Polecane posty

bizon1    232

Dzisiaj mój doradca rolnosrodowiskowy poinformował mnie że dopłaty do roślin wysokobiałkowych będą powiązane ze sprzedażą FV lub posiadaniem zwierząt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Dzisiaj mój doradca rolnosrodowiskowy poinformował mnie że dopłaty do roślin wysokobiałkowych będą powiązane ze sprzedażą FV lub posiadaniem zwierząt

ale sąsiad mi nie wystawi faktury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

No mam zwierzęta. 2 psy i 3 koty  :D

command 480 to to samo co kalif 480 tylko inne nazwy. W zeszłym roku pryskałem kalifem + linurex a w tym command + aflex. Batuta wczoraj zasiana a dziś opryskana bo wczoraj deszcz przegonił

 

andrze1988 w tym roku soji nie siejesz? przerzuciłeś się na groch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Nie wiem o co chodzi z tą dopłatą do strączkowych ale z oficjalnych informacji arimr na rok 2017 wychodzi że nic się nie zmienia:

 
"PŁATNOŚĆ DO POWIERZCHNI UPRAW ROŚLIN STRĄCZKOWYCH NA ZIARNO
Płatność przysługuje do powierzchni uprawy: łubinu białego, łubinu wąskolistnego, łubinu żółtego, soi
zwyczajnej, bobiku oraz grochu siewnego, w tym peluszki (z wyłączeniem grochu siewnego cukrowego
i grochu siewnego łuskowego), jeżeli dokonano zbioru ziarna. Płatność ta przysługuje również
w przypadku uprawy tych roślin w formie mieszanek, z wyłączeniem mieszanek z roślinami innymi niż
wymienione. Nie ma określonej maksymalnej powierzchni uprawy, ale do pierwszych 75 ha stosowana
będzie wyższa stawka płatności.
Nie jest wymagane zawarcie umowy.
Minimalna powierzchnia działki rolnej wynosi 0,1 ha.
Powierzchnia zgłoszona do tej płatności może być uznana, za obszar proekologiczny"
 
Wklejone z oficjalnej strony, link:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kszys    0

Panowie, zasiałem groch (Mecenas) i chyba źle próbe zrobiłem bo wysiałem 240kg/ha czyli obsada 96 na m2
Będzie coś z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Dzisiaj udało sie zasiać groch i od razu opryskać :) warunki niemal idealne były na siew i na oprysk. Ziemia nie była za bardzo mokra więc super sie uprawiło a chciałem złapać jeszcze trochę wilgoci to od razu pryskałem bo nadają przez kolejne 3 dni pełne słońce to ziemia by zrobiła się strasznie sucha i mógłby oprysk słabiej zadziałać. 
Takie pytanko za ile mniej więcej dni groch pojawi się nad powierzchnią ziemi? bo pierwszy raz sieję i jestem ciekaw za ile wyjdzie. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25251

Mój siany 17marca, dziś na wierzchu może 1%.

Tak na marginesie to jeżdżąc po polach  widzę, że w tym roku chyba rekord posianych strączkowych będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

No właśnie okropne zainteresowanie grochem. Sprzedałem 8t na siew, nie czyszczone od kombajnu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszkos    18

W ogłoszeniach pełno łubinu do sprzedania nikt nie chce już kupić to na groch się przerzucają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Mecenas siany 29,30,31.04 (275kg/ha) ma już kiełki długości 5 mm. Bardzo ciepło i wilgotno.

Po wałowane wałem gładkim i dzisiaj skończyłem pryskać doglebową (Afalon 1l/ha+ Comand 0.2l/ha).

Obawiam sie jednego. Po wale ziemia była rozpylona i sucha na wierzchu, na to poszedł oprysk. Silnie wiało. Oby nie wywiało oprysku. Zapowiadają deszcz od środy. Poczekamy zobaczymy.

 

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Doglebówki lepiej działają na wilgotną glebę. Command silnie paruje w słońcu. Gdy siałem łubin i pryskałem dużo niższymi dawkami commandu zdarzyło się że w pełnym słońcu oprysk zniosło przez polną drogę i odbarwiło pszenicę po drugiej stronie. Na szczęście gospodarz z gatunku takich co zasieje i zbiera więc nawet tego nie zauważył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

nawet jeśli oberwie to nie wiele jej się stanie

 

posiane, teraz czekać na wschody  :)


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Siany 29marca a pryskany następnego dnia ma już 0,5cm kiełki. Oczywiście pszenice sobie nieco z brzegu przyjarałem chlomazonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

dzisiaj kupiłem z sasiedniej miejscowowsci Groch rok po centrali odmiana Batuta. Trzeba go troszke przewiać. Troszke połowki sie trafiają ale bedzie. Na 1 ha kupiłem 300 kg. MTN wyszło mi jakieś 235g. A kiełkowanie gosciu robił to jest na poziomie 90%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Fajnie że się chwalisz:)

Uważaj na oczyszczanie ponieważ będziesz miał więcej połówek. Groch najlepiej przewiać po zbiorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

koledzy czym zwalczacie jednoliścienne powschodowo  narazie po siewie poszedł alafon 1l na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Afalon to trochę słabo. Nie masz przytuli?

Taniej od fusilade wyjdzie leopard, supero...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj