.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

kwas azotowy kupiłem na allegro w tamtym roku jak dobrze pamiętam 38%, a "kwasek" to kwasek cytrynowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Tak jak piszesz, pogooglowałem trochę, 38% HNO3 można kupić bez problemów, opakowanie 25l, 10% stoi obecnie na allegro. Z kwaskiem cytrynowym - wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinW1985    0

Witam, mam pytanko zasiałem groch Lasso i po siwie zastosowałem Linurex, (stanowisko po rzepaku) a teraz wschodzi mi rzepak,co mógłbym zastosować aby go zlikwidować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Corum.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinW1985    0

Dzięki, a próbował ktoś Chwastox extra w dawce 1,5 l ha , bo znajomy dawał 1,7 na groch w mieszance z jęczmieniem i był dobry efekt, a chwastox w takiej dawce powinien załatwić rzepak i koszty też nieduże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Kiedyś staruszek dawał chwastox. Zawsze występują przypalenia grochu, z których rośliny się wylizuja. Pytanie jak to się przekłada na plon.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie pamiętam.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Ja dawałem gdy były widoczne pierwsze wasy w grochu. Później to trochę przypalało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Mój groch na wierzchu, huraa!! Są wąsy są liście, nie byłem u niego z 1,5 tyg a wystrzelił jak z armaty.

Wing-p 3l + 0,2 comand brak jakichkolwiek negatywnych oznak na moim groszku. Wschody idealne, miedze białe i trochę żyta sąsiadowego zbielało. Przez 2 lata mnie opierniczał o miedzę bo raz to mokro było i mi ciągnik ściągnęło i mu skubnąłem miedzy, drugi rok usługodawca wsiał pod moją nie obecność rządek kukurydzy na miedzy, a w tym roku żyto mu zbielało :D

Dziadzio 80+ , oj coś czuję że będzie wesoło. A jak siałem groch specjalnie od miedzy 0,5 m nie dosiałem aby widział że ta miedza tyle mnie grzeje co i chłodzi. No i żeby oprysk nie doleciał, ale za bardzo wiało chyba podczas oprysku i wraz tak po 20 cm w głąb jego pola żyto pobielało.

 

Czy to żyto co jest białe wyginie?

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruby123    0

Prawdopodobnie za mój  groch biorą się oprzędziki nie znalazłem chrząszczy ale tak myślę po objawach bo są nadjedzone brzegi liści jest akurat w fazie 2-4 liście i puszcza wąsy czy mogę na niego zastosować środek Sherpa (akurat mam go pod ręką ) czy lepiej zakupić coś innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Ja na oprzędziki stosowałem zawsze Mospilan i efekt był ok. A co do tego żyta to jak jest już białe to pewnie już pozamiatane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

 

 

Czy to żyto co jest białe wyginie?

 

Po około 3 tygodniach objawy ustąpią. Ale fakt że uszkodzenia działają jak płachta na byka. Mało który środek daje takie efektowne przebarwienia.

Jak wiało to przebarwienia mogą wystąpić nawet i 50m od opryskiwanego pola. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Zieloną farbą prysnąć , kiedyś trawę malowali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536

Dzięki, a próbował ktoś Chwastox extra w dawce 1,5 l ha , bo znajomy dawał 1,7 na groch w mieszance z jęczmieniem i był dobry efekt, a chwastox w takiej dawce powinien załatwić rzepak i koszty też nieduże.

Jak był zarejestrowany Barox na groch w dawce 3l to było w nim 180g MCPA/ha czyli 0,6l Chwastoxu extra 300. Czy ktoś praktykuje  dodatek chwastoxu do basagranu ew solo ? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj