Polecane posty

Gość   
Gość

Ja też mam taką nadzieję, wczoraj sprawdzałem na pusto ciągnikiem to 70% pola już jest ok, ale pozostałe 30% to przeciąłem koleiny porządne, woda wytrysnęła. Mam nadzieję że do czwartku przeschną te miejsca bo ni jak je ominąć aby zasiać to co jest dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja tez po raz pierwszy zasieje groch na suche nasiona... tylu ludzi pierwszy raz bedzie siac ciekaw jestem ceny...


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

No właśnie. Zainteresowanie nasionami do siewu olbrzymie. Ale dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Dużo osób sieje groch, żeby spełnić warunki zazielenienia, bo wiadomo, że poplonów trzeba sporo nasiać, żeby hektary się zgadzały, a groch w plonie głównym liczy się inaczej, no i stanowisko też o wiele lepsze po sobie zostawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

To super,u mnie nadal bardzo mokro może pod koniec tygodnia coś zasieję.PS ten twój menror bardzo miło mnie zaskoczył z plonem.W tym roku też go zasieję,na razie czeka zaprawiony w bb..Dzięki za trafne wskazówki

 

 

zostało jeszcze 2ha do posiania, ale robią się jeszcze koleiny i czekam.

to ile zebrałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

zostało jeszcze 2ha do posiania, ale robią się jeszcze koleiny i czekam.

to ile zebrałeś?

 

24t z 6ha zebrane ale dużo zostało w polu ponieważ kosił mi kolega lexionem z dużym chederem .Mam jeszcze pytanie czy twój dominator nie miał problemów z wysypem grochu na przyczepy ,czy nie blokuje ślimaka,w bizonie opuszcza się blachy dzięki czemu mniej zboża napiera na ślimak.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

to dobry plon :), nie było jeszcze problemów z wysypem, ale powiem szczerze że nie pamiętam jak to wygląda w zbiorniku. Faktycznie w bizonie są takie blachy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

Pytanie kieruję do osób które stosowały środek Corum. Czy poradził sobie on z chabrem i komosą. W zeszłym roku miałem problem z tymi chwastami.Czy stosowaliście go wraz z adiuwantem Olbras tak jak pisze na ulotce Corum'a ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Dziś rozsiałem 150kg Fosdaru i 150 kg soli potasowej na ha pod groch i wymieszałem agregatem ale ziemia jeszcze u mnie cięzką i mokrawa. Narazie jeszcze nie sieje. Nawet nie mam jeszcze nasion. Siew planuje koło 10 kwietnia na tym kawałku. Mam z drugiej ręki ale trafiają sie połowki. W centrali drogo wychodzi a pozatym nie zwrócą mi bo dopłaty bierze własciciel i on by musiał składac wniosek o zwrot do materiału siewnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

6 hektarów mam zasiane (pod korzeń dałem 300 Poli 6), jeszcze 24ha (gdzie poszło 300kg Ultra 8),miałem chęć jechać w nieuprawiony międzyplon, niestety muszę uprawiać przed siewem. Mimo wszystko mam nadzieję, że w tym tygodniu skończę.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Dziś rozsiałem 150kg Fosdaru i 150 kg soli potasowej na ha pod groch i wymieszałem agregatem ale ziemia jeszcze u mnie cięzką i mokrawa. Narazie jeszcze nie sieje. Nawet nie mam jeszcze nasion. Siew planuje koło 10 kwietnia na tym kawałku. Mam z drugiej ręki ale trafiają sie połowki. W centrali drogo wychodzi a pozatym nie zwrócą mi bo dopłaty bierze własciciel i on by musiał składac wniosek o zwrot do materiału siewnego.

Andrzej nie zgodzę się z Tobą - dopłaty nie mają nic wspólnego ze zwrotem za materiał siewny. wypisuję zazwyczaj swoje działki, sąsiada i dzierżawy na siebie i nie było nigdy problemu. po prostu nie chce mi się pisać kilku wniosków - kupuję na siebie materiał i wnioski również składam tylko na siebie - jak kasa na kącie to oddaję sąsiadowi jego część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Ja dzisiaj posialem batute troche gęsto wyszlo bo prawie 300 kg.i wieczorem oprysk wilgosc w ziemi nawet troche za duzo ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ja dzisiaj posialem batute troche gęsto wyszlo bo prawie 300 kg.i wieczorem oprysk wilgosc w ziemi nawet troche za duzo ..

Gęsto czyli ile szt/m2?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Andrzej nie zgodzę się z Tobą - dopłaty nie mają nic wspólnego ze zwrotem za materiał siewny. wypisuję zazwyczaj swoje działki, sąsiada i dzierżawy na siebie i nie było nigdy problemu. po prostu nie chce mi się pisać kilku wniosków - kupuję na siebie materiał i wnioski również składam tylko na siebie - jak kasa na kącie to oddaję sąsiadowi jego część.

dzwoniłem do ARR i Pan mi powiedział ze jesli  ja uprawiam pole a dopłaty bierze własciciel pola czyli ta pani to nie moge składac wniosku o zwrot do materiału siewnego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

stwierdził że ludzie tak robią ale nie powinno tak sie robić. Powiedział że to moja sprawa jak zrobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Panowie, mam pytanie odnośnie nawożenia pod groch siewny. 

Jak czytam stosujecie ok 300 kg Polifoski 6 lub po 150 kg superfosfatu i soli na 1 ha. 

Jaki uzyskujecie średni plon?

U mnie na 1ha zastosowałem tylko 150 kg/ha Lubofosu bezchlorkowego 3,5-10-15, gleba ciężka - rędzina 3A, przedplon  pszenica 2 sezony, bez innych zabiegów tylko herbicyd posiewnie i pestycydy ( 2-3 razy ). Średni plon ok 3,5 T/ha ( plus do tego masa ziarna została na polu ale to przy grochu nic nowego ).

Jak widzicie różnica w nawożeniu bardzo duża, a jak z wydajnością bo mam przeczucie że większa dawka nawozów nie idzie w parze z opłacalnością, mogę się oczywiście mylić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W zeszłym roku zebrałem ok 4,5t/ha Batuty.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

Panowie ktoś stosował zamiast commandu kalif 480, jeśli tak to w jakich dawkach ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jakie stanowisko?

Po pszenicy, większość IV klasa.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj