Polecane posty

Pytanie czy pobrany azot groch wykorzysta dla siebie czy tylko zmagazynuje w korzeniach dla roslin ktore beda posiane jako nastepna uprawa. Stosowal ktos biostymulatory typu agro sorb w grochu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Prawda, do tego Bor w dwóch zabiegach przed kwitnieniem po ok 150-200g/ha, oraz daje siarczan Mg (zależnie od ilości zabiegów po ok 5kg/ha) i molibden.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Molibden kiedy dajesz? A cynk? Warto dodawać siarczan magnezu jak już są widoczne pierwsze strąki czy to już za późno?

Groch ma liście z dużą ilością wosku, w tym roku będę dodawać adiuwanty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

Panowie jak oceniacie groch siany 16.03. Narazie tylko ciepła mu brakuje :/

post-14744-0-92019400-1493058498_thumb.jpg

Edytowano przez Marcincc360

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Zajebiaszczy. Mój dopierow wschodzi. A siany 27.03.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

Panowie jak oceniacie groch siany 16.03. Narazie tylko ciepła mu brakuje :/

 

tez sialem 16.03 ale jest daleko za twoim, mojemu jeszcze bardziej brakuje ciepła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf235angol    7

Panowie opłaca mi się siać jeszcze groch czy lepij mieszanke bo miałem siać w środe ale za mokro było a teraz dopiero początek maja będę mógł :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Moj siany 10.04. Dzisiaj zaczyna przebijac sie na powierzchnie. Chwastow ogolnie nie widzie ale przy miedzach jakas rzodkiew swierzepa wylazi. Stomp Aqua powinien ja zwalczyc ale chyba nie bardzo. Ciezkie zielsko do zwalczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jakoś szybko Wam ten groch wschodzi. Mój siany 27.03 gdzieś z 5 dni temu dopiero wylazł.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Mój nawet ładnie rośnie ale dziki robią robotę, jak tak dalej pójdzie to za miesiąc zostanie tylko gołe pole. Macie koledzy jakieś patenty na dziki?


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Powiedzcie czym opryskać groch na owies głuchy (owsik), bo od sąsiada granicy aż grubo go jest? I do jakiej fazy rozwoju grochu można pryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Supero, leopard coś co akurat wychodzi najtaniej. Na owies głuchy to lepiej pryskać gdzieś po 10-15 maja bo on późno potrafi wychodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotreklub    0

A czym opryskać mieszanke jeczmienia i grochu od chwastu.

 

 


moj groch siany 1,o4 rosnie całkiem dobrze,ten nie przykryty ziemia puscil pedy, bedzie cos z niego, pierwszy raz posialem groch i nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ja w tamtym roku mieszankę pszenica jara  groch pryskałem Butoxone i było w miarę czystko, groch też to przetrwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Sąsiad zasiał jęczmień i zrobił wsiewkę koniczyny czerwonej. Zaraz po siewie opryskał stompem. Myślę że na mieszankę grochu ze zbożem też byłby dobry stomp. Bo na owies głuchy to bez problemu puma albo axial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Czy do Agila można dołożyć coś z Fastaka na oprzendzika ,lub do Basagrama w jednym zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Nie wiem czy można bo pierwszy raz sieję groch ale do Agila mam też zamiar coś dolać na robaczki żeby nie tłuc się dwa razy. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Leopard, supero. Na samosiewy, głuchy owies 1l na perz dużo więc

Pryskacie na osiewniki? Jak na razie nie zauważyłem uszkodzeń liści ani imago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Pewnie oprzędzik.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj