Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kula07    163

I każdy jeden środek na jednoliscienne w rzepaku.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

I mi się przydarzyła wtopa. Załatwiłem sobie pszenżyto chlomazonem na 3m przy granicy z grochem. Ciekaw jestem czy coś z tego będzie, objawy przeminą? Co ciekawe w grochu jęczmień wschodzi i totalnie nic mu nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie mu nie powinno być.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2306    12

Groch posiany ale nie zdażyłem opryskać. Dziś mija tydzień od siewu. Po niedzieli zapowiadaja pogode ale czy nie zapózno na oprysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Jaki środek?

Wydaje mi się ze za późno na typowy oprysk doglebowy. Liścienie są pod albo już na wierzchu, ale może niech się ktoś wypowie bardziej doświadczony w temacie grochu.

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Mój siany 10 dni temu zaczyna wychodzić.

Taka ciekawostka klient co kupował u mnie groch mówił że kiedyś spalił sobie groch leopardem. Mówił że dał jakąś większą dawkę a oprysk wykonał trochę później bo było dużo jednoliściennych

 

Wcześniej w temacie było o skupie ETMOS w Modliborzycach. Klient spod Kraśnika mówił że po żniwach zawiózł tam groch i do tej pory nie dostał pieniędzy. Tak więc ostrożnie. Znacznie solidniejszy jest Maciąg z Bychawy, kaszarnia Juella na podzamczu. Może nie płaci aż tyle co etmos ale płaci napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Panowie sialem groch 3 tyg temu i cos wolno wychodzi Rzadki juz widać malutkie  czy to normalne u grochu? u sasiada obok Łubin idzie ekspresowo a groch powolutku wychodzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Mój siany 10 dni temu zaczyna wychodzić.

Taka ciekawostka klient co kupował u mnie groch mówił że kiedyś spalił sobie groch leopardem. Mówił że dał jakąś większą dawkę a oprysk wykonał trochę później bo było dużo jednoliściennych

 

Wcześniej w temacie było o skupie ETMOS w Modliborzycach. Klient spod Kraśnika mówił że po żniwach zawiózł tam groch i do tej pory nie dostał pieniędzy. Tak więc ostrożnie. Znacznie solidniejszy jest Maciąg z Bychawy, kaszarnia Juella na podzamczu. Może nie płaci aż tyle co etmos ale płaci napewno

Skąd kolego jesteś bo ja mam do Bychawy 10km i kojarze tych kupców. Ja w strone Wysokiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszkos    18

Panowie sialem groch 3 tyg temu i cos wolno wychodzi Rzadki juz widać malutkie  czy to normalne u grochu? u sasiada obok Łubin idzie ekspresowo a groch powolutku wychodzi .

Jak jest zimno to wolno rośnie przynajmniej tak miałem w tamtym roku jak tylko się ociepliło ruszył w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jestem ze Starej Wsi

Groch skupuje jeszcze młym w Starej Wsi Pierwszej, sprzedawałem tam pszenicę i płaci w terminie.

Juella w Bychawie to kupuje groch i jęczmień, przerabiają zakupiony towar, łubinu na pewno nie skupują. Etmos w Modliborzycach na pewno kupuje groch i jęczmień, o łubinie nie wiem. Jak chcesz to na priw mogę wysłać nr tel i zapytasz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

Afalon to trochę słabo. Nie masz przytuli?

Taniej od fusilade wyjdzie leopard, supero...

 

nie mam na szczęście ale chyba się za-pomogłem bo na 2 ha dokupiłem do sąsiada i były nasiona przytulii trochę mnie to zirytowało no ale nie chciałem już tego komentować , niestety na czyszczenie było za póżno bo zobaczyłem jak był już w trakcie zaprawiania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2306    12

Dziś byłem na polu. Groch zaczyna puszczać korzenie ok 0,5cm. Czy mogę jeszcze opryskać afalonem i command czy już za późno?? Od siewu mija 8 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mój siany chyba w środę i też ma korzenie od 0,5 do 1 cm. Jutro będę pryskał między innymi comandem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

dzisiaj bede siał groch Medal. Miałem siać batute ale w nasionach było pełno strąkowca i dużo dziurek w nasionach wiec dałem sobie spokój. Nasiona niby kiełkują ale jakoś mnie to odstraszyło. Przed zakupem nie zauwazyłem tego dziadostwa az pozniej i sie okzało ze gosciu ma ekologie i mu pryskac nie wolno. Kupiłem dzisiaj zadbany opryskany od robaków 330 kg akurat na 1.05 ha. A na tamten mam juz kupca jako na poplon więc nic nie strace. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2306    12

Mój siany chyba w środę i też ma korzenie od 0,5 do 1 cm. Jutro będę pryskał między innymi comandem.

Nie obawisz sie spalenia grochu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

dzisiaj bede siał groch Medal. Miałem siać batute ale w nasionach było pełno strąkowca i dużo dziurek w nasionach wiec dałem sobie spokój. Nasiona niby kiełkują ale jakoś mnie to odstraszyło. Przed zakupem nie zauwazyłem tego dziadostwa az pozniej i sie okzało ze gosciu ma ekologie i mu pryskac nie wolno. Kupiłem dzisiaj zadbany opryskany od robaków 330 kg akurat na 1.05 ha. A na tamten mam juz kupca jako na poplon więc nic nie strace. 

 

Czegoś nie rozumiem:

"dzisiaj kupiłem z sasiedniej miejscowowsci Groch rok po centrali odmiana Batuta. Trzeba go troszke przewiać. Troszke połowki sie trafiają ale bedzie. Na 1 ha kupiłem 300 kg. MTN wyszło mi jakieś 235g. A kiełkowanie gosciu robił to jest na poziomie 90%"

 

Takie parametry i boisz się go siać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

nie opryskał od robola. Robaki wyszły. Dziury w nasionach są. Jak na wialnie puściłem to aż za głowe się złapałem - tyle robali. Trzy razy odwiewałem i niby ok ale troche mnie to odstraszyło i dałem sobie spokój a tamten gosć posiał z tymi robalami. On twierdził że niby 90% ale jak ja robiłem to wyszło 80%.kiełkowanie oczywiście plus jakieś połoweczki to wyjdzie z 75% No nic, Będzie na poplony. Na śmierć zapomniałem że taki inny znajomy ma groch ale za to opryskany od robala i nie ma dziur po strąkowcu i od niego kupiłem.. A tak pozatym groch został posiany, oczywiście ten Medal w ilości około 280 - 300 kg na ha i po siewie opryskany Stompem Aqua w ilości 3,5l na ha

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie obawisz sie spalenia grochu?

Nie, nie mam doświadczenia z grochem ale w tamtym roku było to chyba podobnie, a łubiny to nie raz tak robiłem, że po oprysku za 4 dni wylazły z ziemi.

Jak żem powiedział tak żem zrobił, groszek opryskany, teraz tylko modlić się o 4,5t/ha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Damian może być problem jak szybko wyjdzie - ja spaliłem w tamtym roku, oprysk 3 dni po siewie (afalon + command) i po oprysku spadło dużo deszczu (padało 2 czy 3 dni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

Witam stosowałem stom aqua w grochu 3 dni po siewie było dosyć sucho dopiero za 4 dni lało czy będzie problem z zadziałaniem środka słyszałem opinie że pendimetalina musi być koniecznie  na wilgotną glebe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Damian może być problem jak szybko wyjdzie - ja spaliłem w tamtym roku, oprysk 3 dni po siewie (afalon + command) i po oprysku spadło dużo deszczu (padało 2 czy 3 dni).

U mnie także sporo dopadało z tego co pamiętam i wypaliło go tylko w miejscu w którym się zatrzymałem opryskiwaczem, oraz w miejscu w którym wylałem mieszaninę zbiornikową.

Ale u ciebie wypaliło że nic nie było czy tylko zbielał jak wychodził z ziemi?

Bo łubiny nieraz mi tylko zbielały po comandzie, ale to też nie wszystkie rośliny tylko co któraś tam, później kolor biały zrzuciły i normalnie rosły.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj